Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen munkám lehetne, ami...

Milyen munkám lehetne, ami repüléssel, repülőkkel kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Egy éve ismerkedtem meg a barátommal aki Nagy-Britanniába lakik. Amióta először idejött elkezdtek nagyon durván érdekelni a repcsik. Van egy olyan weboldal es app is hogy flightradar. Minden egyes alkalommal amikor látok egy gépet meg kell nézzem merről jött, hová megy és milyen vállalat. Gondolkoztam már hogy stewardess legyek, de szerintem az egy magányos embereknek való munka. Mármint sokszor elmenni otthonról, alig lenni valakivel eléggé magányos. Én viszont vágyom egy állat társaságára, és nem lenne szívem napokra a lakásban hagyni egyedül. Bármilyen ötletet, tapasztalatot szívesen fogadok.

2022. máj. 14. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Földi utaskísérő.
2022. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A repülős 0-24 órás. Olyan állást nem nagyon van ami csak nappalos műszakból állna.

Ha repülni szeretnél akkor stuvi, vagy pilóta. Más nem nagyon van :D

Ha mondjuk a wizz-nél stuvi az egész vállalható, ők nem járnak a világ végére, nem mennek el napokra. Igaz van amikor reggel 2-kor kell menni melózni.

De itt komoly orvosi alkalmassági feltételek vannak és egy elég komolyna angol tudásnak is lennie kell.


Földi állás rengeteg van. Akár a reptéren, akár a légiforgalmi irányítást végző HungaroControlnál, a légitársaságoknál, a szervizelést végző cégeknél, cargo terminálokban, stb. Végzettégednek, tudásodnak megfelelőt biztos lehet találni. Angol itt is kell.


FR alternatíva:

[link]

A tracking map menüpont kell neked



Itt pedig légiközlekedési eseményekről olvashatsz:

[link]



Állások

[link]



És egy igazán csajos állás:

https://www.youtube.com/watch?v=Zq9hE5IrQHE

2022. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. máj. 15. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Én a reptéren dolgozom és nagyon szeretem!


"Földi utaskísérő" -ezt többször olvastam már itt a gyakorin, de ilyen pozíció, ilyen állás nem létezik. Nem tudom ezt honnan szedik néha.


A reptéren dolgozhatsz valamelyik légitársaságnál, mint cabin crew (légiutas kísérő), vagy mint "képviselet" (a légitársaságot képviseli, pl a check in, és beszállítás folyamatoknál), ehhez beszélni kell az adott légitársaság nyelvét.


Dolgozhatsz az Airport Zrt-nél vagy a Bud Security kft-nél. Mindkettőnél sok a nyitott állás:

[link]


Valamint van még három földi kiszolgáló: Airport-Service, Celebi, Menzies.

Náluk is folyamatosan van felvétel.


A reptéren gyakorlatilag mindenhol elég nagy a munkaerőhiány, szóval nem lesz nehéz állást találni itt.

2022. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2022. máj. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerelő.
2022. jún. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!