Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Csak kézipoggyásszal, online...

Csak kézipoggyásszal, online check in-nel hogy néz ki a reptéri tennivaló?

Figyelt kérdés
Próbáltad utánanézni, de mindenhol csak feladott poggyásszal írják le a tennivalókat. Én csak kézipoggyásszal repülnék, otthon kinyomtatnám a beszállókártyát. Ilyenkor hova kell mennem?
2016. máj. 11. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Mehetsz rogton a biztonsagi ellenorzeshez, onnan pedig tovabb a kapuhoz, ahol fel tudsz majd szallni a gepre.
2016. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, a check-in pultokat figyelmen kívül hagyhatod, egyből mehetsz a biztonsági ellenőrzésre. Ezután elmész a nagy információs tábláig, megnézed, hogy a te járatod melyik kaputól indul és megkeresed a kaput, majd vársz míg beszállhatsz a gépbe.

Jó utat!

2016. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az ki lesz táblázva, hogy hol van a biztonsági ellenőrzés?

2016. máj. 11. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki van tàblàzva minden, el sem tévesztheted.
2016. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A hazai reptéren valóban így van, de azt azért el kell, hogy mondjam: Spanyolországból hazafelé a check-in pultnál oda kellett adni a kézipoggyászt és "rászalagoznak" - csak így lehetett tovább haladni. Szóval azért visszafelé érdemes rákérdezni...
2016. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólásához hozzátenném, hogy az ilyesmi akkor szokott előfordulni, amikor tele a járat és a légitársaság a nagyobb kézipoggyászokat a feladott poggyászok között szállítja ingyenesen, hogy biztosan elférjen az összes csomag.


Rengeteget utazom repülővel, sokszor láttam ilyet sok országban, de nem a check in pulton keresztül, hanem a gépre való felszállás előtt a boarding kapunál szoktak odamenni a nagyobb méretű kézipoggyászokkal utazókhoz a reptéri dolgozók, ráteszik a szalagot, majd az utas amikor a repülőhöz ér, leteszi a kijelölt helyre a dolgozók pedig bepakolják a csomagtérbe. Olyat még nem tapasztaltam, hogy a check-in pulthoz küldjenek leadni a kézipoggyászt, ha online csekkoltál be - hiszen mire kiderül, hová mész, addigra rég elhagytad a check-in pultokat és átmentél a biztonsági ellenőrzésen, onnan pedig nem fordítanak vissza. Erre szerintem inkább akkor van lehetőség, ha a biztonsági ellenőrző kapu közvetlenül a gép előtti boarding kapuknál van, mint pl. Amszterdamban.

2016. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Olyat még nem tapasztaltam, hogy a check-in pulthoz küldjenek leadni a kézipoggyászt,"


Akkor lehet, hogy félreérthetően írtam: nem kellett leadni a poggyászt és kisméretű kézipoggyász volt: egyszerűen leszalagozták és visszaadták (ha minden igaz, a súlya miatt kérték el). Nem csak nekem csinálták, hanem a többi utasnak is, Wizzair, Alicante és mindez 3 hete történt.

mivel beszélek spanyolul, még arról sem lehet szó, hogy tévedés történt és nem is kellett volna szalagoztatni.

2016. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!