Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan lehet így elköltözni,...

Hogyan lehet így elköltözni, megélni, tanulni?

Figyelt kérdés

Egy nyugati kisvárosban élek a határhoz közel. Nem (annyira :D) rossz hely, de én nem igazán szeretem, hiába vannak itt (is) barátaim, nem tudom itt élvezni az életemet, leamortizál, megfojt a város, a lapos légkör, hangulat... Nem a nagy bulik miatt vágyódom Budapestre, inkább a számtalan kulturális program miatt, a hangulat miatt (igenis, nem csak koszt, piszkot lehet ott találni, ha valaki ráérez a hangulatára, az valami isteni).

Idén fogok érettségizni, aztán 1 évig nyelvet akarok tanulni, nyelvvizsgát tenni, majd egyetemre menni. Budapestre.

Mivel muszáj lenne mellette dolgoznom - nem tudnak támogatni egyáltalán -, ezért levelezőre mennék.


Budapesten el tudnék helyezkedni, meg tudnék élni és mellette tudnék tanulni (levelezőn)? Kollégium kizárva...


L19


2011. ápr. 12. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. En is dolgoztam es levelezoztem. Ha 1 evig nyelvet tanulsz, akkor a munkakeresesnel nagy elonyokkel indulsz. Keress rugalmas munkaidos melot. En call centerben/customer service-n dolgoztam es nekem bevalt. Tudtam varialni a shifteket a sulimhoz. Mivel kulfoldre szolgaltattunk, igy lehetett vallalni munkat unnepnapokon is, amiert jart plusz szabadnap. Suli miatt ez is jol jott. Penz is jo volt es albiban meg tarsberletben voltam. Azaz tobben bereltunk egy lakast, igy csak 1 szoba arat kellett fizetni.

Sok sikert!

2011. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Jó, hogy van pozitív példa... :)

Én sem egymagam szeretnék majd albérletbe menni, mindenképpen lakótárssal. Egyrészt így legalább majd - REMÉLEM - ki tudok jönni a pénzemből, másrészt mégsem leszek egyedül nagyvárosban... :D

2011. ápr. 12. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért az baromi nagy luxus, egy évet rászánni a nyelvtanulásra. Gimnázium alatt nem tudtál tanulni? Albérletet a külsőbb kerületekben keress, ott olcsóbbak (általában).
2011. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már miért lenne luxus 1 évet rászánni a nyelvtanulásra? Én is egy évet rászántam, aztán amúgy 3 lett belőle... és nem, a gimnázium alatt nem tanultam meg. Legfőképp azért mert én szakközepes voltam és nem tanították olyan szigorúan a nyelvet, csak az első két évben. És amúgy is francia volt és én szerettem volna angolul tudni.

Hozzáteszem, hogy azt a 3 évet külföldön töltöttem el, ami már csak azért sem volt luxus, mert a nyelv mellett egy csomó olyan hasznos gyakorlati tudást vettem fel, amivel kenterbe vertem utána a sok nem év pazarlós, hanem diplomázós, de nyelvtudás nélküli ismerősömet. Nekem nem jelentett gondot a megélhetés tanulás mellett, ellenben nekik már diplomásan, sulibajárás nélkül is.


Szóval kedves kérdező igenis jól ügyeskedsz, ha úgy gondolod, hogy 1 évet rászánsz a nyelvtanulásra. Akkor meg pláne, ha ezt külföldön képzeled el.


Amúgy az első voltam.

2011. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én sem hinném, hogy luxus az az 1 év. Szintén szakközepes voltam, nem vették komolyan - legfőképpen osztálytársaim miatt, akik nem tanulni jártak be az iskolába. A tanárnak "mindegy hozzáállása" volt. Meg ebben az 1 évben oroszt is akarok tanulni, mert azt meg nem volt lehetőségem választani, pedig imádom.
2011. ápr. 13. 17:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!