Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt valaki Rab szigeten...

Volt valaki Rab szigeten nyaralni?

Figyelt kérdés

Lenne egy-két kérdésem:

1.)Tényleg sokat kell várni a kompra? Hétfői napon mennénk, akkor gondolom azért kisebb a forgalom, illetve pénteken jönnénk haza.

2.) Milyen az időjárás? Néztem előrejelzéseket, de nyilván az ilyen globális időjárás-előrejelző oldalaknál nincs az előrejelzésbe belekalkulálva az adott hely mikroklímája. Párás, fülledt, vagy elviselhető a tenger közelsége miatt?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 22. 21:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

Komp nincs, rácsos ablakú busszal lehet utazni.


Az időjárással ne foglalkozz, a négy fal között mindig ugyanolyan az idő.


Tenger nincs, maximum a zuhanyzó, de nehogy leejtsd a szappant.


Én voltam a szegedi Csillagban. Jót üdültem.

2016. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Valahogy éreztem hogy valaki ennél a kérdésnél is elsüti ezt a döbbenetesen humoros, 9183171837878 éves poént -.-
2016. júl. 22. 22:09
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Regen voltam ott ugyan, de nagyon kellemes kis hely :) az idojaras persze ilyenkor juliusban nagyon paras, de cserebe a tenger se hideg, jokat lehet furodni. A komppal akkor semmi gond nem volt, nem tudom, mostansag mi a helyzet.
2016. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2016. júl. 22. 22:24
 5/23 Szony.03 válasza:
100%
Én voltam!KB. 30 percet vártunk a kompra, a melegbe. Nagyon meleg volt mikor mi ott voltunk. De nem volt fülledt a levegő pedig a tenger mellett voltunk. Nagyon szép hely. :)
2016. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ, azt esetleg meg tudod mondani hogy melyik nap, kb. milyen időpontban mentetek? Azért érdekelne, mert szeretnék kifogni olyan időpontot amikor nem kell sokat várni a kompra.
2016. júl. 24. 16:08
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem a komp közlekedés nagyon jó, gyakran járnak, szóval nem kell órákat ott dekkolni. Talán az számít inkább, hogy melyik napszakban érsz a komphoz, odafelé délelőtt érdemes inkább, visszafelé meg este. (Mi odafelé éjjel szoktunk utazni, így délelőttre jön ki a komp. Visszafelé meg túléljük a várakozást.)

Időjárás: a tenger mellett nem a párás fülledt idő jellemző. Száraz meleg van, sós levegő, meg kicsit fűszeres illat az ottani növényzettől.

Már többször is voltam ott, ha még van kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok.

2016. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ha lesz még kérdésem, írok :)
2016. júl. 25. 22:34
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tavaly augusztus legvégén mentünk, tehát már nem a főszezonban. Kb 12:30-kor értünk a komphoz, az elsőre nem fértünk fel, de rögtön jött a másik, szóval kb fél órát vártunk (mire elindultunk a komppal). Szerintem a legjobb hely Horvátországban (Lopar). Gondoltuk idén máshova megyünk, Google map-en kb az összes létező települést/strandot végignéztem utcanézetben és a fényképeken, és maradtunk Loparnal idén is, és szerintem ezentúl csak oda fogunk menni. Nem olcsó, de nagyon jó a part. Van igazi, nagy homokos strand, ami gyerekekkel jó, de megtalálod a szinte érintetlen partokat is, ahol jókat lehet snorkling-ozni. Snorkling-szett nélkül el se indulj :) Tényleg jó az illat, tele van vadon növő ánizskaporral és rozmaringbokrokkal. Van Konzum a város szélén (2 perc bárhonnan), ami viszonylag elég nagy, de szerintem nem jöttek még bele a logisztikába, mert mindig van pár hiánycikk. Apróságokat, mint kávé, ásványvíz, stb érdemes itthonról vinni, mert ott pl a 3az1-ben kávé úgy 3x annyi. Azt a pénzt másra is lehet költeni. Egy tipp: Ha messze vagytok a homokos (dél-keleti) parttól, akkor gyaloglás helyett van egy kis városnéző vonat-autó, ami kb fél óránként jár, pár kuna egy jegy, és a két nagy öböl között jár, egy köztes megállóval (ami az északi öböl kezdődésénél van, ahol a csónakkikötő is). Szóval ha közelebb van a "kisvonat" egyik megállója, mint a nagy strand, akkor érdemes odamenni (megnézni a menetrendet), és azzal közlekedni, mert kocsival parkolóhely nem lesz, gyalog meg messze van. Az éttermek kb 60 kunánál kezdődnek, sörre nem emlékszem, talán úgy 20 kuna volt. Cigi kb ugyanaz, de nagy választák nincs, azt a templomnál lévő kereszteződésnél lehet kapni. A dk-i strandnál a San Marino kempingben van egy konditerem, ha valakinek ilyesmi hiányozna. Van egy nagyon jó étterem (Lanterne) az északi öbölhöz közel, kb a "kisvonat" köztes megállójánál! Ha tényleg jót akartok enni, autentikus helyen, azt javaslom, nem a parton lévő vackokat. Ott még egy jó hely van a Laguna étterem, a többi elég vacak volt (főleg pizza, spagetti, meg hasonlók voltak). Az apartmanok közül is van néhány, ahol van étterem, de azok kicsit eldugottabbak. Lehet quadozni is, meg motorcsónakot bérelni, vízitaxizni (tehát elvisznek egy lakatlan szigetre, partszakaszra, stb, kiraknak, aztán x idő múlva értetek mennek). Szóval Lopar a legjobb hely Horvátországban. A dk-i homokos strandtól északra egyből van egy sziklás strand is, ahol nagyon szép a víz alatti világ. Amúgy érdemes átúszni a kis szigetre is, mert a sziget körül is szép látnivalók vannak (a víz alatt). Én pl találkoztam egy jó félméteres tintahallal is. Remélem jól fogjátok érezni magatokat!

2016. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Jah, a kis sziget tele van valamilyen tüskés növénnyel, szóval oda strandcipőben érdemes átúszni. A nagy homokos part északi szélén van egy nagyon jó kis koktélbár, bamboocho a neve. Szuper koktélok vannak, amit tényleg a szép, homokos tengerparton tudsz elkortyolgatni, miközben csinos felszolgáló csajszik sündörögnek körülötted. Ennél "hawaiibb" hangulatot szerintem nem fogsz másutt találni (Horvátországban). Már alig várom, hogy menjünk! :)
2016. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!