Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudnátok javasolni olaszország...

Tudnátok javasolni olaszországi útvonaltervet?

Figyelt kérdés

Családdal mennénk nyáron Olaszországba nyaralni autóval. Nem ilyen tengerparti nyaralást tervezünk, inkább városokat szeretnénk nézni. Most mennénk először Olaszországba, és Rómánál délebbre nem szeretnénk idén menni, Rómát viszont szeretnénk mindenképp megnézni. Szóval, tudnátok javasolni olyan városokat, amiket mindenképp érdemes megnézni? Velence, Firenze alap, de láttam képeket ilyen nagyon szép olasz kisvárosokról, úgyhogy ha ismertek olyat amihez nem kell nagyon délre menni, légyszi írjátok le :) És ha valakinek van ideje, nagyon megköszönném ha javasolna egy konkrét útitervet (tehát hogy honnan hová menjünk, hogy logikus legyen az útvonal).

Elég hosszúra sikerült, de remélem valaki tud majd segíteni :)



2017. ápr. 2. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, attól függ merre voltatok már és egyáltalán, milyen az érdeklődésetek ? Történelem, néprajz, szép természet ? Olaszországban minden faluban el lehet tölteni több napot, vagyis az egész életetek is kevés lenne hozzá...

Érdeklődési terület és térkép szerint a Google-ba írnám be pl. "Verona látnivalók" és egyből jön egy csomó találat képekkel, szálláshelyekkel, árakkal és környékbeli látnivalókkal. Onnan újabb oldalak nyílnak, lehet tovább keresni, tervezni.

2017. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Még nem voltunk Olaszországban, és bármi érdekel, bár leginkább szép városok, kisvárosok. Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy ha valaki ismer kevésbé ismert, de szép, jó helyet, akkor leírhatná nekem :)
2017. ápr. 2. 13:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézd..itt egy oldal:

[link]

Ez csak olasz városokról, tájakról szól.


Segítségképpen itt egy térkép, ahol megnézheted, hogy milyen városokról találsz az oldalon részletesebb bemutató albumot.

[link]


Azt írtad, hogy Rómánál nem szeretnél délebbre menni. Mivel Róma nincs bejelölve a térképen, csak egy szürke pontként, kb Tivoli - L'Aquila vonalig gondolkodj a kiránduláson.

Láthatod, hogy kb 50-60 várost emeltem ki (eddig) amit érdemes meglátogatni.

Csak egy példa: Kinézed a térképről mondjuk Modenát, megkeresed a fényképek között az albumoknál (nyisd ki az összessel) a várost és elkezded böngészni.

Pl:

[link]


Elég sok látnivalóról szerezhetsz így tudomást.


Hogy melyik várost tudnám ajánlani ebből az 50-60-ból? Bármelyiket :) .. ezért csináltam róluk albumokat.

2017. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt a választ, pont ilyen oldalt kerestem!
2017. ápr. 2. 23:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem feltétel Róma, én a hegyekbe mennék, egész Észak-Olaszország nagyon szép! Esetleg Milano, Pisa, stb. Szerintem Rómáig annyi látnivaló van, hogy félútig sem juttok el!
2017. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy elég sok látnivaló van Rómáig, de az a helyzet hogy a szüleimmel megyek, és ők már régóta szeretnének elmenni Rómába, úgyhogy annak benne kell lennie :D
2017. ápr. 3. 10:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy hány hétre mentek?!

Mert egy hétbe nem fog beleférni normális utazás Rómáig és eközben nézelődés ennyi helyen!

Ahogyan írták már fentebb is, napokat is el lehet tölteni egy egy kisvárosban.


Ha ennyire nem vagytok képben, én is azt javasolnám, hogy első körben felejtsétek el Rómát. Maradjatok Toscánában (Firenze Pisa, Cinque Terre, és egy-egy strandolás is belefér majd. Nagyon s zar ám a nyári hőségben "csak autókázni és "csak" várost nézni, amikor ott van a közelben a tenger, amit -gondolom-, hogy szintén nem láttatok még.

Így el fog menni az időtök nagy része autózással, szállás kereséssel és parkolóhely keresgéléssel, ráadásul marha drága út lesz ez így.

Mond a szüleidnek, hogy Rómát célozzátok meg máskor, egy olcsó fapadossal.

Ha így döntöttetek, tudok segíteni útitervben.

2017. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nagyon függ attól, hogy mennyi időt szántok a kirándulásra. Rómára minimum kell 3 nap. Firenze is 2, de inkább 3 napos.

Velencére érdemes egy napot szánni, de ebbe belefér egy látogatás Buranóba is.

Toszkána térsége majdnem, hogy kimeríthetetlen látnivalókból. De, hogy csak néhányat emeljek ki, Firenzétől délre Róma fele, mindenképp ugorjatok be San Gimignanóba. Siena is megér egy rövid sétát. Cinque Terre mesés.

ha van legalább 2 hetetek, akkor kb ezek ki is töltik az időt. ha csak 1 hét áll rendelkezésre, akkor a Velence-Firenze-Róma is szűkösen fér bele.

2017. ápr. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Olyan 10-12 napos utat terveznénk. Szerintem 1 nap Velence, 1 nap Firenze és 3 nap Róma nem nagyon kevés, én erre gondoltam. Plusz még be lehet tenni Perugiát, Cinque Terrét és Riomaggiorét is, szerintem ez beleférne.
2017. ápr. 4. 15:25
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Utazás Velencébe (8 óra)

2. Lazítás a tengerparton

3. Velence

4. Utazás Rómába (6 óra)

5. Róma

6. Róma

7. Róma

8. Utazás Firenzébe (benne Perugia)

9. Firenze

10. Utazás Cinque Terre

11. Cinque Terre, utazás Veronába (3 óra)

12. Utazás haza (8 óra)


Jó tömény. Tennék be még pihenőnapot.

2017. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!