Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Bookingon ezt be lehet állítan...

Bookingon ezt be lehet állítani a keresésben?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy ketten mennénk nyaralni a párommal. Viszont a nyelvtudásunk nem éppen használható (én elmondani el tudom, amit kell, de megérteni nem tudom..)

Szóval jó lenne, ha magyar nyelvű szállást keresnénk, van kb. 20 város, ahova mennénk, ami tetszik, nyilván oda mennénk lehet, ahol van magyar nyelvű szállás. Még ha csak kicsit is tudnak magyarul, az is jó. És bookingon van rengeteg szállás, be lehet állítani, hogy magyar nyelvűt keressen, vagy nem? (egyesével megnyitogatni nagyon sok idő):D

Előre is köszi.


2014. júl. 1. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha magyarországon belül keresel szállást, jó eséllyel meg fogod magadat értetni a szállásadóval.

Külföldön ez azért nem probléma, mert ha kinyomtatod a vócsert, és odaadod a portásnak, akkor kapsz egy kulcsot, ami nyitja a szobaajtót, mikor elmész, akkor meg leadod. Tehát a nyelvtudás nem lesz probléma.

2014. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tavaly horvátan voltunk, tavaly előtt is, ott is alig tudtuk megértetni magunkat, főleg hogy tavaly volt egy kisebb galiba, és reggel 10 helyett este 10-re értünk oda. És ez a szenvedés, hogy ő is elmondja 3x, én is, ez rossz. Mert ott a szállásadóval beszélgettünk. Most nincs szabad hely ott, ezért gondoltunk Görögbe menni, de nem utazási irodával, és nem is a felkapott helyekre. De kétlem, hogy az "eldugottabb" helyeken lenne magyar szállás:D

Még egy kérdés. Ha repülővel akarunk menni, akkor mennyire kell a nyelvtudás?:D

2014. júl. 1. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:

ezért nem árt a mai világban beszélni legalább 1 nyelvet.


a másik meg, ha nem megy semmilyen nyelv, akkor menjetek utazási irodával. különleges, eldugott helyekre gyér nyelvtudással ne akarjatok menni. nem bántásból írom, de sajnos ezek a tények. nekem vannak nyelvet nem beszélő ismerőseim, mindig utazási irodával mennek.

2014. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet beállítani.


Amúgy én egy olyan olasz szálláson voltam nemrég, ahol egyáltalán nem beszéltek angolul (én meg olaszul), még a számokat sem értették meg.

Aztán úgy kommunikáltunk, hogy beírtuk google fordítóba a mondandókat. Ennyi.

2014. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg helyen voltam már a világban, egzotikus kulturákban, ahol az emberek a saját nyelvükön kívül semmit nem beszéltek, és még mindig mindenkivel megértettük egymást.

Lehet ez valami isteni ajándék, de ha világlátó szeretnél lenni, akkor akarni kell. Mutogatni, mondani akárhogyan.

Ez nem ciki, és nem fáj.

Ha pedig nem akarsz ilyen (szerintem nagyon izgalmas) helyzetekbe bekerülni, akkor maradj itthon, abból nem lehet baj.

2014. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudom, de egyszerűen nem tudom megtanulni a nyelvet. Ugye nincs kin gyakorolni, mert hát hiába egy angol tanár, amikor kint teljesen másképp beszélnek.

De lehet az lesz, hogy oda megyünk vissza, ahol voltunk tavaly, tavaly előtt, csak másik szállásra.

Talán nem lesz semmi olyan baj, hogy fordítgatni kelljen. Az alapokat meg elgyügyögjük, ahogy eddig is:D

2014. júl. 2. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!