Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a legolcsóbb módja az...

Mi a legolcsóbb módja az utazásnak?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, meg csak egyszer voltam külföldön, mert az anyagi helyzetem nem túl jó (családi segítség nincs, albérletben élek, nettó 207 ezer a tanári fizetésem).


Viszont mindennél jobban szeretném látni Rómát, Görögországot, Spanyolországot, de esélytelennek tűnik, még a fapados repjegyek is borzasztóan drágák... Nincs valami olcsóbb mód?



2023. jan. 29. 20:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos a fapadosok is egyre drágábbak, de néha ki lehet fogni olcsóbb repjegyeket.

Ha nem fix az időpont,tudsz ebben rugalmas lenni, hogy mikor és hová mennél, akkor nézegesd az árakat.

Van amikor pl. én a Wizzair-rel megyek, de visszafelé meg a Ryanair -rel jövök, mert az éppen olcsóbb.

Össze lehet néha hozni jó áron az utakat.

Bőrönd nélkül csak kézipoggyásszal menj, 2-3 napra meg lehet oldani.

Én többször voltam már így, hogy kimondott úticél nélkül néztem a repülőjegyeket és amikor árban jót láttam, akkor oda utaztam.

Van még az Oszkár telekocsi, de az külföldre nem biztos, hogy olcsó. ( csak belföldön utazok velük)

Na és nem mindegy , hogy repülővel pikk-pakk ott vagy, autóval meg tizenórákat utazol.

Viszont a szállás is elég húzós szokott lenni, de neked akkor érdemes hosteleket nézni.

2023. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

pelikan.hu

booking.com

2023. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Ne mondd mar hogy egy max 30E forintos oda vissza jegy draga??? Ha csak 5E forintot elteszel minden honapban akkor is megvan fel ev alatt. Manapsag Europaban vo utazas mar nem lenz kerdese, hanem elhatarozas. Meg egy kozmunkas is osszetud szednj annyit amivel elmehet pl Barcelonaban vagy Athenba
2023. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#3


A fizetésem több, mint felét elviszi az albérlet és a rezsi, pedig egy egyetemista lakótárssal lakok együtt. A maradék kb. 90 ezerből kell háztartási-, tisztálkodási szereket vennem, öltözködni, buszbérletet venni, internetet és telefonszámlát fizetni, étkezni, gyógyszereket megvenni.


Ha havi 5 ezret ezek után nagy nehezen félre is tudok tenni, akkor is csak a repjegy van meg. A reptérre kijutni is egy vagyon, a szállás is, ott étkezni is, stb...

2023. jan. 29. 22:24
 5/26 anonim ***** válasza:
15%
Akkor maradj otthon és keseregjél tovább.
2023. jan. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha tanár vagy, egyrészt a következő fizetésed már magasabb lesz, talán ez lehetőséget nyújt arra, hogy valamennyi pénzt megtakaríthass. Másrészt annak függvényében, milyen szociokulturális hátterű intézményben tanítasz, jó esetben szervezhetsz tanulmányutakat, kirándulásokat a diákoknak, amelyeken kísérőtanárként lényegében ingyen részt vehetsz.


Emellett próbálkozhatsz útitárskereső oldalakon is, én például miután megözvegyültem, és a lányom még kicsi volt, szívesen megfontoltam volna, hogy fizetem volna egy fiatal, jól képzett pedagógus költségeit is fél napos gyermekfelügyeletért az út időtartamára.


De ha önállóan utaznál, az első válaszoló már írt a repülőjegyárak optimalizálásáról, annyit tennék hozzá, hogy esetleg a bécsi indulásokat is érdemes megfontolnod, ha Budapesten vagy attól nyugatra élsz. Ami pedig a szállást illeti, esetleg couchsurfinggel is próbálkozhatsz, hogy tovább csökkents a költségeket. Az étkezést érdemes önellátással megoldanod, esetleg ételmentő applikációkat igénybe venni. Ráadásul nemzetközi tanárigazolvánnyal rengeteg nevezetesség ingyen vagy kedvezményesen látogatható, ezzel sokat megtakaríthatsz.

2023. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ha egyenileg utazol a fapados es a busz a legolcsobb modja az utazasnak. Utana jon a a vonat, majd hajo, auto. Ha tobben vagytok (legalabb 3-an), akkor mindent beleszamolva is kb az auto a legolcsobb (persze ha a barati korben van legalabb 1). Mi regen sokat jartunk igy, 6-an Csehorszagba, 6-an Gorogorszagba, 4-en szomszedos orszagokba. Minden alkalommal maga az utazas nagyon olcson jott ki. A hatrany mondjuk, hogy 4-6 ember ritkan szeretne ugyanazt csinalni. :)
2023. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nézd meg a buszos utakat is, azok általában jó áron szoktak menni. Rakosgasd félre a pénzt és össze fog jönni.

Vagy, tudom nem egyszerű döntés, de válts szakmát. A reptéren a 8általánost végzett poggyászkocsi tologatók nettó alapfizuja valami 240. Erre még jön egy rakás pótlék. Nem azt mondom, hogy csináld ezt, csak azt, hogy sajnos a tanári fizetésnél bármi sokkal jobb. De ha nem váltasz én azért szorítok hogy összejöjjenek az utazásaid.

2023. jan. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem tengerpartozás a célod, akkor mehetsz csúcs szezonon kívül. (mi pl kaptunk el 20 fokos ragyogó napsütést november végén Rómában, vagy februárban Andalúziában). Ilyenkor a repjegyek és a szállások is olcsóbbak.

Válaszd az ünnepekkel egybekötött hosszúhétvégéket, így nem kell hiányozz az iskolából sem.

A szálláson úgy tudsz legtöbbet spórolni, ha nem egyedül mész, hanem barátokkal. Egy airbnb apartman 3-4-5 embernek már elég jól kijön.

A mediterrán országokban a street food is nagyon jó és megfizethető, nem kell éttermezni föltétlenül.

2023. jan. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehetetlen összehozni egy pár napos utazást extra kis költségvetéssel sem, az előző válaszolók hasznos tippeket adtak. Sokat segítene ha meghatároznál egy olyan keretet, amit az utazásra tudnál fordítani, a konkrét úti célok ismeretében akár össze is tudnék neked rakni egy hozzávetőleges útitervet.


- Számodra a buszos túrák, vagy a repülő lesz az olcsó utazási alternatíva. Repülőnél számold bele, hogy el kell jutnod Budapestre vagy Debrecenbe (ha az osztrák határ közelében laksz Bécs is jó ötlet, ahogy fent említették). Minél rugalmasabb vagy az időpontot illetően, annál könnyebb lesz olcsó repülőjegyet találni. Többször szűrj rá a kívánt célpontokra (Wizzair és Ryanair oldalán találhatsz low-budget jegyeket).


- Mielőtt megvennéd a repjegyet, térképezd fel a kiválasztott város adottságait, költségeit (reptérről való bejutás, tömegközlekedés, szállások árai, étkezés, belépők és programok árai stb.), nehogy meglepetés érjen. Ha a kutatómunka után találsz egy olyan repjegyet, ami időben és pénzben is megfelelő, csapj le rá! Nem lehetetlen 8e-16e,-Ft közötti tartományban retúr jegyet kifogni.


- Szállásnál a legolcsóbb a fent említett couchsurfing. Jó low budget opciók még az ifjúsági többágyas hostelek, és egyes airbnb találatok. Azt azért vedd számításba, hogy vélhetően minél olcsóbb a szálláshely, annál kiesőbb helyen van, így a távolságot sok gyaloglással/tömegközlekedéssel kell kompenzálni. A szállásfoglaló oldalak többségén (booking,airbnb) baráti meghívás esetén bizonyos árkedvezményre leszel jogosult, ez is könnyíthet a költségeiden.


- Mindenféleképpen egy kis táskával utazz, mivel a fapados légitársaságoknál minden extra feláras. Csomó blogot és videót találsz neten, hogyan kell bepakolni egy 3-4 napos útra, rutinnal egyre ügyesebb leszel.


- Az étkezést is előre megtervezheted, olcsó szupermarketeket és street food lehetőségeket keress. Nézz rá a numbeo.com-ra.


- Keress ingyenes, vagy kis költségű programokat,belépőket, pl. egy walking tour is nagy élmény tud lenni.


Ha ez az álmod, akkor tegyél érte, nem lehetetlen megvalósítani! Bizonyos szintű pénzügyi tervezés és tudatosság viszont elengedhetetlen, úgy ne indulj el, hogy a kalkuláld költségeid felett nincs egy kis vésztartalékod. Hitelbe pedig semmiféleképpen ne verd magad egy út miatt!


Ha konkrét kérdésed van keress privátban.

2023. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!