Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországi nyaralás. Kalabri...

Olaszországi nyaralás. Kalabria, Kampania, Toszkána? Itt keresek üdülöhelyet, ahol szép a tenger és lehet kirándulni is, van látnivaló.

Figyelt kérdés

2015. febr. 28. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Campania

Procida: [link]

Sorrento: [link]

Ravello: [link]

Positano: [link]

Amalfi: [link]


Calabria

Soverato: [link]

Reggio: [link]

Crotone: [link]

Tropea: [link]


Toszkána

Populonia: [link]

Pisa: [link]

2015. márc. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
szuper, köszike, megnézegetem ....
2015. márc. 1. 22:48
 3/18 A kérdező kommentje:
Látom ezek fbés képek, nagyon szépek, de esetleg konkrét hotelt ha tudna valaki ajánlani...
2015. márc. 1. 22:52
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi itt voltunk, meg voltunk elégedve:

[link]

booking.com-on foglaltuk.

2015. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
no ez jól néz ki, érdemes oda menni? milyen utazási iroda? még a bookingon keresztül nem voltunk sehol. esetleg milyen a környék,a többi város arrafelé, ha megkérdezhetem, köszi
2015. márc. 2. 16:46
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát mér ne lenne érdemes oda menni... :)

A booking.com nem utazási iroda, hanem szállásfoglalásos oldal. Kinézel egy szállást és lefoglalod egy adott időszakra. A szállodát (és a booking.com-ot) nem érdekli, hogy hogyan jutsz oda, lényeg, hogy ott legyél. Utazás egyénileg, szabadon választott formában. Mehetsz autóval (egy menetben hosszú az út (Kb 17 óra)), mehetsz vonattal: több átszállás), mehetsz repülővel (Bp-Bari ott autóbérlés és Tropea ha megéri...) vagy Budapest-Róma-Reggio útvonalon és onnan vonattal vagy autóval vagy busszal...


Mutatom a szállodát:

[link]


Ha olcsó is, annak az elhelyezkedése az oka. Tropeától gyalog messze, a híres strand, amit az első hozzászólásnál Tropea képeknél látsz az kb 2km-re kezdődik, a város meg még egy kicsit messzebb van. Van ennek a kis falunak is strandja,az is homokos, légvonalban kb 300méterre van a szállótól.

Santa Domenico di Ricadi település szélén található ez a hotel, közvetlenül a főút mellett (Strada Provinciale 22)

Látnivalóért igazából Tropeáig kell menni, mert ez a kis város egy átlag kis álmos calabriai falu, sok érdekességet nem hiszem, hogy tartogat. A főút mentén van pár fagyizó, butik, strandeszköz árusító bazár, de a turisták nagy részét amúgy is Tropea szipkázza el előle, ez amolyan "B" (vagy inkább "C" kategóriás) nyaralóhely, amiért szerintem olyan messzi nem érdemes menni. (Bár nyilván olcsóbb lehet mint Tropea, csak hát oda mindig be kell menni...)

2015. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, valóban Tropeaért érdemes odamenni. Santa Domenica-ban nem volt semmi extra. Mi átgyalogoltunk Tropeába, kb. 1 óra séta. Volt valami busz is, de arról többet nem tudok, mert nem menünk vele.

Viszont Troepa egészen elképesztő hely, keress rá neten!

Most, hogy így az előző válaszoló belinkelte az utcaképet a szállásnál, majd elsírtam magam a nosztalgiától! :D

2015. márc. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszi, és capo vaticano milyen? erröl a részröl messze van szicilia? nemtudom eldönteni hova menjünk, mert Nápoly környéke is érdekel, Ischia pl. Kampániáról azt olvastam, hogy nincsenek szép strandok. hát nemtom...???
2015. márc. 2. 19:16
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem Tropea jobban tetszett, mint Capo Vaticano.

Szicíliába innen könnyen át lehet jutni, ott nagyon szép Taormina, Cefalú (ha strandolni akartok, akkor ide érdemes, nagyon jó homokos és közel van az óvárosi rész) és ha van időd addig elmenni, akkor Agrigento. Nápoly környékéről nem tudok nyilatkozni, ott még sajnos nem voltam :)

Amit még nagyon dicsérnek, az az Amalfi part, képek alapján tényleg gyönyörű, de még itt sem jártam. Viszont közel van Nápolyhoz.

2015. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Campaniába is van sok szép strand, (és akad kevésbé forgalmas homokos partszakasz is ahol a falvak nem nyúlnak ki a partik, hanem több száz méteres erdősáv van a part és az üdülőövezet között)

A Sorrentói félsziget (+Capri) a régió legszebb vidéke, de ez meg is látszik az árakon. Sok látnivaló (villák, parkok, kedves városok). Ahogy képeken láthatod, Amalfiban, Positánoban aprókavicsos a strand és gyorsan mélyül (egy-két lépés és már derékig ér a víz). Azonban itt is találni homokos strandot, csak ritka...

[link]

Ischián is vannak szép strandok (déli oldalon), az északin pedig inkább a kisebb kikötők tövében alakítottak ki homokos partokat. A legszebb strand is ittvan az északi oldalon egy patkó alakú öbölben: San Montano

[link]

2015. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!