Angliában hogyan működne számunkra az egészségügy?
úgy van ahogy az első mondja. ha biztosított vagy, akkor beregisztrálsz a lakóhelyedhez közeli háziorvoshoz, ha beteg vagy, mész hozzá.(itt időpontot kell kérned a házidokitól, általában 1 hétre rá adnak is. Ha sürgős bajod van, akkor még a rendelési nap 8 oráig kell telefonálni és fogadnak.) külön a gyógyszereknek nincs ára, a receptfelírásért kell csak fizetni, 7,5 font/recept.
bővebb információ: [link]
"köszi szépen, és az oktatásról tudtok valamit?"
Szívesen, oktatással nincs személyes tapasztalat, de itt egy link: [link]
Csak az egészségügyről tudok nyilatkozni, ami hasonló, mint itthon.
Ha dolgozol, akkor vonnak tőled egészségbiztosítást, National Insurance = NI.
Ha nem dolgozol, akkor magad is befizethetsz egy havi minimális, pár fontos összeget és akkor is biztosítottnak számítasz.
Ha egyéni vállalkozó vagy, Self-Employer, akkor is ez az utóbbi lép életbe, de itt az éves jövedelem alapján kalkulálják ki a végső összeget.
Az orvos - GP - által felírt gyógyszerek egységesen 7,75 fontba kerülnek, ha egy doboz, ha több doboz van felírva. Általában fajtánként számolják, nem darab szerint! ... Itt megemlíteném, hogy sajnos én szívbillentyűkkel élek, ami a létfenntartásomhoz elengedhetetlen, de mivel "a hazát szolgálom", ezért MINDEN felírt GYÓGYSZER INGYENES a részemre, az is, ami nem erre vonatkozik! Otthon ez kb 7 ezer Ft volt havonta 2 évvel ezelőtt!
Úgy néz ki, hogy itt jobban megbecsülnek, mint a saját hazámban. Szégyen és gyalázat!
Szia! Ide másolom neked egyik kommentelő írását innen a Gyakorikérdésekről:
Angliáról tudok mesélni mert lassan 8 éve élek kint.
Egészségügy:
Angliában az egészségügy borzalmas. Ha nem magánrendelésre mész akkor hetekig kell várni, hogy időpontot kapj, ha végre be jutsz több órás várakozás után, akkor megtapasztalod, hogy nincs orvos-beteg kapcsolat. Az orvosnak csak egy szám vagy..
Bármi bajod van, előbb a körzetihez kell menni, ahol lerendeznek azzal, hogy
szedjél láz/fájdalomcsillapítót, és igyál sok vizet.
Maszek meg drága.
Mondok eseteket.
A párom most csütörtökön reggel arra ébredt, hogy a fél arca annyira bedagadt, hogy a szemét sem tudta kinyitni, és iszonyúan elkezdett a foga fájni. Reggel fél 9-re már bent is volt a fogászaton. Ott közölték vele, hogy jöjjön vissza 11 órára, addig szedjen fájdalomcsillapítót. 11-re visszament, és 12.20-ra be is hívta a doki. Még be sem ült, már fizetett 19 fontot. Az orvos megkérdezte mi a gond. Elmondta. Bele sem nézett csak közölte, hogy döntse el: foghúzás vagy gyökérkezelés. A párom foghúzás mellett döntött, jobb túlesni rajta minél előbb. Erre a doki felírt egy receptet majd közölte, hogy február 6-án menjen vissza. A recept kiváltása 18 font. A foghúzás 55 font lesz.
Vagy itt vagyok én. 3 évente kötelező a nőknek a rákszűrés. Megkapom az értesítést. Bemegyek a körzeti rendelőbe, hogy rákszűrésre kell mennem, és ha már elmegyek nőgyógyászhoz akkor vizsgáljon ki, hogy megfelelő fogamzásgátlót kaphassak. A válasz: Nőgyógyászhoz csak rendkívüli esetben adnak beutalót. A rákszűrést egy körzeti nővér végezte el a körzeti rendelőben. Fogamzásgátló tablettát meg csak úgy felírt a körzeti doki. Még vérvétel vagy vizsgálat sem volt.
Vagy az egyik magyar ismerősünk csúnyán megvágta a kezét. Felhívta az orvost, hogy mi a baj. A doki közölte vele, hogy rengeteg betege van, nem fog kimenni, kösse be és kész.
Én hasonlóképpen jártam amikor 2 évvel ezelőtt mindkét tenyerem megégett. Közölték, hogy nem tudnak vele mit csinálni, kenegessem, kössem be..
Mi még szerencsések vagyunk mert csak ilyen kisebb esetek miatt mentünk orvoshoz, de hallottam már komolyabb eseteket, és az ész megáll milyen rossz orvosi ellátást kap az ember.
Szóval az állami egészségügy borzalmas, a magánegészségügy iszonyú drága.
Hivatali teendők.
Ha azt mondom, hogy a sorban állást az angolok találták ki, nos elhiheted, hogy így van. Profi sorban állok, és a hivatali dolgozok mind azt hiszik ők szarták a spanyol viaszt. Amikor egy ilyen nővel kell vitatkoznod, hogy Magyarország igenis uniós ország, de megakarja magyarázni, hogy márpedig nem (volt rá példa, hogy valaki meg is kérdőjelezte, hogy létezik ilyen ország) akkor gondolhatod milyen emberek dolgoznak ott.
Támogatást kérni kész rémálom. A legtöbb ember inkább feladja, és nem kér inkább.
A legjobb az, amikor el kell intézned fontos dolgokat mint pl: autóparkolási engedély vagy cocuncil tax intézése akkor csakis munkaidőben teheted. Azt, hogy te mondjuk délután 5-ig dolgozol, őket nem érdekli. Nekik 3-4 óráig szól a munkaidejük, de az ügyeddel csak délután 2-ig foglalkoznak. Ha nem mész be, nincs elintézve az ügyed. Ha nincs elintézve, megbüntetnek. Ilyenkor szabadságot veszel ki vagy ha rendes a főnököd, akkor arra az időre elenged, hogy máskor ledolgozod..
Ha otthon hosszú egyoldalú csatára kell felkészülnöd a hivatalokban akkor Angliában egy hivatali ügy galaktikus háborúra hasonlít..
Szóval ha most nem vesszük figyelembe a fizetést, a szállás költségeit, és egyebeket, hanem csak az egészségügyet, hivatalokat , oktatási rendszert akkor Anglia ezerszer rosszabb mint Magyarország.
A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9 Időpont 01-12 00:00 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!