Decemberben megyek az USA-ba, átszállásnál fel kell vegyem a csomagot a vám miatt?
A második válasz a helyes.
Az első nem helyes, ha USA járatról van szó, egyébként igaz.
Az nem az a beszélgetés! Azt a repülőtér és a légitársaság megbízásából végzik cégek vagy a társaságok alkalmazottai, előszűrés céljából. Az USA beutazás nagy szopás a tarsaságok szempontjából, mert ha valakit visszafordítanak az officerek akkor azt a légitársaságnak kötelező visszaszállítania az USA-ba eredeztető állomásra. Ezt aztán vagy be tudha hajtani az utason, vagy nem. De nem ez az igazi probléma, hanem ha egy légitársaság vagy repülőtér túllép egy bizonyos esetszámot, akkor elveszítheti az USA-ba repülés jogosultságát, aminek rendkívül komoly anyagi vonzatai vannak. Az amerikába repülés nem úgy van, hogy veszek két szélestörzsűt és Londonból indítok heti 4 járatot Newarkba. Elő van írva, hogy hány várost, milyen rendszerességgel, milyen gépekkel kell kiszolgálnod hogy egyáltalán az asztalra tehesd a zsetonjaidat.
Tehát az amin te átestél, az nem a hivatalos Customs and Border Protection beléptetési procedúra, hanem a fentebb vázolt okokból történő előzetes vizsgálat.
Ez van amikor komolyabb, megkérdezik mennyi pénz van nálad, hol fogsz lakni, mutasd meg a foglalásod, mutasd meg az ESTA-d, mutasd meg a visszafelé szóló foglalásod stb. de van amikor kicsit lazábbak, legutóbb másik céggel jöttem vissza Chicagoból és elég volt bemondani, hogy visszafelé az Air France-al jövök, elfogadták Münchenben.
Szóval ezek az elbeszélgetések akár minden utasra vonatkoznak, akár szúrópróba szerűek, SOHA nem jelentenek hivatalos beléptetést az Egyesült Államokba az átlagos turista vagy üzletember számára. Ez csak azt jelenti, hogy a légitársaság fölenged-e a gépére, vagy nem. Ha az a gyanúja, hogy téged vissza fog küldeni az immigration officer, akkor nem engednek a gépre.
Ne keverjük a dolgokat!
A hivatalos CBP beléptetes majd a leszállás után, amerokai földön történik és a gépen a személyzet már figyelmeztet, hogy aki átszállással folytatja útját, hiába van egybe tartozó foglalása, föl kell vennie a csomagját a baggage claimnél, ami után mehet csak újra becsekkolni a bőröndöt a csatlakozó helyi járatra. Az a járat már belföldi járatnak számít, amikor leszállsz már nem is a nemzetközi utasok folyosólyára fognak terelni, nem is találkozol ott már a CBP embereivel.
Tehát az USA-ba érkezve az érkezési reptéren föl kell venni a csomagod, belépni az országba és úgy tovább repülni. Ez nem jelenti azt hogy máshol is így van, de az USA így működik
A 7-es vagyok.
A legtöbb helyen úgy van, hogy először az Immigration Officerhez kell sorba állnod. Nem csak feliratok jelzik melyik sorba állj, (ESTA, Visa holders, Visitors) szoktak lenni nénik/bácsik, akik kiabálással terelik a népet.
A Global Entry/Residents az amcsiknak van, a Visitor/ESTA/Visa sorba állj. Nem ismerem a Charlotte-i reptér mennyire forgalmas, de vannak helyek, ahol óriási tömeg tud összegyűlni a belépésre várva. Akkor is idegörlő, ha nem kell géphez sietni, pláne így. De például tavaly nyáron Atlantában voltunk, a világ egyik legnagyobb reptere és alig 20 perc alatt átjutottunk. Nem is értettem, mint kés a vajon. Azért ha sokan vannak sem kell megijedni, halad a sor. Meg lehet kérdezni a segítőktől van-e lehetőség előrébb jutni, mert short connectionod van. Az a baj, hogy ez a rendszer inkább az amerikaiakat preferálja, számukra az a természetes, hogy jössz haza és átszállsz Bucka-Alsóig, az, hogy egy külföldi is ezt szeretné kevésbé üti meg az ingerküszöbüket.
Például Seattle olyan, hogy előbb felveszed a csomagodat, aztán mész a CBP-hez, de a többség olyan, hogy előbb CBP, aztán baggage claim. Sajnos előfordul, hogy fennakadás van a csomagoknál, jó sokat kell várni amíg elkezdik küldözgetni a bőröndöket. Bármi előfordulhat, egy alkalomból nem lehet törvényszerűségeket levonni. Májusban volt olyanom Detroitban, hogy a futószalag megindulása után utolsóként jött ki a cuccom, több, mint 30 percet kellett várnom, már azt néztem, hogy kikapták-e a bőröndömet valami extra vizsgálatra. De volt olyan Los Angelesben, hogy mire kijutottam, már nem is ment a szalag, oda volt hányva egy rakat cucc amik alól kellett kibányásznom az enyémet.
Ha egyben vetted a jegyed, akkor a csatlakozásod egy darabig várhat is rád, legrosszabb esetben áttesznek a következő gépre. Ha véletlen késve indultok Londonból, simán behozza, nem kell idegeskedni. Szerintem 2 órába bele fogsz férni jó eséllyel, de ahol tudod szedd a lábad. Charlotte azért nem Chicago, LA vagy Frankfurt. Egy kalappal!
Nagyon nagyon szepen koszonom a kedves es kifejtos valaszt! Halas vagyok erte. Remelem minden rendben fog menni!
Meg egyszer koszonom!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!