Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Egy Budapesti lakos az élete...

Egy Budapesti lakos az élete során bejárja vagy bejárhatja Budapest minden negyedét illetve utcáját?

Figyelt kérdés
Ugyebár a kisvárosiak de még a Debreceniek (MO második legnagyobb városa) Pécsiek, Szegediek, Komáromiak is életük során minden utcában voltak már mivel kisváros és ismerik. Ezért is a kérdés, egy Budapesti lakos ha nem is minden utcában de negyedben járt? Ismeri a saját városát? Ami azért nem kicsi ha azt vesszük BP-nek 23 kerülete van.

2022. aug. 1. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha akarja. Kb. 5E km Bp. úthálózata.
2022. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen nőttem fel és ugyan rengeteget csavarogtam, biztosan vannak olyan utcák, ahol nem jártam.
2022. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Az átlag született budapesti lóf@$zt nem tud Budapestről.


Ha azt mondom némelyik, a város masik végén lakó fővárosinak, hogy XVII. kerület vagy Budatétény, csóválni fogják a fejüket. Sőt, olyan, a legtöbb vidékről leköltöző számára evidens helyeken is megakadnak, mint az Örs vagy akár a Boráros tér.


Én ennél szerencsére jóval többet tudok, tini és egyetemista koromban elég alaposan megismertem a várost, miután viszonylag messzi gimibe jártam, haverokhoz, barátnőkhöz mentem.


Minden utcában biztosan nem jártam, talán minden negyedben sem, de az összes kerület már rég megvolt. Akár magam vezetek, akár tömegközlekedem, tudom fejből, hogy merre kell elindulnom a belváros vagy hazafelé - még ha magamtól nem is feltétlenül a legcélszerűbb megoldást valasztom.

2022. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Sok éve taxizókról tudom csak elképzelni.
2022. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Egerben lakom, de még itt sem jártam be minden utcát, maximum a város 20 százalékát, pedig sokszor sétálok, biciklizek.
2022. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
születésem óta, 25 éve debreceni vagyok, sokat járkálok a városban, de szerintem bőven van még olyan utca, ahol nem jártam (főleg az újonnan épültek, de a régiek közül is tuti van)
2022. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor moderallom magam nem úgy mint aki kis városban él pld. Legyen 72 négyzetkilométer. Mondjuk az 5ös válasza meglepett mert én Érsekujvári vagyok onnan is (72 négyzetkilométer) és bejártam talán a város 99% néztem Eger egy kicsit nagyobb mint Érsekujvár 92 négyzetkilométer) és csak 20 % jártad be pedig ahogy írod sokat setalsz, biciklizel...
2022. aug. 2. 00:31
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ki az az idióta aki minden utcát be akarna járni a városában??

Max. ha fizetnek érte.

Azt meg mifelénk postásnak hívják.

2022. aug. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

A "negyed" a kerületeket akarja jelenteni?


Kerülethatárokkal már megcsinálták:


[link]

2022. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A 8asnak üzenem nagy varosban biztos más, minek mennél olyan utcákba ha nincs arra dolgod ugye, csak úgy eszembe jutott a kérdés mert kisvárosban ha laksz akkor ismered minden utcáját és bejárod az egész várost, azért is voltam kíváncsi hogy van ez pld. a Budapestiekkel.
2022. aug. 3. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!