Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Travel Service járatok indulás...

Travel Service járatok indulásai és érkezései miért megbízhatatlanok?

Figyelt kérdés

Nyáron ezzel a légitársasággal utaztunk oda - vissza is többórás késésekkel indultak miattuk a többi programjaink is csusztak, vagy lemaradtunk róluk!!!!.... régebben a vizzairral voltak ugyanilyen járatindulási érkezési problémák.

Miért engedhetik meg maguknak ezeket a késői indulásokat a légitársaságok?

...miért kiszolgáltatottak a vétlen utasok????

A levelezéseken velük is tulvagyunk, természetesen primán! kimagyarázták magukat!!!!!



2014. szept. 21. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A repülőgépek indulási ideje meg van szabva percre pontosan. Amikor a kedves utasokat felengedik a gépre, rengeteg felesleges idő elmegy azzal, hogy pakolnak, álldogálnak, feltartják a másikat a haladásban. Az ilyenek veszik el az időt az indulásra, és emiatt késhet rögtön az első aznapi indulás.

Ha a pilótának szerencséje van, akkor be tudja hozni a késést repülés közben.

Ha jól emlékszem, az Austrian Airlines hívta be úgy az utasokat, hogy meghatározott sorokban ülőkkel kezdte. Időben indultunk.


A kiszállás a második horror. Azonnal felpattan mindenki, hogy rögtön magához vegye a cuccait, így káosz az egész. Soronként kellene kiengedni az utasokat, szervezetten, de a marhák nem tudnak várni.


A vétlen utasok inkább rendezettebben foglalják el a helyüket, és ne hagyjanak maguk után mocskot és koszt, mert azt is fel kell takarítani a következő csoport indulása előtt.


A többórás késések adódhatnak műszaki, időjárási problémákból is, intelligens embert ezt el tudja fogadni, a többi maradjon otthon.

2014. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 3 órát nem érte el a késés akkor nincs mit tenni. És ez esetben nem értem milyen programot húzott keresztbe? :-D Te bajod ha ennyire sűrűn tervezel...


Ha több mint 3 óra, és nem történt vis major esemény akkor kártérítésre vagy jogosult. Igen, akkor is, ha első körben leráztak.

2014. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsővel értek egyet, de igaz előfordulhatnak olyan események ami miatt késnek a gépek.

Nem egyszer volt szerencsém olyanhoz, hogy pl charter gép fél órát várt 4-6 főre, mert leragadtak a repülőtéri bazársoron (Hurghada). Megvártuk őket.

A számunkra fenntartott slot időt buktuk, várnunk kellett fél órát. Aztán leszálltunk Marsa Alamban, ott ugyanez. Kiszáll, beszáll, szerencsétlenkedik, jaj rossz helyre ültem, jaj ez a csomag, jaj még pisi, de én nem is ide akartam helyet, stb. Simán összejön 2-3 óra.


Tengerentúli járatokra soronként hívják az embereket, ez korrekt.

Wizzair általában reggel időben elindul, napközben szedi össze a késést estére. De legrosszabb nyilván a charter, mert az megvárja a késő utasokat. Én nem várnám meg...

2014. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, tehát itt nem a "vétlen" utasokról van szó és nem is arról, hogy a légitársaságok direkt csinálják ezt...
2014. szept. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!