Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországon léteznek arab...

Magyarországon léteznek arab kulturális közösségek, egyesületek, helyek?

Figyelt kérdés

Pl. A zsidóknak a Gólem, vagy hasonló közösségek.

Nemrégiben tudtam meg, hogy arab felmenővel rendelkezem és szeretném a kultúrát, szokásokat, nyelveket megismerni rajtuk keresztül.

Nem a vallásgyakorlással összefüggő muszlimokra gondolok most.


jún. 27. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Nincs egységes arab kultúra.
jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt nem is állítottam.

Ennek ellenére, feltételezem, hogy lehetnek olyan közösségek, amelyeket arabok alkotnak.

jún. 27. 09:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy vannak, de szerintem nagyobb eséllyel találsz olyan csoportokat a Facebookon például, amit egy bizonyos országból származók alkotnak. Egy egyiptomi arab nem sok közösséget érez pl. egy iraki arabbal, hacsak nem vallásról van szó.

Ahogy pl. Amerikában az indiánok se éreznek semmi közösséget a többi törzsbelivel, még akkor se, ha azonos államban élnek. Csak 1-2 évtizede vannak általános indián szervezetek, mióta nagyobb pénzekhez lehet hozzájutni abból kifolyólag, hogy valaki őslakos származású.

jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!