Moszkvában a kajálás mennyire terheli meg a pénztárcát? Illetve egy 3 napos utat mennyiből lehetne kihozni?
Nagyon változatosak az árak. A vegyesboltok is drágábbak, mint itt, de kibírható, nem vészes annyira. A belvárosi éttermek közepesen vagy elképesztően drágák.
A szállás ára olcsó hostelekben pár ezer forinttól indul (persze nincs hiány a méregdrága luxushotelekből). A közlekedés nem drága.
A vízim miatt 3 nap szerintem nem éri meg. Ha már kifizeti az ember, akkor érdemes tovább maradni.
A gyorskajáldák nem túl drágák, és vannak tradicionális orosz ételeket árusító láncok, mint a Крошка Картошка, a Муму vagy a Теремок.
Hogy mennyi lesz fejenként, az pl. a repjegytől is függ. Én egy 3 napos útra eltennék 90 ezret, és az még low-cost hátizsákos turizmus, és nem a legdrágább eshetőségekkel számolva.
Attól függ. Csak költőpénz lenne a 90 ezer? Az elég sok szerintem, bár én nagyon olcsón szoktam utazni.
Szállás 4 főre, 4 ágyas szobában legolcsóbb (!) esetben úgy 35 ezer forint 3 éjszakára 4 főnek (most kerestem rá), ami 8750 egy főre (nyilván nem a legjobb). Ha boltban vesztek kaját (kenyér, sajt, stb), az pár ezer forint naponta, mondjuk legyen 10 ezer a három napra (persze ez szegényes étrend, az tény). Ha a kijjebb lévő Auchanokba kimentek, akkor ez még kevesebb.
Közlekedés (egy főre 20 utazással mondjuk) úgy 4 ezer forint fejenként. Ez a három tétel összesen nincs 25 ezer forint, de tény, hogy elég low-budget. Ha viszont diákok vagytok és számít a pénz, akkor ez nem fog gondot okozni.
Belépők. Ezek nem olcsóak, Tretyakov képtár úgy 3000 forint (ha diák vagy, kb. a kétharmada), a Kreml fegyvertára és egyéb látnivalói is külön-külön több ezer forintok. A Lenin-mauzóleum talán ingyenes. Nézzetek körbe, mit akartok megnézni, mert sok a látnivaló.
A mindennel együttbe csak a vízum költségét ne értsd bele és a terveim szerint napi 1x meleg ételt ennénk, ha mást nem mekiben.
Ezer forintban
A repüőjegy 25
Kajálás 20
Szállás 35
Utazás 4
16 ezer forint maradna belépőkre. A fegyvertáron kívül a Vörös tér, Kreml és a moszkvai egyetem érdekel. Utóbbi kettő inkább kívülről. Persze a helyszínen is változhat, hogy mit akarunk még megnézni.
Egyébként az orosz nyelvtudáson is sok múlik. A Kremlbe például be tudsz menni akár ingyen is, ha eleget erősködsz, hogy te diák vagy, és a templomokba nem kérsz belépőt. Szinte minden intézmény pénztárosa megpróbálja bebizonyítani, hogy valamilyen kedvezmény valamiért neked nem jár. A Kremlben például 3 barátommal ugyanazon a héten három különböző áron voltunk bent, attól függően, hogy ki milyen pénztárost fogott ki, és mennyire tudott a lelkére beszélni.
Ami ingyen van még, az pl. a GUM áruház. A Megváltó Krisztus Székesegyházban nem emlékszem, hogy kellett-e fizetni. A Vaszilij Blazsennij nem volt ingyenes, az tuti.
A Kroska Kartoskában egy héjábanfőtt krumpli feltéttel 100-150 rubel volt két éve, az akkor 700-1000 Ft volt, ma kb. 500-750.
A közlekedésre szánt összegből vegyetek gyűjtő metrójegyet (csipkártya, jó a buszokra és a trolikra is), de hagyjatok pénzt a felszíni tömegközlekedés 90%-át kitevő iránytaxikra is, ami készpénzes rendszerben megy. Plusz orosz nyelvtudás esetén kifejezetten ajánlott a kényelmes, anyagilag előnyös és az orosz autók iránt érdeklődőknek felettébb érdekes illegális taxizás, azaz a civil autó leintése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!