Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt valaki Rab szigeten...

Volt valaki Rab szigeten nyaralni?

Figyelt kérdés

Lenne egy-két kérdésem:

1.)Tényleg sokat kell várni a kompra? Hétfői napon mennénk, akkor gondolom azért kisebb a forgalom, illetve pénteken jönnénk haza.

2.) Milyen az időjárás? Néztem előrejelzéseket, de nyilván az ilyen globális időjárás-előrejelző oldalaknál nincs az előrejelzésbe belekalkulálva az adott hely mikroklímája. Párás, fülledt, vagy elviselhető a tenger közelsége miatt?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 22. 21:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ez aztán tartalmas volt, nagyon köszönjük! :-)
2016. júl. 26. 22:55
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy ha hasznát veszed. Északi öböl alatt a nagy északnyugati öblöt akartam érteni :)
2016. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, az időjárásról nem írtam. Állítólag a július kiszámíthatatlan, én csak augusztus végén voltam 29-től szeptember 6-ig. Szeptember 3-án még harmincakárhány fok volt, nagyon kellemes, nem az az elviselhetetlen fülledt meleg, jó levegő. Aztán Szeptember 4-én esős-viharos volt az idő. 4-én még meleg volt, így Rab városába mentünk sétálni, 5-én már nem igen mentünk sehova. Bátyám simán ment fürdeni ettől függetlenül, még az indulásunk reggelén is, amikor már ismét gyönyörű idő volt. Szóval a melegtől ne félj, nem olyan, mint egy városban.
2016. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

És a legfontosabb, amit elfelejtettem, és az imént írtam máshova:


Hadd adjak még egy olyan tippet, amivel órákat spórolhattok majd hazafele. Hazafele Zágráb előtt szétnyílik az autópálya a lucko-i kapu előtt kb 4 km-re, jobbra egy tábla jelzi, hogy toll station ENC, és sárga táblával, hogy NO CASH. Senki nem mer arra menni, pedig simán lehet bankkártyával fizetni. Amikor jöttünk haza, kb 10 autó volt előttünk, majd később párhuzamosan elhaladva a lucko-i kapu mellett láttam, hogy ott úgy 2-3 km-es sor áll.

2016. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, megfogadjuk!
2016. júl. 27. 21:18
 16/23 anonim válasza:
100%

1) Mi hétköznap délelőtt érkeztünk a komphoz, akkor nem kellett sokat várni, az elsőre felfértünk. De ha ez nem sikerül, akkor sincs gond, mert gyakran jár a komp.

2) Mikor mi mentünk, a szárazföldön, ahonnan indultunk a komppal, olyan szél volt, hogy az autót is mozgatta, ha kiszálltunk, akkor pedig alig tudtunk a lábunkon állni. Kissé meglepődtem, mikor átértünk a szigetre, mert ott meg szinte szélcsend volt, aztán pedig egész héten maradt a jó idő.

2016. júl. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó kis Rab csapat jött itt össze. :) Hadd írjak akkor már egy tippet, hátha valakinek jól jön. Nem utazás, hanem látnivalók tekintetében.

Van egy víz alatti barlang, Lopartól nem messze. (San Marino kemping strandján béreltünk egy vízibiciklit, aztán simán eltekertünk a bejáratáig.) Medova Buza névre hallgat.

Víz alatt be lehet úszni, illetve be lehet ugrani felül a sziklákról is, de akkor ki kell tudni úszni utána. Édesvizű forrás van egyébként benne, a sós vízzel keveredik. Nagyon hideg a víz. Több terem is van benn, de szabad tüdővel csak az elsőbe lehet szerintem bejutni.

Itt egy videó róla: https://www.youtube.com/watch?v=kZL-cLoRBZ0

Itt pedig a térképen: [link]

2016. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nagyon szuper, ha tudtam volna róla tavaly, biztos megnéztük volna a bátyámmal, vele lehetett kalandozni. Nem baj, jövőre megmutatom neki!! Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad! Egyébként véleményem szerint Lopar/Rab sziget egész Horvátországban a legjobb hely!
2016. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönet ismét a válaszokért, ha már ennyien írtak, ha visszajöttünk, leírom én is a tapasztalataimat.


Egyébként konkréten Palit településre megyünk, arról van valakinek infója?

2016. júl. 28. 21:59
 20/23 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik senki nem járt ott. Majd írd meg, hogy milyen volt. Egyébként mikor mentek? Jó utat nektek, és érezzétek jól magatokat!
2016. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!