Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért tették tönkre a magyar...

Miért tették tönkre a magyar távolsági közlekedést Veszpremben?

Figyelt kérdés

Nos, 2016/17-ig asszem Balaton Volán Zrt volt Veszpremben, aztán jött az ÉNYKK és most van a volanbusz, az utóbbi asszem az egész országban.

Az utóbbival a következő a problémáim:

- Míg ÉNYKK volt, gyakrabban mentek Pestre buszok, most 1 vagy 2 óránként, amelyek persze nem is Pesttől Veszpremig mennek, hanem Sümegig, Tapolcáig, Keszthelyig, Hévizig vagy Pápáig , ezáltal több utas van a buszon, és full logikátlan az egész. Az is vicces, hogy Várpalotán megáll a busz, de Fehérváron nem, helyette oda mennek zónázó buszok. (Ez jó, mert 175Ft-os kiegészítőt megspórolhatom)

Sőt ez nem csak pesti járatokra igaz, hanem az Esztergomiakra is.

- Veszprémnek viszonylag jó buszai voltak, de most jött egy Credo Enocell vagymi, olyan kényelmetlen, és olyan rossz a belső közege hogy az siralmas.

- Veszprémből 10 percenként mennek Almádiba buszok, de normális településekre alig-alig, régen ez sem volt megszokott.

- Az utolsó busz Pestre 20:20-kor megy, régen volt 22:30-as is.



2021. júl. 9. 02:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Veszprémben a vasútállomás elhelyezkedése miatt ez pont necces, de nyilvánvalóan arról van szó, hogy leépítették a párhuzamos kapacitásokat. Én speciel jobban szeretek vonattal utazni és nagyon nem ráz meg, hogy utána még helyi buszra kell pattannom, de az utasok többsége mindenféle átszállàst utál. Ez persze az üzemeltetők sara is, hiszen minden átszállás plusz kockázat az utasnak és nagyon nincs mef az intézményrendszere, szokása a busz-vonat csatlakozások transzparens menedzselésének.


De országos szinten ez egy jó trend amúgy, elég beteg volt, ahogyan mèg a közelmúltban is ráindított a Volánbusz a távolsági vonatokra.

2021. júl. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy olyan dolgot mondj, amit nem tettek tönkre.
2021. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy az volt a cél, hogy többen utazzanak vonattal.
2021. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rég nem vagyok otthon, így nem érint, de hogy többen utazzanak vonattal?

A vasútállomás kint van a város szélén,busz összeköttetés nem sok volt, mikor otthon laktam ,(egyik se ment onnan a ni környékünkre, a Kádártai úti fordulóig a vasútállomástól).

A buszvégállomás meg a város közepén van, sokkal egyszerűbb eljutni mindenhová...

2021. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kései Sirató ***** válasza:
Veszprém annyira kicsi város, hogy egyáltalán nincsenek benne távolságok.. Szóval igen könnyen elérhető a vasútállomás.
2021. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Ja, bőrönddel cipekedve, esetleg átszállással valahonnan jőve, gyalogolj már 5 kmt a vasútig...

A buszpályaudvar meg a városközpontban van.

2021. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Plusz a veszprémi vasútállomás a város egyik legputrisabb (szélén) helyén van. Hajléktalanszálló van ott, meg buszforduló, egy bolt nincs ott.

Én nem szeretek vonatozni, így ezután is inkább buszozni fogok.

2021. júl. 13. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Na ez az...pl ha én valahonnan este érkeznék vonattal, még egy busz csatlakozás se lenne, gyalogolhatnék csomagokkal pár kilométert...
2021. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!