Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Akik egyfolytában csak repkedn...

Akik egyfolytában csak repkednek, azok milyen célból teszik? Honnan van ennyi pénzük jegyre? Saját zsebből fizetik?

Figyelt kérdés
Hosszan is kifejthetitek, én nem értem hogy éri meg valahova elmenni ilyen drága repjegyárak mellett. Még nem ültem repülőn, mert nem volt alkalmam hova menni, de ha annyi pénzem is lenne, keresnék egy közelebbi úticélt, ami talán jobb is, több élményt ad, több pénzem marad szórakozni. Nekem nem kell tájföldre utaznom, hogy jól érezzem magam, meg mondhassam.
2013. okt. 19. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Átlag ember nem repked egyfolytában, hanem van időnként 1-1 utazása.


Akik rendszeresen repkednek, azok főleg munkaügyben mennek, azt pedig a cég fizeti. Én is voltam többször üzleti úton, pedig nem vagyok felső vezető.

2013. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valahol igazad van.


Én nemrégiben voltam a Fülöp-szigeteken.

Sokba került. Egy éves átlagfizetés. Van, amiért megérte. Ilyen strandokat, partokat, vízszíneket nem látni máshol.

De a kaja rémes volt, a közlekedés fárasztó. A nagyvárosban iszonyat szmog van. A wc lehúzása/öblítése is durva stb...

Rengeteg dolog van, ami európai embernek nem való szerintem.

Ennek ellenére millió külföldi/német, angol stb... költözik oda egy életre, mert a kis szigeteken nagyon nyugis az élet. Feltéve, hogy ne a tájfun zónában van az.


Összességében még egyszer nem vágnék bele.

Amerika a cél mostanában.

2013. okt. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Multicéggeknél egy legalsó szintű menedzser vagy mérnöknek is simán kinéz akár havonta egy-egy külföldi út, munka ügyben, amit a cég fizet.
2013. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha turistacélból megyünk akkor nem azért megyünk hogy "mondhassam" hanem mert a világ csodálatos és jó megismerni. Ha üzleti okból megyünk, akkor meg menni kell -- most már visszafogtam magam de 2012-ben pl. sikerült két hét alatt felszedni nyolc repülőutat egyszer konferenciák miatt...
2013. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Drága repülőjegy árak? Viszonyítás kérdése... BKV jegy, az a drága!
2013. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Naja... úri huncutság lenne a repülés ha BKV jegy árban adnák! Csak a tényleg gazdagok tudnák akkor megfizetni!

Természetesen arányosan felszorozva mondom ezt: mondjuk megy egy átlag utas egy bkv jeggyel átlagosan mondjuk 5km-ert (de lehet hogy csak egy megállót akár... akkor még rosszabb eredmény jön ki)

Ha ez alapján felszorzom a Budapest-London-Budapest távot, akkor 200 ezer Ft alatt nem lehetne megjárni. Szóval valahol azért igaza van annak is aki szerint a BKV a drága és nem a repülés. :))) Én már voltam repülővel oda-vissza 6000-ért is Londonban ami kb. 2 Ft/km díjat jelent. Ez szerintem nem drága.


De Brüsszelbe pl szinte bármikor lehet tenni egy kirándulást pár ezer forintért repülővel. Reggel mész, este jössz például, így szállás se kell. Szóval nem minden jegy drága, na!


Aki sokat repül az:

1. üzleti célból teszi

2. gazdag és megteheti

3. átlagos keresetű csak nálad sokkal jobban informált és kihasználja az adódó lehetőségeket, tudja hogy lehet filléres repjegyekkel utazni.

2013. okt. 20. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a BKV összehasonlítás azért is vicces lehet, mert nekem volt már olyan oda-vissza repjegyem többször is ami olcsóbb volt mint egy darab bkv jegy :D
2013. okt. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Hol nézitek ki ezeket az olcsó jegyeket? :D
2013. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hol nézitek ki ezeket az olcsó jegyeket? :D"


Én eddig mindet az interneten találtam és vettem. Volt wizzair, ryanair, alitalia ami konkrétan ennyire olcsó volt. De a múltbeli akciók nem jelentenek a jövőre nézve semmit.

Bár eddig mindig beigazolódott, hogy olcsó repülőjegy volt/van és talán lesz is mindig. :)

2013. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mondjuk az illetékek és a poggyász (sajnos) eléggé megdobják az árat, nem?
2013. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!