Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak Bulgáriáról? Árak, szállások stb.

Figyelt kérdés
Augusztusban mennénk ketten, egy hétre. Szerintetek meglehet kockáztatni, hogy nem foglalunk előre szállást? Milyen élelmiszer árak vannak? Érdemesebb kivinni, vagy lehet kint rendesen vásárolni?
2010. jún. 20. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
engem is érdekel, csak az én kérdésemre nem válaszolt senki :s
2010. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kockáztass. Én tavaly szeptemberben voltam (konkrétan Napospart), szállás nélkül mentem ki, ráadásul nem a főszezonban - a legtöbb szálloda még akkor is dugig volt!

Lehet kinn vásárolni, az árak kb. hasonlítanak a mienkhez. Egy dolgot ne felejtsetek el kipróbálni, utcai kajáldákban lehet kapni, az pedig a "potata". Kb. 800 forintba kerülhet, de nagyon laktató. Kemencében megsütik a krumplit, kettőt egybenyitnak, kivajazzák és a salátától kezdve a kukoricán, sonkán és sajton át a paradicsomig mindent tesznek bele.

Vizet ne igyatok, csak boltban kaphatót, palackozottat! Tavaly kaptam egy szál virágot, betettem egy pohár csapvízbe és elhervadt szegény. :(

Ha kocsival mentek, akkor aki vezet, az ugye nem iszik - és kb. minden sarkon szondáztatnak az úton.

Ha érdekel még valami, kérdezz :)

2010. jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kedves második!


Mi is Napospartra megyünk! Tényleg nem szabad meginni a vizet?? Nekünk étkezés nincs benne az útban, úgyhogy muszáj lesz ott vásárolni.

Esetleg egyéb hasznos tippek? :)előre is köszönöm!

2010. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

ajjj...

beírod a google-be, h bulgária, és máris okosabb leszel.

én sem voltam még ott, de állítólag nagyon olcsó.

akárhova mész, érdemes előre foglalni, és hotelbe menni, ahol all inclusive az ellátás.

2010. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem autóval megyünk hanem fapados repülővel Bourgas-ba, azt még nem tudjuk, hogy ottmaradjunk e vagy tovább menjünk.
2010. jún. 20. 16:02
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok:

Tényleg ne igyatok vizet, látod, a virágom is hogy járt. (Meg amúgy is, még ha Magyarországon belül is máshova megyek, akkor sem iszom meg a vizet, pláne nem x ezer kilométerre innen - ez alapszabály!!!)

Vittünk egy-két konzervet, így pl. studióapartmanban is simán megoldható az étkezés. Amúgy tényleg nem drága, ha egy sima egyszerű beülős helyet vagy utcai leülős étkezdét választotok, akkor olcsón is meg lehet úszni.


Mi is repülővel voltunk Bourgas-ig, onnan kb. 40 km Napospart. Mindenképpen vagy taxiba vagy buszra kell szállnotok, mert a reptér a nagy semmi közepén van. (Szerintem érdemesebb mondjuk pl. Napospartra menni, hibátlan a közbiztonság, főleg szállodasoron, mert egyébként tényleg az a tipikus balkán, "inkább ne szállj ki a kocsiból"...)

2010. jún. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat :)!
2010. jún. 20. 19:58
 8/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem meg lehet kockáztatni, hogy nem foglaltok előre szállást, de ez attól függ ki mennyire bevállalós. Amikor én szállás nélkül mentem oda, szerencsére mindig sikerült találnom valamit. Az élelmiszerárakról: azért nem egy árszinten vannak a hazai árakkal, lényegesen olcsóbb! Még a sör is :)

Egyedül azt nem értem, miért mindenki az északi részre megy? Tudom ízlések és pofonok, de tessék kipróbálni a déli részt ha lehetőség van rá. Az utóbbi években csak oda járok, Burgasztól 40-50km-re délre. Nekem úgy tűnt, hogy szebb és tisztább a tenger, és talán kicsivel melegebb is.


Olcsóságát tekintve: 3 éve 100 eurót költöttem összesen az 1 heti nyaralásomra (utazást nem számolok, egy másik bolgár városból mentem). 50 euró(kb 100 leva) volt a szállásdíjam egy apartmanban, ami egy sziklás részen volt pont a tenger felett, szép kilátással. A maradék 50 euróból fizettem a szórakozást,kaját-piát,többször ettünk étteremben, és volt amikor magunk grilleztünk.


Amúgy szerintem a víz is iható :P Mégsem egy Egyiptom!

2010. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. jún. 20. 22:32
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én alapból sem mernék menni Bulgériába..Tudom, h hűlyeség, de én több rosszat, mint jót hallok.Persze nem a hely szépségéről van szó meg az árakról, mert állitólag nagyon jók azok..Hanem a lopás, hogy mennyire el van terjedve.Én csak az ismerőseim tapasztalait hallottam, de az bőven elég volt: szálloda előtt törték fel az autót, szálloda előrről ellopták az autót, buszt akartak feltörni csak a szálloda előtt, éjjel az útról leakaraták tériteni..Jah és állitólag, sajnos a szálloda vezetők is benne vannal ezekbe a melókba..

Szóval éjjel semmiképp ne utazzatok át Bulgárián. És vigyázzatok magatokra!

Persze ezek csak pár példák, de ennek ellenére sokan rendszeresen járnak, mert tökéletesnek találtak mindent.

2010. jún. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!