Mit csinálnak ha egy utasnak sürgősen orvosi beavatkozásra lesz szüksége?
Az első az, hogy megkérdezik, hogy van-e orvos az utasok között, és ha tényleg baj van, egyből megfordítják a gépet a legközelebbi reptér felé.
De ez igen ritkán fordul elő. Ha valakinek valami baja van, az már a repülés elején kiérződik, nem igazán szokott olyan lenni, hogy a tenger közepén derül ki valami.
Elöször megkérdezik, van-e orvos, aki elsösegélyt tud nyújtani, ha nincs vagy komolyabb a dolog, akkor kérnek egy leszállási engedélyt, amiben az is benne van, hogy melyik reptérre szálhat le és mikor. Ilyenkor általában már ott várja a mentö meg az orvoscsapat, és megpróbálják stabilizálni.
Az meg nem igaz, hogy nem szokott ilyen lenni, egyrészt rengeteg ember nem tud arról, hogy szívbeteg, vérnyomásproblémája van, de egy gyomorfekély sem elöre látható, de mindig ott vannak még a terhesek, egy vetélés/koraszülés bármikor bekövetkezhet.
Vészkeszàllás a lgkötekebbi reptérre, ahpl már mentö várja.
Ilyen esetben elsőbbséget kap, a többi gépet szúkség szerint terelik.
#3: Miután vészhelyzetet jelentett a pilóta ez erősen megváltozik.
Ha nincs orvos a repülőn és a személyzet úgy ítéli meg, hogy sürgős az eset, akkor általában azonnal ereszkedni kezd a gép, hogy leszálljon amint lehet. Ez nem látszik olyan gyorsnak, mert miközben ereszkedik és lassul megtesz 100-150 km -t, vagy akár többet is.
Körülbelül fél óra, mire a gép a földön lesz utazómagasságról.
Óceán felett a dolog bonyolultabb, mert lehet, hogy 2-3 órára vagy a legközelebbi alkalmas reptértől. Akkor nyilván nincs választás, csak oda tudnak menni, ráadásul van, ahol kijelölt légifolyosók vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!