Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Vidékiek hogy mennek fel a...

Vidékiek hogy mennek fel a Liszt Ferenc repülőtérre ha reggel indul a járat?

Figyelt kérdés

Ha Magyarországon laknék akkor más lenne a helyzet mert az autót leparkolom a reptéren ameddig haza nem érek de én külföldön lakom, nincs Magyarországon autóm.

Mikor megyünk haza a családommal látogatóba akkor visszafele mindig reggel indul a gép 8kor és sajnos későbbi járatra akkor lenne lehetőség ha drágább jegyet veszek vagy ha fél napot várok valahol a csatlakozásra.


Mivel nem vagyunk tehetősek, ezért nem tudok 70.000 forintot költeni reptéri transzferre.


A szüleim nem akarnak vidékről felvezetni a reptérre mert idősek és nincs nagy rutinjuk, csak ott helyben mennek autoval. Okostelefonjuk sincs, igy GPS sem, szóval lehet el is tévednének visszafelé.


Tömegközlekedéssel közel 4 óra az út az átszállások miatt, a 8 órás indulás miatt 6-re érdemes kimenni a reptérre, ami azt jelenti hogy hajnali 2 kor kellene elindulni de olyan korán sem a vonatok, sem a volán járatai nem mennek. Szóval a tömegközlekedés nem opció.


Próbáltam sofőrt szerezni, valaki ismerőst aki szivességből felvisz, de hétköznap utazok ami munkanap a legtöbb embernek és igy is kb 4-4:15 körül kellene indulni amit nem szivesen vállal be senki. Benzint fizetném vagy akár szüleim kocsiját is vezethetné egy ismerős vagy rokon mert a szüleim egyszerűen az ismeretlen terep miatt nem mernek vezetni, pedig van saját autójuk.


Ha a reptér környékén alszunk egy szálláson az indulás előtti éjszaka akkor ugyan úgy ki kell fizetni a tömegközlekedés árát hogy felmenjünk a fővárosba ami egy családnak alig olcsóbb mint a benzin az autóba, a szállások pedig 20 ezer forinttól indulnak 1 éjszakára. Erre rájon a közlekedés mert ez még mindig nem a reptéren lenne. Sokat is kell cipekedni. Egyszer csináltuk ezt mikor még csak mi 2en voltunk és találtam egy olcsó szállást de már akkor sem volt egyszerű a bőröndökkel metrózni meg buszozni.


Korábbi években volt egy rokon aki kivitt mert gyesen volt, volt ideje de azóta visszament dolgozni és nem ér rá. Volt egyszer amikor szálláson aludtunk amit írtam is és egyszer volt bérautónk is mert kevés időre jöttünk, igy nem volt drága és azt a reptéren leadtam visszautazáskor. Azóta megemelték a bérautók napi díjait és mi is több időre megyünk most hogy nem csak ketten vagyunk már és a szüleim tudnak unokázni, szóval a bérlés még több lenne.


Bocsi ha panaszkodósra sikerült csak bosszantó és kicsit irigykedem is azokra akiket a család csak úgy lazán kivisz autóval és kitesz a reptér bejáratánál. Innen kintről egyszerűen megoldom a reptérre jutást mert közel van és mindig van aki kivisz gond nélkül. Amugy meg lenne UBER ami rendes UBER nem egy taxitársaság áll mögötte szoval megfizethető áron van.


aug. 3. 03:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát bakker, én sem vagyok milliomos, én is külföldön élek és időnként járok Magyarországra, de mindig úgy kalkulálom a költségeket, hogy bele férjen a repülőtérről a szülő városomba és vissza az út....
aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem lett volna egyszerűbb olyan járatot foglalni, amire oda tudtok érni?
aug. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%

12


Az valószínűleg drágább nekik.

aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Amit nyersz a réven, elbukod a vámon...

Ha későbbi járattal mész, drágább, de simán odaérsz.

Ha a korábbival, akkor olcsóbb, de vagy fuvart, vagy szállást fizetsz, vagy mindkettőt.

Mi kora reggeli járattal indultunk Alicantéba, hogy már délelőtt a tengerparton lehessünk.

Előző este mentünk fel kocsival, amit őrzött parkolóban hagytunk, azt az éjszakát ott töltöttük a reptér melletti szállodában, hogy tudjunk éjszaka pihenni.

4-kor már a reptéren voltunk.

aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

"Sokat is kell cipekedni."

Mi a fenének visztek annyi cókmókot?

aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Megkérsz egy általad megbízható embert, hogy másnap (vagy a megbeszéltek szerint amikor éppen ráér) menjen el a kocsiért vonattal és vigye haza. A szüleid autójával elmész Vecsésig. Ott leteszed a kocsit az egyik reptéri parkolásra szakosodott cégnél, akik ki is visznek a reptérre akár már egy napi parkolási díj fejében (az benne van az árban). Előzetesen megbeszéled velük a tervedet, hogy nem kérsz visszautat és más viszi el a kocsit. Leadod a slusszkulcsot.

Lehetőleg az egyszerűség kedvéért érdemes az állomáshoz legközelebbi parkolót nézni, hogy ne kelljen a kiválasztott páciensnek sokat gyalogolni. [link]

Kifizeted a parkolást, a vonatjegyet + más tömegközlekedési jegyeket és a megbízott által kialkudott napidíját + üzemanyagdíjat oda-vissza.

aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
59%

Minden faluban vannak autósok, akik vállalnak fuvart, pl. az öregeket cűgölik jó pénzért orvoshoz, boltba, stb..

Ahol szüleid laknak, ők is ismernek ilyet, biztos.

Amúgy nem értem, hogy ha külföldön dolgoztok mindketten, miért vág benneteket hátba egy mondjuk összesen 200 eurós kiadás...

Kicsit vicces...

aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%

Egy max. 200 eurós kiadás miatt képes vagy egy 10 bekezdéses kérdést kiírni a gyakorira...

Nem vagy te egy kicsit xarrágó? 🤣

aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

17


Mert külföldön sincs kolbászból a kerítés. Külföldön is van olyan, aki napról napra él.

aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
59%
Azért kár kimenni. Takarítani itthon is lehet.
aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!