Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nagy Kék túrával kapcsolatos...

Nagy Kék túrával kapcsolatos kérdés, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Valamikor augusztus-szeptember környékén tervezem egybe legyalogolni a nagy kék túrát. Max 50 naposra terveztem, de napi 25-30 km-el számolva ez kevesebb is lesz valószínű. Kb 3 naponta aludnék szálláson, 2 napig pedig sátorban.


Így körülbelül mennyi pénzbe kerülne egy ilyen nagyobb túra? Átlag napi 3000 forinttal számoltam, mert a szállásos napok többet visznek, a sátrasokon meg lehet spórolni. Főzni nem fogok valószínű, max eszek valami kajáldában, vagy pizzériában néha, amúgy hideg élelem játszik csak.


Szerintetek ez így kb reális elgondolás? Főleg azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik már végig járták így egy huzamba.



2020. jún. 8. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénz nem elég szerintem. 5000 alatt nem kapsz szállást, azt ha le is osztod 3-al, napi 1300 marad kajára, ami nagyon kevés, még ha hideget is eszel. Ha sátrazol, akkor nagyobb súlyt cipelsz, kell a kalória, meg a változatosság is. Meg ha netán kifogsz egy esősebb hetet, lehet hogy nem lesz kedved sátrazni.

Nem tudom amúgy milyen kondiban vagy, de lehet hogy érdemes mérlegelni, hogy ha nem viszel magaddal sátrat és hálózsákot, akkor esetleg többet tudsz megtenni egy nap, és hamarabb végigjárod. Nyilván még mindig drágább lesz, de talán nem annyival, mint elsőre tűnhet.

2020. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Elvben meg lehet csinálni én ismerek olyan embert, aki az egész Kék Kört lenyomta egyben, meg egy ismerősöm ismerőse az Országost lefutotta. Két nagy kérdés van, hogy fel vagy-e fizikailag készülve, csináltál-e már több napos túrákat vagy beleugranál a dologba? Ebben az esetben én inkább kisebb falattal kezdeném, 2-3 napos szakaszokkal, hogy lássam hogy megy. Illetve, hogy érdemes-e egyáltalán, mert szerintem így elég hamar egybefolyik az egész, nem nagyon lesz hangulatod letérni ide-oda megnézni dolgokat, csak a sportértékért csinálnád az egészet, nem azért, amire a Kéktúrát kitalálták (persze mindenkinek szíve joga, hogy úgy menjen véig, ahogy akar). De nem kell rám hallgatnod, én öregurasan 1-2 napos szakaszokban jártam végig :)
2020. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Csatlakozom hívj veled megyek
2020. jún. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kérdésre szorítkozva szerintem kevés a napi 3000 Ft. Minden más, ami felmerülhet kérdésként, az nagyon egyén függő. Én is 2-3 napos túrahétvégéken járom, évi 2-3 hétvégét áldozok rá, és napi max 30 km-t vállalok be. De ettől még simán mehet egyvégtébe a napi 20-30 km, ha van hozzá erőnléted, tapasztalatod. Keresd a Facebook OKT csoportjában Toplak Józsefet, ő többszörös teljesítő és egyvégtébe teljesítette a teljes kört. De többen vannak fent, akik szintén egyben, sátrazással mentek végig az OKT-n. Ha felmerül még kérdésed, akkor tőlük biztos releváns válaszokat kapsz.
2020. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 9. 12:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tagja vagyok több Kékkörös Facebook csoportnak is, mindenképp érdemes csatlakoznod, mert rendkívül hasznos infókat kapsz, segítőkész sporttársaktól.
2020. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most ha bele gondolsz, beülsz egy Pizzát megenni + iszol mellé valamit akkor már elment 2+ ezer forint és az csak 1x kaja. Meg azért 2-3 naponta legalább csak jó egy tál főtt étel.


Nekem az sem tiszta mit értesz "nagy kék túra" alatt. Gondolom az OKT-ra gondolsz ez alatt mert a Kékkör esélytelen 50 nap alatt.


Azt tegyük hozzá, 25-30 km hosszú távon nem feltétlenül fog menni sátorral. Nekem legalábbis teljesítménytúrázóként ez a tapasztalatom.


1-1 napos túrákon 30-50 távokat is "lenyomok" viszont egy 12-13 kilós felszereléssel a hátamon örültem a napi 15-20 km-eknek is. Igaz én nem nagyon voltam hozzá szokva, és nem is vagyok jó alvó, így az estéim nagy része "füleléssel" telt mert meglepően eleven az erdő és délelőtti órákban volt a legcsendesebb akkor tudtam kicsit jobban kialudni magam. Nyilván ez azt jelentette, hogy 10 óra tájban indultam útnak és a délelőtt nagy része elment, illetve "este" ha találtam jó sátrazó helyet akkor inkább ott maradtam, hogy ne napnyugta után kelljen keresgélnem.

2020. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kajára elég erős árakban gondolkoztok. Egy fél kilós kenyér ára saccper 250 forint, hozzá 5-6 konzerv májkrém kb 5-600 forint. Ez nincs egy ezres, és egy napra bőven elég. Persze, nem lehet mindig csak ezt enni, de spórolósabb napokon kivitelezhető. Egy pizzáért meg 2000 forintot nem igazán szoktam kiadni. Nem olasz étteremben ennék, csak egy mezei pizzázóban, ott meg 1300-ból is kijön egy átlag pizza.


Persze a fent meghatározott 150k csak egy viszonyítási szám, nyilván nem annyi lesz az összes pénzem. Azért köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 16. 22:30
 9/10 hollófernyiges ***** válasza:
Tegyük hozzá, hogy az útvonal 90%-án nemhogy pizzéria, de semmilyen étterem sincs és a túrázó általában a falusi kisboltokra, kocsmákra és büfékre kell hogy hagyatkozzon.
2020. jún. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azért hosszú távon kicsit változatosabb étrenddel számolnék mint a fehér kenyér + májkrém. Nem árt mellé valami zöldség, gyümölcs, egyebek amivel vissza pótolod az elégetett tápanyagokat.


Főleg mikor 30+ fok van akkor nem annyira csúszik a 2 napos száraz kenyér. Én kaliforniai paprikát, uborkát teszek mellé mindig. Folyadékból is jól esik néha egy kóla, gyümölcslé, kávé, nem csak a csapvíz, bár nyilván az a legjobb.

2020. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!