Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Egy Budapesti lakos az élete...

Egy Budapesti lakos az élete során bejárja vagy bejárhatja Budapest minden negyedét illetve utcáját?

Figyelt kérdés
Ugyebár a kisvárosiak de még a Debreceniek (MO második legnagyobb városa) Pécsiek, Szegediek, Komáromiak is életük során minden utcában voltak már mivel kisváros és ismerik. Ezért is a kérdés, egy Budapesti lakos ha nem is minden utcában de negyedben járt? Ismeri a saját városát? Ami azért nem kicsi ha azt vesszük BP-nek 23 kerülete van.

2022. aug. 1. 20:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

3. Én bárkinek mondom hogy XVII.kerület, azt sem tudják hogy eszik-e vagy isszák :D.


Persze azért itt lakni már jóval macerásabb, a közlekedés a haláltusáját vívj.

2022. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ugyebár a kisvárosiak..."


Kezdjük ott, hogy ez a mondat már önmagában nem igaz. Nyilván vannak felfedező kedvűek (meg taxisok) akik ismerik az összes utat, város minden pontját.


Kisvárosnál sem evidens, hogy bejárod az összes utat. Nyilván könnyebb tudni mi merre van, mert van "a Tesco" meg "az állomás" meg "a piac". Alapvetően mindenből egy van.

2022. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Budapest tulajdonképpen sok kisváros a nagyvárosban.


Nyilván mindenki azt a részét ismeri jobban, amiben él, ahol közlekedik, tartózkodik. Persze nem mindegy, hogy valaki otthon ül és a boltig megy el, vagy rendszeresen eljár programokra a város más részeire is.


De például csak magam nézve:


Egyik volt kollégám tősgyökeres Budapesti masszívan leszólt engem, hogy 10 éve élek Pesten és azt se tudom mi hol van. Ő meg tudta, mert ott nőtt fel.


De amikor mondtam, hogy Móricz körtér, meg Újbudán mi merre van, csak pislogott. Annyit tudott, hogy "ott a gomba" és ennyi.


Vagy más volt a "mentális térképem" amikor 13. kerületben laktam (még mielőtt felkapott lett 10-15 éve) más amikor XI. Kerületnek a déli részein.


És megint más most, hogy Kőbányán élek. Ahol lakom arról a részről megmondom őszintén azt sem tudtam, hogy létezik.

2022. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten nagyjából úgy néz ki, hogy van a belvárosias rész a Monarchia-korabeli épületekkel. Ezt a pesti oldalon körülveszi egy iparos rész, aminek egy része még ma is működik, egy része már nem. Azon kívül pedig lakótelepek, kertes házas részek, és egy-két kisebb központ, ha az adott külváros régen különálló város volt.


Na most a külső részeken nagy történések nincsenek. Persze be tudsz vásásrolni, tudsz életet élni, de a kultúra és úgy általában az "élet" az a belvárosias részeken van inkább. Most mondok két belvárosi utcát: Izabella utca és Dob utca kereszteződése. Ezt minden tősgyökeres budapesti be tudja lőni, hogy hol van. De hogy a tőled messze lévő külvárosban milyen utcák vannak, azt legfeljebb csak akkor, ha pont ott lakik valami ismerősöd, vagy valami konkrét dolgod volt ott. De akkor sem ismered az egész környéket, csak azt a néhány utcát.

2022. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!