Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba bankkártyával!...

Horvátországba bankkártyával! Mennyi tartalék kuna-t érdemes váltani?

Figyelt kérdés

Bankkártyával szeretnék nyaralni menni az idén Horvátországba. Nem szeretnék sok valutát váltani, mivel a megmaradt "aprót" nem váltják vissza. Szeretném a MAESTRO kártyámmal a forintszámlámat terhelni.

Ilyenkor mennyit érdemes azért váltani (pl. fagyizás, zöldséges, friss pékárus, belépők, strand, netalántán büntetés ...stb.), hogy legyen nálunk vésztartaléknak?

Illetve az érdekelne, hogy milyen arányban fogadják el kint a bankkártyát (vásárlásra)?


2010. márc. 30. 19:32
 1/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Indulj ki abból, hogy kb. annyi minden, mint nálunk egy üdülőhelyen. Az, hogy ez mennyi, azt neked kell tudni.

Mivel hazafelé is kell tartalék (pl. ha Goricannál, Letenye előtt büntetnek meg) ezért semmiképp sem szabad kicentizni.

A kuna eléggé euró-függő, jó lesz az jövőre is, nem romlik meg.

A bankkártyát a nagyobb ABC-kben, benzinkúton, jobb étteremben, komolyabb boltokban stb. elfogadják, de nekem VISA van. Úgy emlékszem sok Maestro feliratot láttam már.

Azt talán tudod, hogy vásárolni érdemes vele, de a pénzfelvétel ATM-ből eléggé költséges. (Lehet, hogy ott helyben középárfolyamon vált, de itthon később ráterheli a bank a költséget a számládra.)

2010. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy autópályaköltségekre is jó a kártya.
2010. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Erre gondoltam, mert szeretnék kártyával mindent elintézni, amit lehet!

2010. márc. 31. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!