Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az Egyesült Királyságban...

Az Egyesült Királyságban mikortól válok biztosítottá az egészségügyben?

Figyelt kérdés
Van munkám, NINo számom, kiváltottam az EU-s kárrtyámat. Be akarom jelenteni a magyar OEP-nek, hogy van itt biztosításom és kell hozzá a biztosítás kezdete dátum. Ez melyik? Vagy még a háziorvoshoz is be kell jelentkeznem?

2013. jún. 9. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Rögtön. És minden orvosi ellátás ingyenes.
2013. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A rögtönt egy kicsit kifejtenéd? Gondolom tudniuk kellene, hogy mi alapján látnak el.
2013. jún. 9. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól a naptól, hogy munkába álltál, mivel onnantól fizeti a munkáltató a biztosításodat.
2013. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2013. jún. 10. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Sőt azzal se foglalkoznak hogy dolgozol e, van e NI számod. Ha eu állampolgár vagy akkor automatikusan ellátnak, még ha turista vagy is. Még csak EHIC kártyát sem kérnek. :)

Nem úgy megy mint otthon. Tavaly szabadságon voltam és kórházba kellett menjek otthon. Oda adtam az angol EHIC kártyámat, de ennek ellenére pusztán lustaságból úgy láttak el mintha nem lettem volna biztosítva. Nekem kellett rohangáljak az egész után mert átdobták az APEHnak hogy hajtsák be rajtam az ellátás költségét.

2013. júl. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
otos! az azert van, mert csak surgossegi ellatasra vagy jogosult a plasztik kartyaddal. ha angliaban vagy biztositott es magyarorszagra utazol, akkor a biztosito szempontjabol kulfoldre utazol, nem haza. ezert kell(ene) utasbiztositast kotni a magyarorszagra latogatashoz, ugyan ugy, mintha olaszorszagba utaznal mondjuk.
2013. júl. 6. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen tudom :) De én sürgősségi ellátásban reszesultem és ennek ellenére szivattak.
2013. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!