Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek lemondjam a...

Szerintetek lemondjam a görögországi nyaralást?

Figyelt kérdés

A jövö hónap végén szeretnénk menni de ahogy a hirekből látom elég rossz a helyzet most ott érdemes kimenni?Repülövel mennénk és attól félek hazafele már nem tudnánk jönni ha esetleg leállna a légiforgalom ott.

Lemondjam szerintetek?



2015. jún. 29. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi két hét múlva megyünk, autóval és nem mondjuk le. :)

Kicsit úgy érzem fel van fújva a dolog...odakint élőkkel beszélünk és egyáltalán nem érezni semmit ebből az egész médiás hajcihőből. Be vannak tojva szeegények, hogy sokan majd lemondják az utat, és nem lesznek külföldiek odakint. Azt meg pláne nem hiszem, hogy leáll a légiforgalom.

Ne aggódjatok, jó nyaralást! :)

Hová mentek?

2015. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, nagyobb a füstje ennek, mint a lángja. Emiatt tuti nem mondanám le az utazást.
2015. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Fel van fújva? Egy hétig nem nyitnak ki a bankok, az automatából 60 euro-t vehetnek ki a helyiek naponta (külföldieket nem korlátozzák), csak ép az automaták. üresek.

A helyiek azért nem éreznek semmit, mert ma az első nap, hogy nincs bank.

Szerbia most hozott rendelkezést, hogy korlátozzák a tranzakciókat a görög helyzet miatt.


A múltkor nálunk, itthon csak néhány órára állt le az egyik bank rendszere, délutánra tele voltak a fórumok, hogy órákig álltak a benzinkútnál, mert megtankoltak, de nem tudtak fizetni, más ember a közértbe nem tudott fizetni,stb.


Ennek ellenére mégis azt gondolom - egyenlőre ne mond le - érdemes lesz megvárni a népszavazást, hogy mi történik utána...

2015. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor még várok hogy mi lesz. A pénz nem lenne gond mer azt vinnénk itthonról.Amúgy athénba megyünk.
2015. jún. 29. 22:16
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Turisták még mindig korlátlanul vehetnek ki pénzt, azért ennyire nem hülyék, ügyelnek arra hogy ebből semmit ne érezzenek meg a nyaralók. Amúgy meg államcsőd esetén maximum nem tudsz pénzt kivenni, ezért érdemes készpénzt vinni.
2015. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel.

A görögök nagyon sok helyen a turizmusból élnek, azért fontos nekik ez a bevételi forrás.

Mondjuk Athénban nem tudom mi a helyzet, mi szigetre fogunk menni.

2015. jún. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tocinu válasza:

Mi most 13.-án megyünk Tolo-ba. Nem tartok attól, hogy nagy lenne a baj és szerintem a turisták ezt nem nagyon érzik majd meg. Bár nagyobb városokat azért elkerülném az esetleges zavargások miatt... de Athénba lehet azért átnézünk :)

Szerintem nyugodtan mehettek Görögbe, nem kell tartanotok negatív hatásoktól. Ja igen... a konzulátus honlapján lehet regisztrálni, ezt azért tegyétek meg és kössetek jó biztosítást (netrisk legolcsóbb a legjobb MAP***) [link]

2015. júl. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Előzőnek.

Mi is azt a biztositást szoktuk kötni. :)

Bocsi, de ha már itt vagyok meg kell kérdeznem: ez a konzuli védelem regisztráció, hogy működik? Egyszer már regisztráltam de az a macedón konzul hivatalhoz ment, most ha ezen megcsinálom ez hová szól, végig az útra, vagy Görögországba? (remélem meg lehet érteni a kérdésem... :))

2015. júl. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tocinu válasza:

8/8

Ez egy univerzális adatlap és célországot/országokat lehet megjelölni. Ez ahhoz jó, hogy tudják a konzulátuson, hogy ott vagy és bármilyen eseménynél könnyebb legyen az intézkedés.

de erre nem lesz szükség! :)

2015. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok. Köszi!

Egyszer már regisztráltam rajta, a macedón konzuli védelemre, szerintem akkor külön van a görögre is.

Mi Thassosra megyünk, Tolon már voltunk, nagyon jó kis hely, és rengeteg a látnivaló a környéken!

2015. júl. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!