Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a különbség ha EU-s vagy...

Mi a különbség ha EU-s vagy nem EU-s országba repülök?

Figyelt kérdés

Legfőképpen az érdekelne, hogy az alkohollal mi a helyzet. Ha elmegyek repülővel egy EU-s országba, majd amikor jövök haza, mennyi alkoholt hozhatok magammal maximum? Egy-két helyi különlegességet azért hoznék haza szuvenírnek. Kell utánuk valamiféle adót fizetni? És miben változik ez, ha az ország ahova megyek nem EU tagállam?


+1 kérdés: egyszer régen, mintha olvastam volna, hogy alkoholt szállítani (a megengedett mennyiségen belül) már 17 évesen is lehet. Ez igaz?



2021. dec. 13. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

EU-n belül repülve még a reptéri vámmentesben is az ÁFÁ-s árat fizeted. Elméletben 10 liter tömény, 90 liter bor, 110 liter sör a maximum, amit ugye nehéz átlépni. A lényeg, hogy hihető legyen, hogy személyes fogyasztásra veszed.


EU-n kívül a helyi adókat megúszod a vámmentesben, de az esetek túlnyomó többségében a duty-free annyival drágább a normális boltoknál, hogy így is óriási ráfizetésben leszel. EU-n kívülről repülve van egy elméleti korlát (1l tömény), de én többször jöttem haza ennél jóval többel (néha 5-tel is), vegyesen poggyászban és vámmentesben vásárolva is, és sosem volt gond belőle.

2021. dec. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Többek közt: ha nem EU-s országba utazol akkor kell útlevél ia.
2021. dec. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Is.*
2021. dec. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!