Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mely magyar városokban jártál...

Mely magyar városokban jártál és milyen célból?

Figyelt kérdés

Főként megyei jogú városokra es egyéb ismertebb városokra gondolok.

Azt ne számold bele ahol csak átutazóba jártál vagy csak wczni álltál meg. Azok érdekelnek ahol konkrétan voltál pl vásárolni, koncerten, rokonlátogatás, kirándulás és ezekhez hasonló dolgok.


máj. 28. 03:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A megyei jogú városok közül csak Kaposvár és Szekszárd azok, ahol kizárólag csak átutazóban jártam, Kaposváron átautóztam, Szekszárdon átszálltam busszal, illetve Szekszárs külterületén volt hogy kirándultam, de bent a városban csak ez az átszállás volt meg egyszer autóval át.


A többi megyei jogú városban rendesen is jártam. Sopronban böttem fel, Szombathelyen rokonoknál szoktam járniy Győrben sokszor voltam, várost nézni is, tájfutóversenyen is, termálfürdőben, stb., stb. Veszprémben egyetemre jártam, Fehérváron akkoriban sokat jártam, nyári munkám is volt ott. Zalaegerszegen tájfutó versenyen voltam és a városban aludtunk, Nagykanizsán szintén. Pécsen 4 évig éltem, de előtte is sokszor jártam, pl. osztálykirándulásunk is volt ott. Tatabányán sokszor jártam, kirándulni, via ferratázni is, tájfutni is, túrázni is onnan indulva. Esztergomban volam anno osztálykiránduláson meg sokszor máskor is. Érden volt hogy leparkoltam valahol és onnan mentem futni. Dunaújvárosban egyszer Rockmaratonon voltam. Szolnokon tájfutó versenyy ott alvás, ott sörözés. Egerben, Miskolcban számtalan alkalommal volam, szüleimmel nyaraláskor, futottam Szarvasűzőkön, túráztama környéken, aludtam is sokszor ezen városokban. Salgótarjánban és környéken tájfutó versenyek szoktak lenni, gyakran aludtunk a városban. Debrecenben egsszer nyaraltunk gyerekkoromban, akkor jártam először Nyíregyházán is, de Nyíregyházán azóta sokszor, mert feleségem rokonai élnek ott. Szegeden rengetegszer voltam, pl. egyetemi nyílt napon anno, de nyaraltunk anno ott is egy hetet. Békéscsabán egyszer, mikor Szarvason nyaraltunk és egy napot beugrottunk oda. Kecskeméten sokszor voltam, pl. ano kosaraztam és ott volt korosztályos bajnoki torna, de voltam várost nézni is, tájfutni is a környéken és akkor is ott aludtunk. Baján (ami Esztergommal együtt megei joú város lett nemrég) volt egy munkahelyem, nagyrészt távolróly de sokszor jártam is ott, meg egyszer félmaratont futottam.


Még persze rengeteh kisebb városban jártam.

máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

- Békéscsabán felléptünk kórussal

- Zalaegerszegen nyaraltam, nagyon jó a gyógyfürdő

- Debrecenben tanultam, szóval mondhatni, hogy évekig ott éltem, szerettem

- Miskolcon a testvérem diplomaosztóján voltam, ő ott tanult

- Győrben sokszor voltam, legutóbb munkahelyi kiránduláson

- Székesfehérváron egy koncerten voltam legutóbb

- Veszprémben nyaraltam (számomra a legszebb megyeszékhely)

- Salgótarjánban csak egy étteremben voltam, amikor Salgótarján mellett nyaraltunk a Salgó hotelben (a környék várai lenyűgözőek)

- Kaposváron farsangi programokon voltunk egyszer családdal

- Szegeden egy esküvőn voltam

- Szombathelyen csak egy napos kiránduláson voltam

- Szekszárdon még nem jártam

- Tatabányán akkor jártam, amikor még nem volt megyeszékhely, túráztunk a környéken

- Pécsen élek jelenleg

máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Könnyebb lenne leírni mely városban nem jártam.

Baja,Dunaújváros.Kaposvár.

máj. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Na nézzük:


- Budapest: jártam gyerekként a Közlekedési Múzeumban, a Vidámparkban, majd középiskolásként a Terror Házában, a Vármúzeumban, meg a Csodák palotájában. Néhány évvel ezelőtt pedig az AMTS-re utaztam fel.

- Debrecen: ott születtem, emellett szoktam járni vásárolni, vagy ilyen-olyan rendezvényekre.

- Miskolc: rokonság lakott ott régebben, illetve egyetemre is oda jártam éveken keresztül, voltam kollégista is.

- Nyíregyháza: gyerekkoromban jártam már többször a vadasparkban, meg a sóstói fürdőben, most néha vásárolni, meg sétálgatni szoktam menni.

- Eger: sokszor voltam már ott kirándulni, jártam már a Szépasszony völgyben, a várban, a szemfényvesztőkben, stb.

- Szolnok: többször jártam már sétálni, kirándulni, egyszer voltam a repülőmúzeumban is

- Békéscsaba: egyszer-kétszer jártam ott sétálni, illetve enni, de semmi extra

- Szeged: szintén jártam már ott kirándulni, egyszer ott is aludtunk, egyszer meg ügyet intézni (speciális gépet megvásárolni) voltunk

- Kecskemét: gyerekkoromban jártam egyszer a repülőnapon

- Győr: ausztriai nyaralásból hazajövet álltunk meg sétálni egy órát egyszer

- Szombathely: nyaralni voltunk Kőszegen, és egyik nap átugrottunk sétálni, szétnézni, vásárolgatni.


A nem megyeszékhelyű megyei jogú városok közül csak Esztergomban jártam, szintén gyerekként kirándulni egyszer.

máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mansour ***** válasza:

Inkább azt írom le, hogy hol nem jártam még a megyei jogú városok közül: Szombathely, Nagykanizsa, Békéscsaba, Érd. Győrben és Sopronban gyerekkoromban jártam csak, és arra kevéssé emlékszem. De pont most nyáron menni fogunk Győrbe.

Amúgy mindenhol szinte kizárólag kirándulási céllal voltam, Egerben, Vácott, Pécsett, Kecskeméten és Szegeden sokszor, Debrencenben és Nyíregyházán csak egyszer, az összes többiben párszor.

máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mansour ***** válasza:
Ja, Dunaújváros kimaradt. Ott sem voltam még.
máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

• Nyaraláshoz - Balaton helyett - sokkal jobban szerettem Gárdonyt és a Velencei-tavat, éveken át nyaraltam ott.

• Siófokon nyaraltam kétszer.

• Balatonalmádiról átmentem a veszprémi állatkertbe két alkalommal.

• Keszthelyen és Hévízen jártam külön-külön futólag és egyszer egyben is. Keszthelyen először tiniként jártam, Hévízen 2 évvel ezelőtt strandos buszkirándulással voltam, majd tavalyi csapatépítő nyaralás szállása Hévízen volt és a csapattal lementünk Keszthelyre.

• Bakonyi-vértesi kirándulások alatt kétszer érintettem Várpalotát és mind a két alkalommal ettem a Két Bagoly Fogadóban. Egyszer Móron voltam, kétszer Zircen volt szállásom.

• Tavallyal üdültem Sopronban, onnan átmentem Kőszegre és Szombathelyre. Őszintén szólva Soprontól és Kőszegtől többet vártam.

• Győrön csak "átfutottam" egyszer, a patakkal készült egy képem.

• Egyszer nyaraltam Tatán és bejártam ott mindent, a tanösvényt kifejezetten szerettem.

• Esztergom egy kedvenc városom, tinikoromtól többször kirándultam már ott és elmúlt években esztergomi származású barátom által folyamatosan jártam a Palatinus-tóhoz. Emiatt Dorogot is kedvelem.

• Másik nagy kedvenc város Eger, éveken át üdültem át, hosszabb kimaradás után legutóbb márciusban jártam ott, s Egerből mindig elmentem Szilvásváradra.

• Harmadik nagy kedvenc Miskolc vagy pontosabban azon belül Miskolctapolca. Tinikoromban mamám ismertette meg velem, huszonévesen kimaradt az életemből, 2022-től járok oda folyamatosan túrázni, most oda tervezek nyaralást.

• Nyaraltam egyszer Hajdúszoboszlón, onnan átmentem Debrecenbe.

• Egyszer üdültem Kecskeméten.

• Szolnokon, Dunaújvárosban, Székesfehérváron csak futólag jártam.

• Májusban üdültem Pécsen, bejártam - a TV-torony kivételével - 5 kilátót, és kimentem Villányra is. Önmagában a város átlagos, de a túrát imádtam és még visszatérek. Ráadásul van egy barátom ott a netről.

• Gödöllőn 2017-2018 között sűrűn jártam távkapcsolati exem miatt.

• Nógrád-vidéken kétszer üdültem párom által, vagyis szállás pontosabban egyszer Balassagyarmaton és egyszer Szécsényben volt. Szécsény sokkal jobb. :-) Sokat túráztam, Hollókőre mind a két alkalommal mentünk.

• Szolnokon úgy jártam, hogy egy régi haverom kis időre oda költözött és meglátogattam. De nem sikerült látnom a Tiszát.


Néhány hiányosságtól eltekintve k.b. körbeutaztam az országot. :-) Még Szegedet és a Tisza-tavat kéne megnéznem.


35/F/Budapest

jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Helyesbítés: Pécsen 4 kilátót jártam be. Villányon volt már ötödik 1 nap alatt.
jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hűha, elég sokban. Budapesten élek, de szeretek évente egy-egy hetet vidéki városban tölteni nyaralási, városnézési céllal. Nem sorolnám fel mindet, mert lassan kevesebb lesz, ahol még nem voltam.
jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megyei jogú városok közül egyedül Hódmezővásárhelyen nem jártam még.


A többiben mind jártam már. Jelentős részükben kizárólag azért, hogy az adott városban, illetve annak tág környezetében kerékpározzam. Azok a kivételek, ahol nem csak kerékpározás okán jártam: Nyíregyháza, Miskolc, Debrecen, Eger, Szeged, Kecskemét, Budapest, Kaposvár, Szekszárd.


Illetve kivétel Nagykanizsa, ahová kerékpárral még nem jutottam el, ám esküvőn részt vettem vendégként.

júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!