Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » E-ticketes vonat átszállás...

E-ticketes vonat átszállás metrózással?

Figyelt kérdés

Szal dióhéjban, a déliből kell átmennem a nyugatiba (majd egy hét múlva ugyanez vissza) és közben ugye nekem metróra kell szállnom, hacsak nem akarok taxira pénzt csengetni...

Hogy működik ez? Érvényes az e-ticketem a metróra? Vagy azt külön kell vennem? És azt pedig hol? És az mennyi?

Segítsetek egy kisvárosi gyereken, köszi!



2018. szept. 5. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem földtől elrugaszkodort a gondolatod, de sajnos nincs kölcsönös jegyelfogadás vagy - horribile dictu - tarifaközösség a MÁV-Start és a BKK között, tehát külön meg kell vedd a vonaljegyet a metróra vagy trolira a BKK automatáiból vagy ügyfélközpontjában.
2018. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Déliben leszállsz a vonatról, lemész a metró aluljáróhoz, ott veszel a jegyautomatából (vagy ha van pénztár vagy jegyeladó, akkor attól is vehetsz) egy vonaljegyet, ami 350 ft, a bejáratnál lekezeled, felszállsz a 2-es (piros) metróra az Örs Vezér tere felé, a Deák téren átszállsz a 3-as (kék) metróra Újpest felé és leszállsz a Nyugatinál (2 megálló), majd felmész és ott lesz a pályaudvar.

Jó hír, hogy amikor a 2-es metróról átszállsz a 3-asra, akkor nem kell külön jegyet venned.


Ha nem akarsz metrózni, akkor a felszínen kell menned, de ez esetben 2 jegyet (700 ft) kell venned. 61-es villamossal a Széll Kálmán térig és onnan 4es vagy 6-os villamossal a Nyugatiig. Látványban ez sokkal szebb, mert a villamos átmegy a Margit hídon, láthatod közben a Parlamentet, a Dunát, a Budai várat, a Mátyás templomot, stb.

2018. szept. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a felszín mellett dönt, akkor miért venne két jegyet 700 Ft-ért, mikor évtizedek óta létezik az átszállójegy, ami 530 Ft?
2018. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól van már, muszáj volt belekötni? Képzeld, nem jutott eszembe, mert arra figyeltem, hogy részletes leírást adjak, hogy ne tévedjen el.


3-as, nagyon nehéz lett volna csak annyit írni, hogy:


" vehet átszállójegyet is és az csak 530 ft" ?


És akkor csak kiegészítesz engem, nem belém kötsz :-(

2018. szept. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
350 ft egyszeri mjegy vásárlással meglehet oldani
2018. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!