Miért fontos a szállás foglalási oldalaknak, hogy vakáció vagy üzleti út?
11:
31. § A 30. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti adókötelezettség alól mentes:
a) * a 18. életévét be nem töltött magánszemély;
b) * a gyógyintézetben fekvőbeteg szakellátásban részesülő vagy szociális intézményben ellátott magánszemély;
c) * a közép- és felsőfokú oktatási intézménynél tanulói vagy hallgatói jogviszony alapján, hatóság vagy bíróság intézkedése folytán, a szakképzés keretében, a közszolgálati kötelezettség teljesítése, vagy a településen székhellyel, vagy telephellyel rendelkező vállalkozó esetén vállalkozási tevékenység vagy ezen vállalkozó munkavállalója által folytatott munkavégzés céljából az önkormányzat illetékességi területén tartózkodó magánszemély, továbbá
d) * aki az önkormányzat illetékességi területén lévő üdülő tulajdonosa vagy bérlője, továbbá a használati jogosultság időtartamára a lakásszövetkezet tulajdonában álló üdülő használati jogával rendelkező lakásszövetkezeti tag, illetőleg a tulajdonos, a bérlő hozzátartozója, valamint a lakásszövetkezet tulajdonában álló üdülő használati jogával rendelkező lakásszövetkezeti tag használati jogosultságának időtartamára annak a Polgári Törvénykönyv szerinti hozzátartozója;
e) * az egyházi jogi személy tulajdonában lévő építményben, telken vendégéjszakát – kizárólag az egyházi jogi személy hitéleti tevékenységéhez kapcsolódó részvétel céljából – eltöltő egyházi személy;
f) * a honvédelmi vagy rendvédelmi feladatokat ellátó szervek állományába tartozó személy hozzátartozója, ha a vendégéjszakát az állomány tagjának látogatása miatt tölti a szolgálatteljesítés vagy a munkavégzés helye szerinti településen lévő, a honvédelmi vagy rendvédelmi feladatokat ellátó szerv rendelkezése alatt álló, szolgálati érdekből fenntartott szálláshelyen, feltéve, ha a településen való szolgálatteljesítés, munkavégzés időtartama legalább egybefüggő 30 nap.
Ez egyrészt nem egyenlő az üzleti úttal, másrészt ha ilyen miatt kérdeznek bárhol, bármit, akkor mindig pontosan a jogszabály szövegét idézik.
A szállásközvetítő oldal magasról letojja, hogy fizetsz-e IFA-t vagy sem.
Csak adatokat gyűjt, ami érdekes lehet a hirdetőknek, szálláshelyeknek.
Illetve pl. Bookingon van egy olyan funkció, hogyha az üzleti foglalást választod, akkor bepipálhatod, hogy kérsz céges számlát. És akkor ezt az infót megkapja a szállásadó a foglalással együtt és akkor jó esetben a pultnál kapod a céges névre kiállított számládat. (A gyakorlatban ezt sokszor el se olvassa a szállásadó/recepciós, és külön a nyakukra kell járnod, hogy adjanak áfás számlát.)
17-esnél a megfelelő válasz!
Én járom Magyarországot, ahol lehet cégként fizetek, számlát is kérek, de még olyan sosem volt, hogy ne kellett volna idegenforgalmi adót fizetnem.
Nem. A válasz az 5.-ben van. Üzleti út esetén - a lehetődégekhez képest- sz ilyen igènyeknek negfelő szálláshely kerül előtérbe.
Miből gondolod, gondoljátok, hogy egy lonfkni, pdrui, fokvárosi céget érdekel az idegenfirgalmi adó. Vagy ne tudna számlát adni egy turistának?
#19:
Én a bookingot ismerem.
A keresésnél nem lehet megadni, hogy üzleti/nem üzleti, csak a foglalásnál, amikor már kiválasztottad a szálláshelyet.
Nem tudom, a többinél hogy van, de elég hülyeségnek hangzik, amit írsz.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!