Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért szokták mondani az...

Miért szokták mondani az emberek Budapestre, hogy egy nagy falu?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem. Már 10x biztos voltam bp-n de egyátalán nem látom falusiasnak főleg nem a belvárost.
2011. máj. 27. 16:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%

16:39


Hat nem akarlak megbantani de Budapest az egyetlen varos az orszagban. :)


Nezd csak meg a masodik legnagyobb "varos" Debrecen ahol 10-ed annyian elnek mint Bp-n, igy vilagviszonylatban nem igen lehet varosnak nevezni.


Szoval a nagy falu:

1. Mo-n van sok falu de Bp a legnagyobb ezert az nagy falu.

2. Azert mert sok a paraszt. :)

Hozzateszem, hogy az ott lakok nagy resze tenyleg videkrol job fel, de nem ezert. Aki bunko az falun is az es varosban is az Nem hiszem, hogy attol lenne jobb vagy rosszabb barki, hogy pesti vagy videki.

2011. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szerintem mondjuk a faluban inkább jellemző az ,hogy valaki egész nap a kocsmába ül... De nem kéne ilyeneket mondani ,hogy pesten sok a paraszt. Hol nem? Minden nagyvárosban így van szerte a világon. Azt meg ,hogy Magyarország úgymond Budapestcentrikus miért nem lehet elfogadni? A legnagyobb város mi más lehetne? Amúgy nem vagyok bp-i mégse szólom le a várost és a pestieket sem.
2011. máj. 27. 22:12
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"De nem kéne ilyeneket mondani ,hogy pesten sok a paraszt. Hol nem?"


Mindehol. Pesten is. Pont ezert lehet mondani. Hidd el tudom, ott elek. :)


Meglatasom szerint sok videkinek van komplexusa Pesttel kapcsolatban es azert irnak mindenfele hulyesegeket.

Egyreszt azert mert sokszor felfoghatatlan szamukra a nagyvarosi elet, masreszt lehet, hogy van olyan ismerosuk, rokonuk aki felkerult Pestre, esetleg jobban keres, kitort a "tanyavilagbol" (kepletesen, de lehet, hogy tenyleg) es akinek ez nem sikerult ott ul a posvanyban ahol 3 foldutbol all az infrstruktura irigy es ezert a "csunya, gonosz Pest, es a pestiek" a hibasak.

2011. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2011. jún. 4. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!