Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » El szeretnék menni a barátaimm...

El szeretnék menni a barátaimmal budapestre (pécsi vagyok,16 éves), de a szüleim nem szeretnének elengedni. Mivel tudom őket meggyőzni, hogy elengedhetnek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
miért akartok eljönni? mit akartok csinálni?
2010. nov. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen azért szerintem már tudtok magatokra vigyázni főleg ha többen mentek..
2010. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
6an szeretnénk menni
2010. nov. 17. 21:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltál már Pesten? Minek akartok feljönni?
2010. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Erre csak Te tudsz válaszolni. Ennyiből a kutya sem tud jó tanácsot adni.
2010. nov. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak szimplán féltenek.
2010. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

16 évesen körbeutaztuk a Balatont 5 osztálytársammal, mindezt nagyon féltett, búra alatt nevelt egyke kislányként és nem csináltunk semmi rosszat :=).

Azóta anyuka lettem és én is nyugodtan elengedném az ilyen korú kislányomat, ha megbízható (és miért ne lenne, amikor magam neveltem? :) ) és ha a társaság is rendes, megbízható gyerkőcökből áll.

Mi lenne a progamotok? Voltál már ilyen "messze" egyedül? Úgy értem, ez lenne az első önálló utazásod, vagy csak Bp. miatt féltenek? Gondolom, együtt maradnátok, nem hiszem, hogy bármi olyan baj érhetne titeket Bp-en, ami Pécsett nem. Biztosan van mobilod, ígérd meg a szüleidnek, hogy gondosan feltöltve viszed és bármikor rád csöröghetnek, ill. ha valami gondod akad, akkor te magad hívod őket azonnal. Csak ügyesen! Jó utat!

2010. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
volt oszttársaimmal mennénk. Néhányat ismer is. hát el szeretnénk menni pl az aquaworld-be meg ien helyekre. Én úgy érzem h megbízhaó vagyok és a barátaim is, és úgy érzem, hogy ők is megbíznak bennem Pécs legjobb/legerősebb gimnáziumába járok,tehát én most nem fogok ott semmi hülyeséget csinálni, mert van eszem! Csak még mindíg azthiszik, hogy nem tudok magamra vigyázni és hogy nélkülük nem tudok semmit sem megoldani.3 éjszakára szeretnénk menni teljes ellátással, tehát azon nem bukhat ki, hogy nem tudunk enni, meg mindíg hideg ételt enni... Itthon sem csinálunk hatalmas hülyeségeket, a szabályokat (szinte) mindíg betartom. GPS-es telóm van úgyhogy eltévedni sem nagyon tudunk...
2010. nov. 18. 14:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Pesten még csak párszor voltam de az semmit nem jelet. Ez lenne az első olyan utazásunk ahol csak mi mennénk.
2010. nov. 18. 14:52
 10/10 anonim válasza:
100%

Amit írtál, abból nem lehet kivenni, hogy mit terveztek 3 napra!


Ha szereted a szüleidet, akármennyire is akarsz Budapestre utazni a barátaiddal, nem engedheted meg magadnak, hogy három napig idegeskedjenek miattad, és görcsben legyen a gyomruk, hogy mi van veled!!!

Te jól éreznéd magad úgy, hogy tudod, hogy a szüleid rettegnek miattad!


Hol szálltok meg, le van-e foglalva szállás, vagy az utcán maradtok éjszakára, mert úgy gondoljátok, hogy majd csak akad egy hely?!

Megnéztétek-e legalább az interneten, hogy bizonyos helyekre mennyi a belépő?

Lesz e elég pénz nálatok???

Van-e köztetek olyan, aki utána nézett programlehetőségeknek,mert moziba Pécset is mehettek!

Esti szórakozóhelyre ott is mehettek!

Szóval, ha csavizni akartok, akkor ott is lehet tervezni!!!


DE, A SEGÍTSÉG:

1. Kész dologgal állj a szüleid elé, pl. szeretnétek megnézni Budapestet közösen, barátok!

Mit?

Természetesen szeretnétek felmenni a Várba,megnézni a Duna partot, szeretnétek 1-2 bevásárlóközpontot (Mamut, Westend, Aréna)is megnézni, hátha tudsz már karácsonyi ajándékot is vásárolni, mert nem akarod az utolsó pillanatokra hagyni.

El szeretnétek menni a Városligetbe, vagy a Fővárosi Nagycirkuszba, megszeretnétek nézni a Nemzeti vagy a Szépművészeti Múzeumot, vagy a Várban a Nemzeti Galériát.


2. Szeretnéd a barátaidat jobban megismerni, sokat beszélgetni és közös élményeket szerezni az utazás során.


3. Szeretnél egy kicsit felnőttek nélkül, csak a korosztályoddal együtt lenni.


MEGNYUGTATÁSUKRA:

Lehet, hogy a szüleid, a barátaidban nem bíznak meg!

Vidd oda őket egy rövid időre, "csak haza ugrottam ezért és ezért és a barátaim is itt vannak velem!" A szüleid látják őket, pár szó erejéig beszélhetnek velük, míg Te megkeresed az "otthon felejtett telódat, vagy bármit"!


- Ha attól félnek, hogy leiszod magad a Pesti éjszakában, hát akkor baj van!...

- Ha attól félnek, hogy "mint nagylány, nem vigyázol magadra", hát akkor megint baj van!


Ezekre neked kell kitalálni valami megnyugtató választ!


- Mondhatod, hogy a telefonoddal készítesz sok-sok képet, amit majd ők is megnézhetnek!

- Gyakran felhívod őket, pl. amikor Budapestre érkeztetek, vagy amikor valamelyik betervezett helyre éppen megérkeztetek, és akkor elmondhatod, hogy most itt és itt vagytok, mi tetszik, megerősítheted őket, hogy jól vagytok, hogy jól érzed magad, hogy a kis csapat együtt van, és nem szakadtatok el egymástól, szóval bármilyen kis apróságot, amitől megnyugszanak a szüleid!

Minden este felhívhatod őket, hogy most érkeztetek haza a szállásotokra, és jó éjt kívánsz nekik!

- Felhívod őket, ha indultok haza! stb....

REMÉLEM VALAMIVEL TUDTAM SEGÍTENI,de Te jobban ismered a szüleidet! :)

2010. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!