Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Jó ötlet ideiglenesen a panzió?

Jó ötlet ideiglenesen a panzió?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, 1 évet lehúztam egy albérletben, amiért 125k plusz rezsit fizettünk. Lakótársat akartam szerezni, de lényegében a főbérlő bunkón elmarta, én éreztem magam kellemetlenül, tényleg érdekes szitu volt. Pattogott itt mindig össze-vissza már az elejétől fogva is, miközben úgy vigyáztam a lakásra, mintha a sajátom lenne, lényegében hétfőtől csütörtökig tartózkodtam ott, szünetekben, vizsgaidőszakban otthon voltam, ahogy a nyáron is, az üres lakásért fizettünk. Megélegeltem ezt, s a szüleim beleegyezésével nagy valószínűséggel nem fogjuk megújítani a szerződést még 1 évre ezzel az emberrel. Közben leadtam a koliba a jelentkezést, igaz csak várólistán, ahova elmondások alapján, a 25-ös sorszámmal van esély bekerülni, szept végén akár. De addig laknom kéne valahol. Panzió milyen ötlet lenne, vagy valami olcsó szállás? Lehet, még azzal is beljebb lennék valamivel, mint a teljes albérlet fizetésével. Nem akarok átmenni másikba, a kollégiumot meg tudnám szokni, azt gondolom.
aug. 30. 22:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Most is nagyjából 3-4 éjszakát kell a képzés helyén tartózkodnom.
aug. 30. 22:46
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik kereskedelmi szálláshely örömmel fogad, csak így lesz egy plusz költséged, az idegenforgalmi adó, meg ott nem hagyhatod a cuccaid hétvégére, mivel amikor nem vagy ott kiadják másnak a szobát. Meg persze hosszútávon drágább mint egy albérlet, ha csak 10 ezer/éjszakával számolunk (ennyiért aligha fogsz ki, de egyszerűbb számolni), két hét alatt elment az albérlet ára, aztán még a ki-be költözés kellemetlensége is ott van. Én azt mondom, egyszerűbb erre a rövid időre ingázni. Hacsak nem az ország két vége között mész, az nem igazán kivitelezhető, de egy Budapest-Debrecen, vagy Budapest-Szeged simán, csak meg kell szoknod, hogy a vonaton alszol még hajnalban, visszafele meg kihasználhatod az időt tanulásra.
aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem működik sajnos, mert akkor kb. hajnali 3kor kéne kelni, hogy 8-ra beérjek. :(
aug. 31. 00:16
 4/11 A kérdező kommentje:
130km, de több átszállásos.
aug. 31. 00:17
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Minden képzésemet úgy végeztem, hogy csak akkor mentem be órára, ha tényleg nagyon muszáj volt.
aug. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Az esetleg nem játszik, hogy néhány éjszaka meghúzod magad barátnál, családtagnál és néhány éjszaka meg munkásszálózól? Tudom nem a legjobb hely a munkásszálló, de heti 1-2 éjszakára elviselhető
aug. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
23%
Egyébként nem muszáj a képzés helyszínén aludni. Lehet utazni egy kicsit.
aug. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös: egy komolyabb képzés esetén minden nap legalább 4-5 olyan óra van, ami kötelezö, és tényleg muszáj ott lenni.

7-es: napi 2-3 órákat utazni reggel-este elég hülye ötlet, emellett nem is olcsó.

aug. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Airbnb-n nézz szét az még mindig olcsóbb mint egy panzió.

Vagy sokan keresnek bérlő társat egyetemen.

aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Hostel esetleg?
aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!