Kezdőoldal » Utazás » Európa » Körutat szeretnék tenni,...

Körutat szeretnék tenni, minden pontra jutna 1-2 nap. Sok pénzem nincs rá most, szerintetek nagyon gáz néha kocsiban aludni?

Figyelt kérdés

Az útvonal: Balaton-Bibione-Velence-Piran(Horv.)-Zadar-Paklenica Nemzeti Park-Makarska-Plitvice-haza

Egyik helyen sem szeretnék 1-2 napnál többet időzni, nem is lenne rá elég idő. A gond nem is ez, hanem hogy ez egy laza út lenne, előre nem foglalnék le semmit, helyben sem mindig szeretnék szálláson aludni, mert sajna kevés a pénzem. Volt már valaki, aki kocsiban aludt, valahová lehúzódva? Tudom igénytelen, nincs fürdő, wc, de hogy lehet ezt megoldani?


2010. júl. 8. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi sátorban aludtunk hasonló helyzetben (biciklitúra, és rosszul mértük fel az erőnket, nem értünk végig), kinéztünk egy eldugottabb tisztást, ahol volt forrás - jelezte a térkép -, ott fürödni is tudtunk, igaz, hideg volt. Nagyszüleim is mesélték, hogy jártak így nyaralni, vittek két nagy kannát, és mindig teletöltötték, ha volt vízvételi lehetőség, valamint vittek egy lavórt, így bárhol meg tudtak fürödni. (nem tudom, ismered-e a módszert: a lavórba öntesz vizet, de nem állsz bele, hanem mellé, onnan egy pohárral locsolod magadra, aztán szappan, aztán ugyanezzel a módszerrel lemosod, kb 5 liter vízzel tisztára tudsz fürdeni)

Szerintem így nem igénytelen a dolog, wc meg ha nagyon kell, hát a természet lágy ölén :)

Jó utat!

2010. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ne légy teljesen igénytelen! na meg smucig sem.. olaszoknál már 7 eurótól vannak campingek, ahol sátrazhatsz és van fürdő-wc

szerintem ha nem is alszol mindennap campingben, azért minden 2. nap érdemes lenne kempingbe menni, a higiénia miatt is (fürdés)!

vagy ha nagyon kevés a pénz, menj rövidebb útra!

a saját kényelmeden nem éri meg spórolni, ne ez maradjon meg az útból, hogy se fürdés, se wc se semmi.. meg ráadásul nyáron, melegben fürdés nélkül.. szerintem az gáz!

2010. júl. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kérdésemben is írtam, hogy NÉHA kocsiban aludni, természetesen nem akarok 1 hetet fürdés nélkül eltölteni. Éppen ezért kérdeztem, hogyan lehet az autóban eltöltött pár napot is "igényessé" tenni.
2010. júl. 8. 10:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút rendben van, pláne ha fiatal vagy! :) Én is aludtam már repülőtéren (a biztonsági őr jószándékának köszönhetően nem lettünk kirakva), ott sem lehet zuhanyozni, sem aludni igazán, de egy-egy éjszakát ki lehet bírni, pláne ha fiatal vagy! Akkor még javaslom is, ezt egyszer mindenkinek át kell élni, remélem egyszer nekem is lesz rá lehetőségem! Ahogy előttem is mondták, ne a luxus szállásokat keresd, inkább az eldugottabb, kisebb kempingeket, ahol sátrat verhetsz, lezuhanyozhatsz!

Vigyél magaddal vizet, mindenképpen!! Ásványvizet is, illetve mondjuk benzinkútról, vagy bárhonnan egy kanna vizet, amiben kicsit megtudsz mosakodni, fogat tudsz mosni, stb! Vásárolj egy tucat nedves törlőkendőt, ebből 3-400 ft-ért egész jó illatúakat lehet venni, és hatásos is, jól felfrissít. Ezzel ha nem is az egész testedet, de az arcodat, hónod alját megtudod törölni, illetve vannak kifejezetten intim törlőkendők is, az sem árt! Az alapvető higiéniai felszerelésekről se feledkezz meg, mint pl wc papír!

Tudtommal elég sok helyen van már kamionosoknak fenntartott mosdó is, én oda is bepofátlankodnék, ha találnék egyet, és tudom hogy aznap este nem lesz fürdés!

Amúgy azért ne aludj sokat az autóban, nem olyan kényelmes az, nem hiszem hogy pihentetően tudsz 7-8 órát aludni, és ha nem pihened ki magad, akkor nem kellemes vezetni, sétálni, várost nézni, rányomja a bélyegét a hangulatodra, még ha most nem is úgy érzed! Inkább indulj el úgy, hogy nyomtatsz egy google maps-es térképet minden állomásodról, és x-ekkel jelzed rajta az olcsóbb kempingeket!

2010. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En sokx utaztam mar igy, hogy egy-ket ejszakat kocsiban aludtunk. A lenyeg, hogy ket ejszaka egymas utan ne legyen ilyen. Egy ejszakat meg ki lehet birni kocsiban, furdes nelkul, de ketto utan mar rosszul erzed magad a borodben. Viszont ha most nyaron keszulsz erre az utra, tenyleg sok vizet vigyel magaddal, es probalj meg minel tobb este kempingben megallni, esetleg vmi to/patakparton. Jo utat!!
2010. júl. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A Kényelmesség az relatív, mert nagyban autó függő, nem mindegy, hogy egy kissebb autóban hátra döntött üllésen alszik vagy egy nagyobb kombiban vagy nagyobb egyterüben hátul kényelmesen

[link]

így nem lehet olyan rosz

2016. aug. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!