Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni Koppenhág...

Mit érdemes megnézni Koppenhágában egy napos kirándulás alatt?

Figyelt kérdés
Rákerestem google-ben és találtam is nevezetességeket, de olyan látnivalók is érdekelnek, ami nem szerepel ezek között, de annak, aki járt már Koppenhágában, tetszett. Szóval tapasztalatokat várok. Brémából utazunk át Dániába, hajnali indulással, szóval egész napra lehet tervezni.
2010. ápr. 28. 10:47
 1/2 anonim válasza:
100%

Carlsberg Tuburg sörgyár (nem kell magyarázni, a régi bejárata sörgyárnak egy híres elefántos kapu ott van a gyár közelében), Amalienborg (dán királyi család téli rezidenciája), Christiansborg (őrségváltás azt hiszem 12:00 órakor szokott lenni), Rosenborg kastély (koronaékszerek miatt), GUINNESS WORLD OF RECORDS MUSEUM (azt hiszem nem kell magyarázni ha érdekel), Tivoli (vidámpark a főpályaudvarral szemben), A kis hableány (szerintem csak estefelé érdemes odamenni amikor már minden előbb említett hely zárva van), Nyhavn (itt egy csomó kocsma van, meg itt zajlik éjszakai élet is)

Javasolni tudom a Koppenhága kártyát, ez érvényes tömegközlekedésre (az egész régióban nem csak Koppenhágában) és nagyon sok múzeumba vagy 100% kedvezményt vagy 20-25% stb. kedvezményt lehet kapni.

2010. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2010. ápr. 28. 17:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!