Kezdőoldal » Utazás » Európa » Barcelonával kapcsolatos...

Barcelonával kapcsolatos kérdések? Megéri, veszélyes?

Figyelt kérdés

Utánanéztem már, viszont lenne pár kérdésem. Az út, amit kinéztem, papír szerint 22:25-kor száll le a repülő. Ilyenkor milyen lehetőségek vannak eljutni a szállásra?


A mai világhelyzetet tekintve, Barcelona mennyire lehet veszélyes úti cél ?


A 3 napos úton egy napot szeretnék a Costa Bravára áldozni, mennyire jó a közlekedés ebből a szempontból ?


Illetve érdekelne minden tapasztalat. Mennyire drága, mennyi pénzzel érdemes indulni, mire kell figyelni.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. dec. 31. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Barcelona ugyanúgy világváros, mint Madrid, London vagy Párizs, senkit nem lepne meg, ha egyszer onnan kapnánk híreket egy újabb támadásról, na de ennyi erővel sehova se menj, és pont ezt akarják elérni, hogy rettegj.


Én szeptemberben voltam Barcelonában, csodálatos, visszamennék. Costa Bravara folyamatosan mennek buszok, vonat is talán (mi Costa Doradan voltunk, nagyon jó volt, és láttam, hogy minden partszakaszra van minimum buszjárat). Persze érdemes előre utánanézni mindennek.


Nem a legdrágább hely, de persze, mint nagyváros, drága, főleg Magyarországhoz képest. De megéri ebbe a 3 napba mindent beleadni és nem sajnálni a pénzt.


Nekünk azt mondta mindenki, még a spanyolok is a reptéren, hogy a zsebtolvajokra nagyon figyeljünk, mert elég gyakori jelenség Barcelonában. Ki is volt plakátolva ezzel minden metróállomás. De szerencsére nem volt rossz tapasztalatunk, forgalmasabb részeken erősebben kapaszkodtam a táskámba. :)


A reptérről folyamatosan járnak vonatok és buszok a városba, nyilván attól is függ, hogy hol lesz a szállásotok, úgy nézzetek utána.

2015. dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 napból biztosan nem áldoznék fel 1 napot Costa Bravára. Annyi minden látnivaló van Barcelonában is, ráadásul ott is van partszakasz.
2015. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Costa Brava nagyon szép, a "vonat" (olyan, mint nálunk a zónázó) szinte végig a parton megy, kb fél óránként


Barcelonában a Rambla-t feltétlenül érdemes megnézni és a városi csarnokot is: La Boquería.

Sagrada Familia, Nou Camp, La Pedrera, Poble Espanyolm Gaudi park, Tibidado hegy, a volt bikaviadalos csarnok - tényleg nem lesz sok időtök...


Zsebtolvajok tényleg vannak, különösen trükkösek, kezén egy kendő vagy kabát, Neked megy és közben kiemeli a pénztárcád, sőt, kisebb településeken nagy "divat" volt, hogy kismotorral elrobogtak az emberek mellett és letépték a retikült a válláról - nem tudom, ma is dívik-e még ez a "szokás"?


"mennyi pénzzel érdemes indulni," nos, hát azt ugye mi nem tudjuk, ki mennyire szeret vásárolni... :-)


A városi közlekedés:

[link]

2015. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a belinkelt oldalon nem tudom, mennyire pontosak az ár - információk - inkább csak a jegyek sokfélesége miatt linkeltem be. Esetleg érdemes lehet rákeresni a Barcelona Card-ra is.
2015. dec. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Güell parkba, Sagrada Familiaba tudsz itthonról időpontra jegyet foglalni, akkor nem megy sorbanállással az időd kint.
2015. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öcsém volt Barcelonában....mondta,hogy gyönyörű,viszont borzastó illúzióromboló,hogy mindenhol a zsebtolvajokra hívják fel a figyelmet!
2015. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal illúzió rombolóbb lenne, ha nem hívják fel a figyelmet és ott marad a turista meglopva, útlevél, személyi és pénz nélkül.
2016. jan. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!