Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha kimegyek Angliába élni egy...

Ha kimegyek Angliába élni egy pár évre, akkor elég, ha van jogosítványom és személyim?

Figyelt kérdés

A jogosítványom az újfajta kártya.

A lényeg, hogy ezek mellett kell-e útlevél vagy sem, hogy eltudjam intézni a dolgokat.


2010. febr. 12. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg a személyivel is tudsz intézni mindent, de ezt, amikor ezt azt kérsz be kell küldened postán és jó pár hétig nem kapod vissza. Ha közben akarsz utazni vagy mást intézni, esetleg igazolni magad, akkor jobb, ha van egy útleveled is.


A jogosítványt személyazonosításra asszem csak akkor fogadják el, ha helyi, mert azon a címed is rajta van. A magyart simán belehet cserélni britre csak két fénykép kell hozzá, egy kitöltött form és kb 50 font.


Én amúgy azt mondanám, hogy nem szükséges az útlevél, de erősen javasolt. Azért mégis csak az a hivatalos utiokmány , amit a világon mindenhol felismernek és elfogadnak egyből.

2010. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha Angliában dolgozni akarsz akkor nem elég a személyi és jogsi.Oda kell az útlevél is.A munkahelyeken amikor adatokat kérnek akkor az útlevél számot mindig kérik..Mindenképpen szükséged lesz bankszámlaszámra,és a bankok is csak az Útlevéllel foglalkoznak..Akármilyen ügyet akarsz elintézni szinte mindenhol kérik az útlevelet.Ha igényled a National Insurance Number Card-ot ott is kell az útlevél számod!Ha csak pihenni,nyaralgatni akarsz,és csak utazgatni az országban akkor elég a jogsi is.A személyi arra jó,hogy az országba is be tudsz vele jönni..
2010. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok.... csak a második beírásra reagálnék. Angliában élek már évek óta. Mindent, kezdve a WRStől az NI-on, bank számlákon át a Self employed státusz kiváltásáig, mindent a személyimmel intéztem, mert nem akartam az útlevelemet leadni. Sehol sem raklamáltak, hogy nem volt jó, minden iratot úgy ahogy az megvolt írva megkaptam. Ezért írtam, hogy nem szükséges, de javasolt.
2010. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 13:18

Akkor örülök neki,hogy te mindent eltudtál intézni a személyiddel...Én előrelátó vagyok így 4 évvel ezelőtt mi inkább Útlevéllel intéztünk mindent..Nekünk így könnyebb volt...de hát ki tudja...

2010. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor megcsináltatom, végülis nem rossz, ha van!

Üdv

2010. febr. 13. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!