Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kerékpár autóbusz? (folytatás...

Kerékpár autóbusz? (folytatás lent)

Figyelt kérdés
Többnyire volán dolgozókat szeretnék megkérdezni ha van ilyen. Hogyan lehetne megoldani azt, hogy kerékpárt szállítsunk a buszon, mert ugye fel nem lehet vinni és itt nem a camping típusúra gondolnék.Akik kötekedni akarnának nagyobb távra busz olcsóbb mint az autó van ahol nem megy vonat amerre mi szeretnénk menni illetve ez nem az a pihekönnyű országúti kerékpár amivel röhögve letekerek 100km-et. Ezek bringák nehezebb terepre vannak kitalálva és nem nagy élmény sík talajon tekerni velük hosszabb távon. Ötleteket előre is köszönöm...Illetőlegesen külföldön láttam olyan autóbuszokat amelyeknek az elejére 1 állványra lehet rakni a kerékpárt van erre lehetőség itthon is vagy lesz? többnyire vidéken
2011. febr. 14. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

(Nem vagyok volános, csak bringás.)

Olyan külföldi álomképet én is láttam már, amin elől vitte a busz a bicikliket. Hát kétlem, hogy nálunk ilyesmi lesz a közeljövőben... Csak az öreg buszok járnak mindenfelé.

Ezeken a buszokon meg lássuk be, elég kicsi fent a hely. Ha az üléssorok közé tenném, nem férnének ki mások, és még balesetveszélyesnek is mondanák. Szerintem vidéki buszsofőr is csak akkor enged esetleg meg ilyet, ha nem állandó és ismeri a bringást...


A buszon milyen méretű csomagokat lehet szállítani, utána néztél már? Például vonaton is van az, hogy ha kiszeded az első kereket, oldalra fordítod a kormányt, meg berakod zacskóba, akkor csomagnak számít. Esetleg buszon nincs ilyen? Bár ezt mindennap eljátszani, az sem piskóta...


Esetleg 1-2 falunyira nincs vasút, ami oda megy, ahova szeretnél?

Mert ha állandó a probléma, akkor teheted azt, hogy a 100 km helyett bringázol 10-et, majd vonatra szállsz. (Csak hasraütött számot mondtam, fogalmam sincs hol laksz.)


Jól sejtem, eddig autón cipeled? Azzal is lehetne, hogy csak a legközelebbi vasútállomásig autózol, és onnan vonat, ha a melóhelyed megtéríti a vonatköltséget...


Hm?

2011. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát nem munkába járásra használom a bringát inkább sport és szórakozás. a bringárol röviden bomber 55 teló 160mm 2.35ös gumma hátul nem fér be nagyobb de az a schwalbe space elöl meg minion na szóval nem 1 országuti vagy cc-s bringa és ha megyek bicózni akkor kell sisak (full face)térd sipcsont védő kaja 2lütyi viz mert annyit megiszok mire odaérek:D és +35 fok és enyhe 15km emelkedő.csak azért lenne jó a busz hogy arra fedobom van bérletem és kész ez a vonatos dolog viszont tetszik hogy nem kell bicaj jegyet vennem na szóval azért lenne jó a busz mertmiután felértem utána kezdünk el páylát épiteni és + ugrálni du 3 tól este 10ig ugy nyáron szóval csak azért kérdeztem ja és csak busz megy arra. de akkor való színűleg szerintem csinálok valami kis után futot azon lesz a cucc annyival könnyebb és ha más nem legalább kicombosodok:D
2011. febr. 23. 21:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!