Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A barátnőmet szeretném meglepn...

A barátnőmet szeretném meglepni egy szép nappal, most hétvégére, szombatra tervezem. Ötletek? Folytatás lent

Figyelt kérdés
Pestiek vagyunk, és szombatra terveznék egy szép napot a párommal, meglepetésnek. Csak Pest környéke jöhet szóba, gondoltam a libegőre, aztán a Gödöllői kastélyra. Kb úgy kéne ezt megvalósítani hogy beleférne az egész kb 10 ezer forintba. Esetleg tudtok linket adni, konkrét buszos programajánlattal, esetleg egyéb ötletek? Már keresgéltem, de egyenlőre nem találtam semmi hasznosat.. túrázni meg nem nagyon szeret, szal túra kilőve. Inkább ilyen odabuszozok-megnézem-körbenézek-hazajövök dolog kéne :)
2010. márc. 15. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Én olyan helyet javaslok, ahol több tenni való is van. Ugyan Gödöllőt nem ismerem, a kastély gyönyörű lehet, de ezenkívül nem tudom van e még látnivaló, bármilyen program stb...

Én vidéki vagyok, rengetegszer jártam Pesten, de a belvárosa mindig elbűvöl. Nem tudom hogy ez a pestieknél hogy megy, én akárhányszor mennék fel a budai várba vagy a citadellára, akkor sem unnám meg soha. Esetleg elmehettek a városligetbe sétálni egyet, ha van még kori, akkor korizni egy keveset, aztán valami érdekesebb kiállítás, majd egy nagy séta a Budai vár és később a Váci utca környékén. Szerintem ezek gyönyörű helyek, és romantikusak, pláne sötétedéskor! Este beülhettek valahova egy vacsira, vagy elmehettek színházba/moziba valami vígjátékra zárásként. Én pl színház párti vagyok, mert moziba bármelyik nap betévedhetek míg a színház a ritkább alkalmak egyike :)

Javasoltam volna még a sétahajózást, de ahogy láttam mahart honlapján, áprilistól kezdődik a szezon. Pedig ez sem túl drága, és elmehetettetek volna Szentendrére pl körbenézni, nekem az a városka is nagyon tetszik! De egy pesti sétahajózás is jó lehet... kár hogy ez így akkor most ugrott :(

De Nagybörzsönyben van pl kisvasút, a két végállomás környékén is biztos vannak látnivalók, programok, nem tudom.

Illetve ott van a veresegyházi maci otthon... bár arra nekem azt mondták nem nagy durranás, de esetleg az is érdekes lehet egy kisebb kiruccanás erejéig.

Ezeket mondjuk összevariálva is eltudnám képzelni. Késő délelőtt egy libegőzés, kisebb séta, aztán bedobtok pár falatot, és irány a maci otthon... aztán ha visszaértetek Pestre akkor mozi vagy színház. Ez csak egy ötlet volt, de így is megoldható szerintem! :)

2010. márc. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel az ötlettel már tudok kezdeni valamit :)
2010. márc. 15. 13:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én javaslatom is Szentendre, esetleg Visegrád, bár ott a fellegvárhoz mászni kell.... Esetleg Dodogókő?
2010. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én javaslom még a Holdvilág árkot. Nagyon közel van, és szép hely.

Csobánkára kell elmenni, és a piros vonal, majd a Piros + jelzésen kell menni. Egyáltalán nem meredek. A végén viszont egy létrán lehet fölmenni, de oda végül is nem muszáj felmenni. Az aljában van egy barlang. Úgy emlékszem, be is lehet menni ( ha visztek zseblámpát), bár ebbe nem vagyok biztos.

2010. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most néztem meg a végét, hogy túrázni nem szeret.

Akkor inkább lehetne Szentendre, az tényleg nagyon szép hely. Nem csak a skanzent érdemes megnézni. Ha oda mentek a marcipánmúzeumot ki ne hagyjátok.

2010. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a két utolsót író vagyok, és még eszembe jutott valami.

Budapesten van két szép látogatható barlang. Ezek végülis nem annyira túrák. Kb 500m-es idegenvezetés van a barlangban.

Az egyik a Pál-völgyi barlang. Megközelítése A Kolosy tértől 65 és 65A jelű autóbusszal.

A másik a Szemlő hegyi barlang.

A Kolosy tértől a 29 busszal a Barlang utcai megállóig. Onnan 200 méter a bejárat.


Egyébként még az állatkert is nagyon jó lehet.

2010. márc. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!