Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Dobogókő, Prédikálószék,...

Dobogókő, Prédikálószék, Rám-szakadék hogyan túrázzunk gyerekekkel?

Figyelt kérdés
11 éves gyerekekkel szeretnénk ott a környéken megszállni március végén (ha a Covid is engedi) Szeretnénk kirándulni a fenti helyekre de nem tudom hogyan lenne a legjobb. Egyben lejárni, vagy egyik nap Dobogókő és Prédikálószék, másik nap Rám-szakadék. Első verzió az, hogy a szállás Szentendrén lesz. Köszönöm szépen előre is.

2021. febr. 2. 19:00
 1/5 anonim válasza:
A szállás szerintem Dömösön legyen ha gyerekekkel leszel a szintkülönbségek miatt ha vissza kell fordulni akkor lefele mész a szállásra, és a Ferenczy sziklát se felejtsétek ki.
2021. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi voltunk egyszer így, kb ekkorák lehettek a gyerekek, talán kisebbek. Dömösön a kempingben szálltunk meg faházban, és egy nap alatt jártuk meg (Rám szakadék, Dobogókön ebéd, lefelé Királykúti kunyhó, Prédikálószék, Vadálló kövek. A Vadálló kövek út elég meredek, tud csúszni. Ennél az útnál és a Rám szakadékál is érdemes figyelembe venni az időjárást, illetve (bár nem nagyon hosszú út, kb 20km, de több helyen lassan lehet csak haladni) azt, hogy meddig van világos. Ha két napra tervezitek, akkor vedd figyelembe, hogy a Rám szakadék egyirányú.
2021. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Rám-szakadék, Vadállókövek gyakorlott turistáknak való.

A Rám-szakadék elvileg csak lentről felfelé járható, ellenirányú mozgás tilos. A láncos részeken két rögzítési pont között csak egy ember lehet (hogy ne rángassák egymás kezét a lánccal). Sajnos sok a fegyelmezetlen, ilyenekkel találkozni nem életbiztosítás.


[link]


A Lukács-árok is szép, munkás (ami jó), de biztonságosabb.


Az alábbi térképen látható mindkettő


[link]

2021. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Úgy gondoltuk, hogy Szentendrerol kocsival megyünk Domosig és akkor onnan indulhat a túra. Akkor most bizakodó vagyok, hogy bírni fogjuk egyben.

Utolsó : köszönöm az infókat, te meg kicsit elbizonytalanítottál. Akkor az első válaszolók hogy bírták gyerekkel?

2021. febr. 3. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
4: az enyémek sokat jártak kalandparkba :). 11 évesnek szerintem nem lesz gond. Én is voltam többször gyerekként, iskolai csoporttal, táborral, Rám szakadékban többször is, Vadálló köveknél egyszer. De persze fő az óvatosság.
2021. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!