Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A következő levelet címeztem...

A következő levelet címeztem a Volánnak! Mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Tisztel Volán!


Nem bírom tovább ezt szó nélkül hagyni. Most már szinte sorozatosan felháborodom, amikor a Volán autóbuszokkal utazom.


A problémám a sofőrökkel van!!!


Rendszeresen kb 1-2 hetente utazom Volán busszal. Mivel a fővárosban dolgozom és Nógrád megyében lakom, tehát a hétvégi hazautazásom során.


A problémám az, hogy én, aki fizető utas vagyok, fizetni szeretnék,/azért ,hogy egy szolgáltatás igénybe vegyek/ a sofőrök ellenállásába ütközöm.


Nem adnak jegyet!!!


Több lehetséges variáció fordul elő:

1., Nem ad jegyet, hanem ahogy ő gondolja, egy bizonyos összeget zsebre tesz és biccent, hogy üljek le. Esetemben: Budapest- Salgótarján teljes árú menetjegy 2160 Ft. 1500Ft-ot zsebre tesz, és én 120 km-en keresztül,azon izgulok, hogy ha ellenőrök szállnak fel a buszra, hogyan magyarázom ki, hogy nincs jegyem,de a sofőr zsebében ott rejlik az 1500Ft-om.


2., Regisztrációs jegyet ad!!! És eltesz szintén amennyit gondol. Egyszerűen hihetetlen, hogy ennyire pofátlanok. Nekem kell rájuk szólni, hogy ELNÉZÉST! SZERETNÉK JEGYET KAPNI!!!!!! A MUNKAHELYEMEN EL TUDOM SZÁMOLTATNI! Persze ekkor nem győznek elnézést kérni. Ezt egy járaton egy indulás alkalmával kb TÍZSZER 'eljátssza' a sofőr, ami többnyire össze is jön neki.( Induláskor már meg van neki a 10-15 000 Ft.)


A dolog már csak azért, is felháborító, mert ez az egyik oka, annak, hogy egyre több járatot törölnek el, annak okán, hogy kevés az utas. Hát kérem szépem, nem kevés az utas, csak menetjegyből adnak keveset!


Szánalmasnak tartom, hogy eljutottunk ( utasok, sofőrök, Volán) egy olyan szintre, amikor az utas már úgy száll fel a buszra, hogy vajon kap e jegyet automatikusan, vagy esetleg nyomatékosítani kell e, hogy a pénzemért cserébe szeretném megkapni a mentejegyet.


Járatot hiába említenék, fölösleges volna. Kivétellel alig találkozom. Nincs jelentősége, hogy honnan hová utazom. Mindegy hogy a fővárosba, vagy Salgótarjánból a szülőfalumba


Tisztelettel. Egy fizető utas


2011. febr. 2. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Írhatsz is,viszont én simán megmondanám a sofőrnek,hogy adjon jegyet,és kész.
2011. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De hiszen lehet a jegyirodákban is jegyet venni,nem kell sofőrtől venni..
2011. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez ismerős...Sokszor nekem se ad jegyet a sofőr... Volt már, hogy összevesztem vele emiatt, de legtöbbször ő "győz", mert sokszor nincs kedvem visszabeszélni a nálam idősebb sofőröknek... Igaz, így utána azon izgulok, hogy az ellenőr ne jöjjön...Veszprém és Fejér megye.

19/l

2011. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Volán vezetősége tisztában van ezzel, azért nem lehet a végállomásokon a sofőrtől jegyet venni, csak a pénztárban.

Én nem izgulnék az ellenőrök miatt, ugyanis csak a sofőr mellett elhaladva lehet felszállni, és neki kell ellenőriznie a jegy vagy a bérlet meglétét. Csak a sofőr tud sunyi módon felengedni a buszra, ha leleltározzák ez rögtön kiderülne, de ők meg lefizetik az ellenőröket!

A levélre még engedj rá egy helyesírás ellenőrző progit (pl: F7), mielőtt elküldöd!

2011. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne legyen egymás után több felkiáltó jel.
2011. febr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a buszsofőr egy szegény ember aki szeretne magának egy kis plusz pénzt

ezzel nemcsak ő jár jól, hanem az utas is, mert kevesebb pénzért utazik

ha kell a jegy, akkor csak tedd szóvá azt majd ad egyet


de ezt miért kellett megírni a volánnak

amúgy pont az ilyen levelek miatt a volán egy csomő haszontalan főellenőrt tart akik ellenőrzik a sofőröket és ezek a főellenőr g*cik rengeteg pénzbe kerülnek..

és ha miattad kirúgnák a sofőrt?


te kérdező, neked milyen munkahelyed van, hogy ennyire tökély vagy?

2011. febr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból igazad van, hogy ha emiatt járatokat szüntetnek meg, akkor tényleg nem hülyeség szólni, h tudják, hogy van utas bőven, de egyébként meg tényleg az a leg1xűbb, ha elővételben veszel jegyet.
2011. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A sok felkiáltó jel, azért van, mert már nem bírtam türtőztetni magam. nem tűröm, ha hülyének néznek.


A szegény sofőrnek meg van maszek pénze az eladott gázolajból(mellesleg).


Igen vehetnék elővételben jegyet, ha módomban áll veszek is.Kivéve ha sietek vagy késő este utazom és már nincs nyitva a jegyiroda.


F7-et nyomtam, de felkiáltó jelek és szóköz feleslegen kívül más hibám nem volt. Lehet Neked is többször meg kellene nyomni! :)

2011. febr. 3. 17:33
 9/10 anonim válasza:

Én hetente kétszer járok Bp-Salgót. buszokkal egyszer fel, egyszer vissza, deén ezt még soha nem tapasztaltam...lehet azért mert diák jeggyel megyek...

De rövidebb távokon (30-40km) eléggé jellemző ez, bár inkább csak azok a sofőrök csinálják akik ismernek...

2011. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A pék lisztet lop,

a takarító takarítószert,

a sírásó aranyfogat,

a taxis nyiltan lop meg,

ez nem zavar téged Te gyökér?

Kérj jegyet, akkor kapsz.

2012. jan. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!