Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyugaton élni tényleg jobb...

Nyugaton élni tényleg jobb mint itthon? Pl hivatalok hozzáállása, oktatási rendszer, egészségügy, szóval nem csak a fizetésekről van szó. Ha itthon valami hivatali problémám van általában fel kell készülni egy hosszú, többnyire egyoldalú csatára.

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
attol fugg melyik orszag, de altalaban igen.
2015. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát... Igen!
2015. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mely országot, azon belül mely térséget ajánlanátok? Gondolkoztam valami francia, vagy német vidéki területen. De angliában is szívesen költöznék vidékre, főleg öneállátással, kézműves termékek online eladásával foglalkoznék. :)
2015. jan. 11. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Angliáról tudok mesélni mert lassan 8 éve élek kint.

Egészségügy:

Angliában az egészségügy borzalmas. Ha nem magánrendelésre mész akkor hetekig kell várni, hogy időpontot kapj, ha végre be jutsz több órás várakozás után, akkor megtapasztalod, hogy nincs orvos-beteg kapcsolat. Az orvosnak csak egy szám vagy..

Bármi bajod van, előbb a körzetihez kell menni, ahol lerendeznek azzal, hogy

szedjél láz/fájdalomcsillapítót, és igyál sok vizet.

Maszek meg drága.

Mondok eseteket.

A párom most csütörtökön reggel arra ébredt, hogy a fél arca annyira bedagadt, hogy a szemét sem tudta kinyitni, és iszonyúan elkezdett a foga fájni. Reggel fél 9-re már bent is volt a fogászaton. Ott közölték vele, hogy jöjjön vissza 11 órára, addig szedjen fájdalomcsillapítót. 11-re visszament, és 12.20-ra be is hívta a doki. Még be sem ült, már fizetett 19 fontot. Az orvos megkérdezte mi a gond. Elmondta. Bele sem nézett csak közölte, hogy döntse el: foghúzás vagy gyökérkezelés. A párom foghúzás mellett döntött, jobb túlesni rajta minél előbb. Erre a doki felírt egy receptet majd közölte, hogy február 6-án menjen vissza. A recept kiváltása 18 font. A foghúzás 55 font lesz.


Vagy itt vagyok én. 3 évente kötelező a nőknek a rákszűrés. Megkapom az értesítést. Bemegyek a körzeti rendelőbe, hogy rákszűrésre kell mennem, és ha már elmegyek nőgyógyászhoz akkor vizsgáljon ki, hogy megfelelő fogamzásgátlót kaphassak. A válasz: Nőgyógyászhoz csak rendkívüli esetben adnak beutalót. A rákszűrést egy körzeti nővér végezte el a körzeti rendelőben. Fogamzásgátló tablettát meg csak úgy felírt a körzeti doki. Még vérvétel vagy vizsgálat sem volt.

Vagy az egyik magyar ismerősünk csúnyán megvágta a kezét. Felhívta az orvost, hogy mi a baj. A doki közölte vele, hogy rengeteg betege van, nem fog kimenni, kösse be és kész.


Én hasonlóképpen jártam amikor 2 évvel ezelőtt mindkét tenyerem megégett. Közölték, hogy nem tudnak vele mit csinálni, kenegessem, kössem be..

Mi még szerencsések vagyunk mert csak ilyen kisebb esetek miatt mentünk orvoshoz, de hallottam már komolyabb eseteket, és az ész megáll milyen rossz orvosi ellátást kap az ember.

Szóval az állami egészségügy borzalmas, a magánegészségügy iszonyú drága.


Hivatali teendők.

Ha azt mondom, hogy a sorban állást az angolok találták ki, nos elhiheted, hogy így van. Profi sorban állok, és a hivatali dolgozok mind azt hiszik ők szarták a spanyol viaszt. Amikor egy ilyen nővel kell vitatkoznod, hogy Magyarország igenis uniós ország, de megakarja magyarázni, hogy márpedig nem (volt rá példa, hogy valaki meg is kérdőjelezte, hogy létezik ilyen ország) akkor gondolhatod milyen emberek dolgoznak ott.

Támogatást kérni kész rémálom. A legtöbb ember inkább feladja, és nem kér inkább.

A legjobb az, amikor el kell intézned fontos dolgokat mint pl: autóparkolási engedély vagy cocuncil tax intézése akkor csakis munkaidőben teheted. Azt, hogy te mondjuk délután 5-ig dolgozol, őket nem érdekli. Nekik 3-4 óráig szól a munkaidejük, de az ügyeddel csak délután 2-ig foglalkoznak. Ha nem mész be, nincs elintézve az ügyed. Ha nincs elintézve, megbüntetnek. Ilyenkor szabadságot veszel ki vagy ha rendes a főnököd, akkor arra az időre elenged, hogy máskor ledolgozod..

Ha otthon hosszú egyoldalú csatára kell felkészülnöd a hivatalokban akkor Angliában egy hivatali ügy galaktikus háborúra hasonlít..

Szóval ha most nem vesszük figyelembe a fizetést, a szállás költségeit, és egyebeket, hanem csak az egészségügyet, hivatalokat , oktatási rendszert akkor Anglia ezerszer rosszabb mint Magyarország.

2015. jan. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

"hanem csak az egészségügyet, hivatalokat , oktatási rendszert akkor Anglia ezerszer rosszabb mint Magyarország."


Mert aztán Magyarországon rendes ellátást kapsz, mi? Otthon is, és itt is csak magán rendelésen kapsz normális ellátást. A különbség az, hogy itt telik rá, otthon meg nem. A fizetést nem lehet figyelmen kívül hagyni. 6 éve élek Angliában, sehol máshol nem éltem olyan jól és nyugodtan, mint itt.

2015. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ.


Ahol én lakom, ott összességében azt mondanám, hogy jobb. Nemrég voltam kórházban, az orvosok nem jobbak mint otthon, de a körülmények ég és föld! Normálisan, emberként bántak velem, mindig volt tiszta ágynemű, a kaja kifejezetten finom és az ápolók kedvesek és türelmesek.


Ügyintézésben van már ami miatt a fejem fogom.


Oktatási rendszer: a színvonal nem jobb, de nem is annyira leterhelő mint otthon. Gyakorlatilag visszakaptuk a családi életünket, ami otthon már szinte teljesen megszűnt.

2015. jan. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Időpont ma 00:23

Drága!

Én nem azt mondtam, hogy nem lehet boldogulni nyugaton vagy nem lehet jól élni. Csak azt, hogy ha az egészségügyet nézzük, vagy a hivatali elintézni valókat nézzük vagy az oktatási rendszert nézzük, akkor Magyarország kicsit jobb mint Anglia.

2015. jan. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy pozitiv peldat mondjak: Nemetorszag minden teren fenyevekkel Magyarorszag elott jar. Az egeszsegugy kivalo, az oktatasi rendszer is atgondolt es szervezett (amennyit eddig lattam belole), a hivatalok pedig rugalmasak es profik, a burokracia fele annyi mint Magyarorszagon. Mindegyikre tudnek peldakat irni hosszan es kimeritoen.


Mindig mosolygok rajta amikor a nemetek panaszkodnak nekem hogy a nemet burokracia milyen bonyolult es kiterjedt :) Mindig mondom nekik hogy akkor ti meg nem inteztetek semmit Magyarorszagon.

2015. jan. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én Finnországban élek. Bármit is kell intézni, itt egyszerűen és segítókészek. Most két hónapig nem dolgozom betegség miatt, 1 óra alatt simán elintéztem a pénzügyi dolgokat. Két helyre kellett menni, az egyiknél kb 40 percet voltam a másiknál 10 percet. Ha elfelejtesz igényelni valami plusz támogatást egyből mondják, hogy más is jár még neked. Persze a jogosultság fontos, ha nem vagy jogosult, kedvesen, de határozotan elutasítják a kérelmet.

Az iskolarendszer jó. Általános iskola ingyenes, minden tankönyv plusz étkezés is. Gimiben, fősulin, egyetemen sem kell fizetni (felsőoktatásban nincs ingyen ebéd de kb 3 Euro..). Én fősulin egy centet nem fizetem tankönyvre, simán mindent kikölcsönöztem könyvtárból. Itt minden könyvtár ingyenes és bármire is van szükséged beszerzik neked. A szociális háló nagyon jó, magam is abban dolgozom, itt minden egészen más, mint otthon.

Sajnos az eü rendszer, mint Anglia. Alapból 30 Euro egy vizit. Itt is bármi bajod van körzeti, az add fájdalomcsillapítót és ennyi. 6 éve van migrénem, egyszer nem kaptam még beutalót neurologushoz. A munka által magánhoz járok, de ott csak a sima vizit ingyenes, ha elmegyek szakorvoshoz az már nem. Én több ezer eurot fizettem már dokikra. Ok. hogy kitudom fizetni, de nem könnyen. Persze ha valaki nem beteges, annak ez nem gond. A fogorvos jó, de nem ingyenes és kb. fél év mirre kapsz időpontott ha nem sürgős.

Ami még zavar a nagy munkanélküliség. Ok, hogy %-ban nem rossz, de rengeteg olyan van aki hivatalosan nem munkanélküli, mégis munkát keress. Pl. diákok, képzésben lévők, szülés után lévők stb. Igy nemegyszer több százan is jelentkeznek egy-egy melóra. És én még hivatalosan hiányszakmában is vagyok.

Szóval Finnország lehet tökéletes, egy családnak ahol tanulnak a gyerekek a szülők dolgoznak. Egyedülálló gyakran betegeskedő nem hiányszakmában végzetnek már kevésbbé :)

2015. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!