Rodoszra készülünk 4 és fél éves gyerekkel. Ha bármi baj történne, sérülés, betegség, mi a menete az ottani ellátásnak? Szállás vagy idegenvezető segít? Tudom, buta kérdés, de külföldön még nem voltunk gyerekkel.
Köttök egy balesetbiztosítást, és utána bármi baj van, mehettek a kórházba.
Fontos, hogy balesetbizti legyen, vagy a gatyátokat ráfizetitek és nem kaptok vissza semmit.
Váltsd ki az Európai Egészségbiztosítási Kártyát. Ezzel mint EU-s polgárt ellátnak alanyi jogon. Online is igényelheted.
Azt a pénzt pedig, amit ennek hiányában biztosításra költenétek, fagyizzátok el nyugodtan.
Az EU- kártya nem feltétlenül fedez mindent. Pár ezer forint az utasbiztosítás, nem érdemes spórolni rajta, ha pl. neadj'isten nem tudtok hazajönni a járatotokkal egészségügyi okból, akkor a biztosító kifizeti az új repjegyet. Nézzétek meg, van-e a bankkártyátokhoz ilyen biztosítás is, pontosan miket fedez, és elmenteni a telefonba az assistance elérhetőségeit.
Ha szervezett útra mentek, segít az idegenvezető, normál esetben a szállás is, vagy fel lehet hívni az assistance-számot, és ők megkeresik, hova tudjátok vinni a gyereket. Sebfertőtlenítőt, gyorstapaszt, valamit napégésre, lázcsillapítót, hasmenésre valamit (Smecta, Normaflore) mindenképp érdemes vinni.
Valóban, az EU kártya nem fedez mindent. Én külföldön élek, nálunk is többiztosítós rendszer van, mint az európai országok 80 %-àban.
Azaz az EU kártya csak az alapellàtàs 70 %-àt fedezi, a többit az úgynevezett kiegèszítő biztosítàs.
Pontosabban volt nem egy tapasztalatom külföldön magyar àllampolgàr orvosi ellàtàsàval kapcsolatban.
EU kártyával : meg kellett előlegezni minden költséget, utólag a magyar tb rengeteg papírozás után visszautalta az alapellàtàs 70 %-àt
Utasbiztosítással : a kórhàz küldött egy faxot a biztosítónak, aki mindent állt az első perctől kezdve...
Innentől tied a vàlasztàs...
"Lassan és érthetően mondom, hogy a biztosítási ügynökök eltűnjenek innen: az EU kártya minden olyan dolgot fedez, amire neked szükséged lesz. "
Nem vagyok biztosítási ügynök, csak bejártam már a fél világot, és évente legalább 3-4 alkalommal töltök pár napot, hosszú víkendet európai helyszíneken. Kerültem már kórházba is az EU-n belül, nagyjából a hajamra kenhettem volna az EU-kártyát, az utasbiztosításom (ami egyébként nem külön kötött, hanem a Mastercard Gold bankkártyámhoz automatikusan járó, középkategóriás biztosítás volt:-)) fedezett mindent, beleértve a hazatéréshez a repjegyet is. Nem utólag, hanem befényképeztem a kórházi papírokat, beszéltek is a kezelőorvosommal, és kisétáltam a kórházból, majd a csomagomat felvéve kimentem a reptérre, és az általuk e-mailben megküldött elektronikus beszállókártyával felültem a gépre. Egy fillérembe nem került az egész procedúra.
Persze, aki bátor, vagy szívesen elkölti a nyaralás árának dupláját/tripláját egy bármikor, bárkivel bekövetkezhető balesetre, az menjen csak EU-kártyával, demokráciában nem tilos hülyének lenni.:-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!