Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Székelyföldre melyik út...

Székelyföldre melyik út optimálisabb? (A1 autópálya járható? )

Figyelt kérdés
Hargita megyébe szeretnék utazni. A kérdésem az lenne, hogy az északi (Budapest-Nagyvárad-Kolozsvár-Marosvásárhely-Hargita megye) vagy a déli (Budapest-Nagylak-Nagyszeben-Hargita megye) útvonal a jobb? Az északi utat már ismerem, elsősorban a déli (hosszabb) útvonal érdekel, és hogy az A1-es autópálya mennyire és meddig járható? Magyarul: az autópálya miatt már megéri kerülni?

2016. máj. 23. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg kerülni. Legalábbis szerintem. Ha Budapestről indulsz, én az M3-M35 vagy a 4-es úton való utazást javaslom, határon innen pedig Várad-Gyalu-A3-Vásárhely-Hargita megye útvonalat.


Az A1 egyébként járható, egy rövid szakaszon van a belső sáv lezárva, de túl nagy távolság, szerintem egyáltalán nem érdemes arra kerülni. Ezen túlmenően pedig az egyik legforgalmasabb útvonal az országban. (Bár ebben a tekintetben az alternatíva sem sokkal jobb.)

2016. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az északi útvonalat már számtalanszor megjártam, a 4-es út és az M3-M35 felé is. A legnagyobb gondom vele az egyenletes haladás hiánya Debrecentől, és főleg a határ után a román utakon, a csonka A3 autópálya bemutatót leszámítva, aminek talán a felüljárói hosszabbak mint maga a pályaszakasz. Illetve a déli útvonalat a hosszabb autópálya miatt biztonságosabbnak is gondolnám, még ha nagyobb is a forgalom. Valahol azt olvastam, hogy Nagyszeben és Székelyföld között is egész jók az utak, de arra még sosem jártam (sajnos). Még egyszer köszönöm a visszajelzést! Ha valakinek van még észrevétele, tapasztalata írja meg!
2016. máj. 24. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég jártam arra. Odafelé északon, és hát a Király-hágó után rengeteg kamion volt, előzgetni pedig nem nagyon lehet a kanyarok miatt. Viszont a falvakban is mennek mint állat, akár 65-70-nel is. Ha ők mennek, akkor nincs rendőr, te is mehetsz. Visszafelé Nagyszebenből Temesvárra mentem, ott már majdnem végig autópálya van, bár volt olyan szakasz, ahol le kellett menni, azt még vagy építik, vagy javítják. Volt olyan szakasz is, ami a GPS-térképben még nincs benne (tavaly évvégi lezárású térkép). Összességében jobb és biztonságosabb az út délen, de szerintem se időben, se kilométerben nem éri meg kerülni.
2016. jún. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2018. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!