Kezdőoldal » Utazás » Európa » Helsinkiben négy napra elég...

Helsinkiben négy napra elég lehet 400€ költőpénznek?

Figyelt kérdés
Úgy mennék, hogy egy csütörtöki napon érkezem, hétfőn indulok vissza. Megnézném a Seurasaari-skanzent, elmennék egy szaunába, valamint egyik este bulizni valami élőzenés helyre. Kaja tekintetében nem vagyok nagyigényű, gyorséttermekkel is beérem. tömegközlekedést nyilván használnék. Szerintetek mennyire jönnék ki ennyiből?

2017. jan. 11. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A Seurasaari skanzen csak nyáron van nyitva. Persze a szigetre kimehetsz, de az épületek zárva vannak. A belépő olyan 6 Euró körül van. A szauna hagyomány finn, pl Rastila az olyan 20 Euro körül van. 4 napra jegy 22.50 Euro (de ez csak Helsinki, a reptérre nem tudsz kimenni vele). A buli.. kérdés mennyit akarsz költeni, egy este 300 Eurot simán ellehet verni..

A szállás benne van ebben a 400 Euróban? Illetve a reggeli?

2017. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1: A szállás ki lesz fizetve, reggeli nincs az árban. Buliban max. 50 eurót költenék el belépőstől. Május végén mennék, ha jól tudom, a skanzen akkor már nyitva van.
2017. jan. 11. 17:48
 3/17 A kérdező kommentje:
Mert amúgy a reptérről bejutás és oda kijutás mennyi?
2017. jan. 11. 17:50
 4/17 anonim ***** válasza:
Kb. 5 Euró/út vonattal, taxi drágább (45-60 Euró)
2017. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Akkor végeredményben elég lehet a 400€?
2017. jan. 12. 07:13
 6/17 anonim ***** válasza:
Elég, de a kajára figyelj oda, az elég drága.
2017. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6: De hol érdemes kajálni? Meki? Burger King? És mi az az üzletlánc, ahol érdemes élelmiszert venni?

Ja, ami még eszembe jut: A szuvenírek hol olcsóbbak? A reptéri shopban vagy a városban? Mert Izlandról tudom, hogy az előbbi helyen.

2017. jan. 12. 20:02
 8/17 anonim ***** válasza:

Hagyd a csudába a mekit és társait, szemét az egész. Délben gyakran van éttermekben menüs étkezés, napi menü olyan 10-13 Euro. Ennyit a mekiben is ott lehet hagyni. Boltokban nagyon nincs különbség, Lidl, S-market, Prisma olcsóbb, K-market, Aleppa drágább.

Suverin shop a városban olcsóbb, régen volt a Finlandia talo közelében egy nagy, olcsóbb, de lehet, hogy megszünt, mert hiába kerestem infót nem találtam.

2017. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
48%
Egy pohár bor 7euró, egy pohár glögi(helyi forralt bor) szintén. Én az étkezést szupermarketből ajánlom reggeli/nyammognivaló tekintetében, mivel szinte mindenhol vannak péksütik, érdemes kipróbálni a korvapuustit(fahéjas tekercs) és a karjalanpiirakkát(rizses pirog). Egyébként ott is vannak ilyen kebabozók és hasonló kajáldák, ott kb 10 euró egy kebap. Reptérről való bejutás vonattal a legegyszerűbb, hiszen a reptérről van vonat, ha olyan kocsiba szállsz be, ahova az van kiírva, hogy "lipunmyy", akkor onnan tudsz venni jegyet (5,50eur), ha nem olyanba szállsz, akkor ingyen utazol, mert nincs kalauz, csak jegyárus. Tudsz venni 1-2-3 napos tömegközlekedési jegyet, a kétnapos 12eur, és mindenre használhatod (a Suomenlinna erődítményhez kimenő komphoz is!) Bárnak ajánlom a MuCava nevűt, szerintem nagyon kis hangulatos, én pont elcsíptem egy ex-Lordi tag koncertjét, még vele is tudtam beszélgetni, nagyon jófejek. A finnek elég jól tudnak angolul, szóval nem nagy gond a nyelvtudás hiánya. Helsinki amúgy kicsike hely, gyalog kényelmesen bejárható, a külvárosokba kell a metro/busz. Ajánlom a duplazokni harisnya megoldást, bár most jelenleg plusz van náluk, kesztyű mindenképp legyen. Én 3 nap alatt kb 40ezret költöttem, de ebben benne van, hogy hihetetlen sok szuvenírt hoztam (Fazerin sininen(a HÍRES csokijuk), Salmiakki, Koskenkorva(ez medvecukor ízű alkohol)), és vettem magamnak három finn könyvet is.
2017. jan. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Előbbi vagyok, szuvenír a városban olcsóbb, pl a Fazer csoki díszdobozban a közértekben 5,99, a reptéren meg 14,99
2017. jan. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!