Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerül egy helyi...

Mennyibe kerül egy helyi buszjegy Koppenhágában?

Figyelt kérdés
Érdekelne az is, hogy lehet-e heti bérletet venni, az mennyibe kerül. Vagy hogy éri meg jobban a tömegközlekedést használ a városban, milyen eszközt érdemesebb használni? Árak is érdekelnek!
2011. jún. 14. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos de valakol azt olvastam h 2-2,5 euro között van, de nem bizti!!!
2011. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Zónákra van osztva a város. Egy jegy 11,5 korona volt tavaly. Egy jeggyel 1 zónát lehet utazni, 2 zónánál kettőt kell lyukasztani stb. tehát attól függ milyen messzire mész.

Vagy gyűjtő jegy aminél van némi kedvezmény. A heti jegyet nem tudom. Valami rémlik, hogy vagy 1 ill. 3 napos CPH kártya, ami egyéb kedvezményekre is jogosít kb olyan mint itthon a BP kártya.

A belvárosban (mivel nem olyan nagy) nem ajánlom a tömegközlekedést. Olcsóbb, egyszerűbb, biciklit bérelni.

Sőt még ingyen is van lehetőség, több helyen ki vannak rakva ingyen biciklik, úgy működnek mint a bevásárló kocsik, beleraksz 20kr-t, mikor visszaviszed visszaadja. :) Csak egy bizonyos területen belül lehet használni, a külvárosba nem lehet kivinni.

2011. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Váó de jó dolog :) Erről nem is hallottam. Köszönöm az információkat. Mivel csak kisebb városban tömegközlekedtem eddig bérlettel, így nem nagyon tudom, hogy működik ez nagyvárosban (ezek a zónák és hetijegy)- erről tudnál nekem kicsit többet írni.

És hogy ellenőrzik hogy a biciklit mondjuk kintebbi területre viszed a városban?

2011. jún. 28. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:

A zónák kb olyanok mint a kerületek. Annyit kell fizetned, ahány zónán áthaladsz. De ki vannak rakva térképek, a megállókkal és hogy hova mennyit kell lyukasztani, szóval nem bonyolult.

A biciklit nem tudom hogy ellenőrzik, de a határon ahonnan nem viheted tovább ki van táblázva, hogy az ingyen biciklivel nem mehetsz tovább. Meg azok olyan biciklik, hogy messziről ki lehet szúrni, gondolom figyelik a térfigyelő kamerákon stb.

2011. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt van pár kép :)

[link]

2011. jún. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!! :)
2011. jún. 29. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!