Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha vonattal utazok Budapestre...

Ha vonattal utazok Budapestre személyvonattal (nem intercity) és van Budapest bérletem, akkor meddig kell jegyet vennem?

Figyelt kérdés

Egy alkalommal hazafelé automatából vettem jegyet, akkor is BP bérletem volt. Bejelöltem hogy Nyugatitól a lakhelyemig utazom, majd láttam egy opciót hogy "BP bértettel" vagy hasonló, majd kért valami BKSZ darabszámot, gondoltam 1 darabot kérek bejelöltem.

Az automata pedig automatikusan Pest utolsó megállójától, Pestszentimrétől írta meg a jegyet.

-A kalauz viszont amikor megnézte a vonaton a jegyem, azt mondta elfogadja, de hogy elvileg nem ilyen jegyet kellett volna vegyek hanem idézem: "van egy másik fajta bérlethez, ami igazából ugyanez, de azt kell venni"

Valaki világosítson fel legyen szíves!



2020. jún. 11. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jót vettél, szerintem benézte. Akkor nem jó, ha a pesti utolsó megállótól veszel egy nem BKSZ jegyet, mert az esetleges felár (gyorsvonati pótjegy) rossz állomástól lesz kiadva, bár árban ugyan annyi, csak rossz állomásnév lesz rajta, amiért büntetnek. BKSZ jegyet kell venni a tényleges induló állomásról. Így a menetjegyen a pesti utolsó megálló, a feláron (ha van) viszont az induló állomás lesz, ami így helyes.
2020. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Csóró vagy hogy nem futja ic pót és helyjegyre?
2020. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A Lajosmizse vonalon nem közlekedik IC :)
2020. jún. 16. 19:57

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!