Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elmehetek úgy Székelyföldre,...

Elmehetek úgy Székelyföldre, hogy egy mukkot nem szólalok meg idegennyelven, csak magyarul? Milyen arányban vannak ott románok?

Figyelt kérdés
2018. jan. 25. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Ott helyben a legtöbb településen bőven elég a magyar nyelv, de mondjuk a vonaton a kalauzzal vagy az úton a rendőrrel nem biztos, hogy érteni fogjatok egymást. Meg hát ha az ember külföldre megy, pár alap kifejezést illik tudni.
2018. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

Hibás logika!

Ha csak magyarul szólalsz meg, akkor mindig idegen nyelven beszélsz ott!

2018. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Hargita és Kovászna megyékben szinte mindenhol ötből négy ember magyar anyanyelvű még ma is. Ha oda mész, kizárt dolog, hogy ne tudd megértetni magad magyar nyelven. Amikor először jártam, nekem is kicsit furcsa volt, hogy beszélhetek nyugodtan egész nap magyarul, mindenki érti. Külföldön nagyon nem ehhez voltam hozzászokva. :)
2018. jan. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Volt hasonló aggodalmam. Mint utóbb kiderült, feleslegesen.

Persze egy olyan románnal, aki nem beszél magyarul, nem fogsz tudni Einstein elméleteiről beszélgetni.

De egyszerű dolgokat meg lehet oldani.

Én a nyáron több alkalommal kértem és kaptam útbaigazítást úgy, hogy én mondtam magyarul, a másik románul.

És mindketten értettük egymást. Próbáld ki!

No persze gesztusok, mutogatások stb. kíséretében. És sok mosolygással.

Amivel nem lehet célt érni, pedig sokan próbálkoznak vele:

L A S S A N ÉS S Z Ó T A G O L V A, jó hangosan dumálni, majd a végére hozzábökni, hogy nem érted b+.

2018. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

A wiki szerint 2011-ben 23% román volt és 72% magyar.

Voltam Székelyföldön már sokszor, néhány éve minden évben mentünk. Nekem az a tapasztalatom, hogy a románokkal ott hiába próbálsz meg angolul vagy németül beszélni, egy mukkot nem tudtak (vagy nem akarnak megszólalni), szóval emiatt ne aggódj, így is úgy is kézzel-lábbal tudsz kommunikálni. Pár fontosabb mondatot megtanultam románul is, de az a baj, hogy utána nem értem, amit válaszol... :))

2018. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!