Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szeptemberi repjegy ára még...

Szeptemberi repjegy ára még mehet lejjebb?

Figyelt kérdés
Kb két hete kinéztünk egy utazást, az oda szóló jegyeket meg is vettük, visszafelé viszont kérdéses volt melyik nap jönnénk, így azt csak néztem ,hogy 12ezer forint körül lenne a jegy szinte egész hónapban. Kb 3-4 nap múlva mikor lefixáltuk a dátumot munkahellyel, már 25ezer volt ugyan az a jegy, de csak arra a napra. A többi maradt 12ezer.arra gondoltam ,hogy biztos sokat nézegettem és a rugalmas árazás stb miatt jól felvitte nekem az árat, hagytam pár napig ma megnéztem megint, jelenleg 32ezer,egész hónapban, és októberben is :o . van rá esély hogy még lemegy 20 alá ? Van valami optimális idő ,hogy mennyival az utazás előtt éri meg a vásárlást? Nyilván az utolsó pillanatig nem szeretném húzni, jelenleg úgy néz ki másik légitársasággal valamivel jobban járunk,ha más nem onnan megveszem csak na 😂 Ryanair egyébként :)

júl. 3. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szokott hullámzani a jegy ára ,várj még.
júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs optimális idő, hogy mennyivel az utazás előtt éri meg a vásárlás. Ki lehet tapasztalni, hogy kb. mik a reális árszintek, nagyjából mi várható, de garancia semmire nincs, csak trendek vannak.


Dinamikus árazás van. Ha többen foglalnak egy járatra, akkor felmegy az ára, mert nagy az érdeklődés, drágábban is el lehet adni. Ha nagyon nem fogy elég jól azon az áron, akkor elkezdi csökkenteni a rendszer.

Mivel évekre visszamenőleg minden történelmi adat a légitársaságok rendelkezésére áll, nyilván azt is tudják és figyelembe is veszik, hogyan alakul az adott járat telítődése az éves trendhez képest - mennyivel a járat indulása előtt mennyi hely fogyott már el rá, végül milyen telítettséggel indult el a gép. Így figyelembe tudnak venni szezonális forgalmat is (iskola vége, szabadságolások, nyaraló szezon, nemzeti ünnepek, fesztiválok, stb), meg az aktuális dolgokra is jobban tudnak reagálni az árazással.


Ha valaki sokat néz egy-egy úticélt, akkor kialakul egy kép benne, hogy kb. mennyivel előtte, nagyjából milyen árszint várható azon a viszonylaton. De garancia erre sincs.


A RadioCafe-n a péntek reggeli Millásreggeli műsorban szokott lenni Ács Gábornak Okosutas rovata. Abban szokott ilyen hallgatói kérdésekre válaszolni, hogy ekkor szeretnék ide utazni, mikor érdemes megvenni és mi a várható legjobb ár?

Ha gondolod, írd meg nekik a kérdésed, azt hiszem, hogy Whatsapon és Viberen lehet beküldeni a kérdéseket, de ha rákeresel, biztos kiderül, vagy hallgass vissza podcastből egy pár korábbi (lehetőleg pénteki) adást, azokban biztos elmondják, hogyan lehet kérdést feltenni nekik.

júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé lutri, főleg fapadosoknál. Az esetek nagy részében inkább feljebb szokott menni, ahogy közeledik az időpont, de az is előfordulhat, hogy sokkal olcsóbb lesz. Utóbbi általában akkor van, ha kevés jegyet sikerült arra a járatra eladni, ugyanis fapadosoknál akkor is muszáj leközlekedtetni a járatot, mert a célállomáson szükség van a gépre és a személyzetre a következő járathoz.

Egyébként ha csak az árakat nézed, de még nem foglalsz, akkor privát módban érdemes felmenni. Akkor ugyanis nem tárolnak a gépeden cookie-kat, amik figyelni tudnák, hogy hányszor nézted már ezt a járatot. Nem véletlen, hogy a Wizzair oldala megmutatni sem hajlandó a járatokat privát módban.

júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!