Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire léteznek még céges üdülők?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy egy vállalatnak van egy vagy több üdülője valahol. Mondjuk a Balatonnál vagy a hegyekben. És a dolgozók ott nyaralhatnak beutalóval. Ezek még mennyire léteznek? A szocializmusban, de még a kilencvenes években is nagy keletje volt neki. Ma még van ennek hagyománya, hogy a dolgozó úgy nyaral, hogy egyes kollégák is ott vannak?

#beutaló #nyaralás #Balaton #Mátra #céges üdülő #vállalati nyaraló
júl. 17. 10:13
 1/9 A kérdező kommentje:
1: Értelemszerűen olyanok válaszát várom elsősorban, akik olyan helyen dolgoznak, aminek van üdülője, vagy van rokonuk vagy ismerősük, aki olyan helyen dolgozik.
júl. 17. 10:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Állami cégnél dolgozom (egy hivatásos szervnél), itt van pár vendégház országszerte, de nem mondanám "üdülőnek", és beutaló sem kell. Egyeztetni kell, hogy van-e szabad időpont, és a dolgozók+családtagjaik kedvezményesen szállhatnak meg.
júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi cégünk kibérel egy balatoni nyaralót egy hónapra, de alapból csak a dolgozók mehetnek. Ha nagyon alacsony a kihasználtság éppen akkor mehet plusz egy fő. Én szeretem, de nincs túl nagy sikere, így félek tőle, hogy jövőre már nem lesz.
júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3: Éppenséggel meg tudom érteni azokat, akik nem mennek. Nyilván úgy vannak vele, hogy ők a nyári szabi alatt azt is el akarják felejteni, hogy a munkahely létezik, nemhogy kollegákat kerülgessenek a nyaralás alatt is.

Én csak gyerekként voltam a szülőkkel az öregem munkahelyeinek üdülőiben, úgy nyilván élveztem, jól éreztem magam. Felnőttként, saját munkahely esetében már lehet más volna a meglátásom.

júl. 17. 12:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van persze,cégek megvették a udulőket és most a dolgozók nyaralnak.

Amit tudok Coop Balatonboglár és Káptalanfüred de nem országos.

Illetve MNB Tiszaroff kastély.

júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
En ugy vagyok mint a 2-es valaszolo. Mivel mi egy hatosag vagyunk, orszagos szinten kb 20-30 ezer dolgozo, amikor nyaralas alkalmaval talalkozunk egymassal, olyan mintha akarki idegennel talalkoznek a barmilyen szallodaban. Mindenki a csaladjaval v barataival van ott es a kollegak gyakorlatilag nem foglalkoznak egymassal. Ha pl ott van egy hazaspar, nem is tudom hogy melyikuk a kollega. Neha volt, hogy reggelinel magamban tippelgettem, hogy ranezesre melyikuk lehet a kollega :D
júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
NAV-nak van azt tudom.
júl. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
100%
Nagyon sok állami szervnek van üdülője. Vállalati szektorban ez kevésbé jellemző.
júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
75%

Van sok ilyen. Csak biciklizz egyet a Balaton körül és rengeteg ilyen olyan céges üdülőt fogsz látni. És az még csak a Balaton és ott is csak amerre jártál (lehet 1-2 utcával arrébb is találnál).


De ez a 'beutalo' kifejezés eléggé rendszerváltás előtti. :)

aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!