Hogyan pakoljak egy repülőgépre?
#13: Minél több átszállással mész, annál olcsóbb általában.
De én a helyedben tényleg nem spórolnék a pogyásszal, legáalább közösen vegyetek plusz egy bőröndöt, egy hátizsák ruha nem elég ennyi időre.
Hogy mennyi/milyen poggyász jár a jegyetekhez, azt már a foglalást megerősítő levélben is és a beszállókártyán is látnotok kell. Ha bizonytalan vagy, próbálj meg rákérdezni a légitársaság ügyfélszolgálatán.
Úgy látom az oldalukon, hogy az Air Canda tényleg nem ad a nemzetközi járatokon az Economy jegyekhez feladott poggyászt, csak a kontinensen belüli járatoknál. Azt írják, $75 az első bőrönd, $100 a második.
Nem lehetetlen egyetlen kézipoggyásszal élni másfél hétig, de nem feltétlenül kényelmes/ideális. Vannak, akik ennél akár hosszabb útra is csak 3-4 váltás ruhát visznek és inkább mosnak naponta. Az ennyire könnyű poggyász akkor igazán hasznos, ha nem egy fix helyen fogsz lakni, ahol lerakhatnád a cuccaidat, hanem folyamatosan mindenfelé utazgatsz és nem akarsz sok külön poggyásszal bajlódni, hanem viszel mindent magaddal mindenhova.
Van egy csomó féle modern, gyorsan száradó műszálas, mikroszálas, és egyéb űrtechnológiás ruhanemű, az ilyenek megkönnyíthetik az utazás közbeni mosást. Sokan a merino gyapjúból készült, vagy azt is nagy százalékban tartalmazó ruhákra esküsznek, amiket állítólag mosás nélkül lehet sokáig hordani és mégsem büdösödik bele az ember.
Az is egy lehetőség, hogy kint vásárolsz, de azokkal a ruhákkal aztán mit csinálsz majd, ha nem fér bele a poggyászodba? Megveszed, hogy párszor felvedd és aztán kidobod/eladományozod jótékonyságra? Nem épp környezettudatos, vagy gazdaságos megoldás.
Annak lehet egy fokkal több értelme, hogy kimész kevés/semi holmival és kint bevásárolsz, aztán hazahozod az új ruhákat. Nem biztos, hogy olcsóbbak kint a ruhák, de esélyes, hogy a kínálat nagyobb és akár jobb minőségű is lehet.
Viszont fogkrémmel, samponnal, tusfürdővel, szappannal, naptejjel, borotvahabbal, hasonlókkal határozottan érdemes azt csinálni, hogy nem viszel magaddal semmit, vagy csak keveset és kint vesztek, ami kell. Főleg ha családilag többen utaztok együtt és van, amit szoktatok/tudtok közösen használni, így nem okoz gondot elhasználni egy kint megvett flakkonnal valamiből. Az ilyen gyorsan fogyó használati cikkeket nem éri meg utaztatni, mert csak a helyet foglalják a poggyászban, a gond van velük, ha valamelyik kifolyik és a szigorú folyadék szabályozásba is nehezebb miattuk beleférni.
Ha 100ml-nél nagyobb kiszerelésben van a kézipoggyászodban, akkor meg eleve ki fogják dobatni veled a reptéren, így mindenképpen kénytelen leszel kint megvenni. Olcsóbb, ha el sem viszed a reptéri kukáig, hanem otthon hagyod.
Lehet persze venni 100ml edényeket és azokba áttöltögetni mindent, de ez is elég macerás tud lenni és egy hosszabb útra nem biztos, hogy elég annyi, ami elfér a 100ml flakonokban.
A fehérneműk nyakpárnába csomagolása lehet egy praktikus megoldás, de a nyakpárna így is helyet foglal és a szigorúbb légitársaságoknál mindennek bele kell férnie az engedélyezett számú és méretű bőröndbe, nem vihetsz külön még ezt is azt is, amazt is.
Mivel az Air Canada csak felárért enged feladott poggyászt, kétlem, hogy a kézipoggyász mérettel/mennyiséggel nagyon rugalmasak lennének.
Egy nagyobb (55x23x40 cm) és egy kisebb (33x16x43 cm) kézipoggyászod lehet, ezekbe mindennek célszerű beleférnie. A méretekbe a bőröndök kerekeinek, füleinek, mindennek bele kell férnie és nem lehet erőltetni, hogy beleférjen a keretbe. Ha nem fér bele a mérőkeretbe, akkor felárat fizettetnek érte.
A kézipoggyász súlyára viszont nincs korlátozásuk. Egyedül annyit kötnek ki, hogy segítség nélkül fel kell tudnod tenni a fej feletti tárolóba.
Viszont úgy látom, hogy ők a reptéri dutyfree boltban vett dolgokat is beleszámolják a két poggyászba, szóval, ha eleve van kettő és még veszel is valamit, akkor azt ők már egy harmadik csomagnak számolják, ha nem tudod a két csomagod valamelyikébe beletenni.
Csomagolásnál fő szabály, hogy tedd ki azokat, amiket vinni akarsz, aztán válogasd ki belőle, ami mindenképpen szükséges és a többit ne vidd magaddal. Amiből lehet, olyat vigyél, amit több féle dologra is tudsz használni, ruháknál több féle helyzetben, több más ruhával is tudod hordani. Ami csak egy valamihez illik, vagy csak egy valamire jó, azt nem érdemes elvinni amiatt az egy alkalom miatt. A sokat utazók szeretik a kapszula ruhatárat. Olyan ruhák, amik mind mennek egymáshoz, bármit bármivel, tetszőleges kombinációban fel tudsz venni, nem kell rajta agyalni, hogy melyikhez milyen ruha/kiegészítő illik és hogy éppen van-e olyan nálad, meg hogy még hordható-e. Azzal is érdemes számolni, hogy ha egy hátizsákból fogsz öltözködni, akkor esélyes, hogy a ruháid minimum valamennyire gyűröttek lesznek és nem tudsz mindent kivasalni, gőzölni - bár a szálláson akadhat a mosógép mellett vasaló/gőzölő is.
Jó praktika, ha minél jobban össze tudod nyomni a ruhákat, kiszorítva közülük a felesleges levegőt. Vannak, akik erre valamilyen kompressziós, vagy vákuum zacskót használnak. Van amelyikből kézzel tudod kiszorítani a levegőt, van amelyiknél leszorító szíjak/pántok, vagy zipzár segít a kisebb méretre összenyomásban, van ahol légmentesen záródó zsákot és kis méretű szivattyút használnak a tömörítésre.
A PeakDesign Packing Cube Magyarországon is kapható több cégnél, három féle méretben és több féle színben. Egy ilyenbe szerintem érdemes beruházni, mert kb. 1/3-ára össze tudod vele csomagolni a cuccaidat.
Van viszont, aki szerint felesleges az ilyesmi, mert szerintük elég a kézzel hajtogatás. Sőt van, aki szerint az ilyen poggyász rendező táskákkal is helyet pocsékolsz - szerintem mondjuk annyit messze nem tudsz, mint amennyit megspórol vele, hogy harmad annyi helyen elférnek a ruháid.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!